Reklama

Reklama

Brucio nel vento

  • USA Burning in the Wind
všechny plakáty
Ukázka z filmu

Obsahy(1)

Tobiáš Horvath žije ve Švýcarsku, kde už deset let pracuje v továrně na hodinky. Narodil se v blíže neurčené vesnici v blíže neurčené zemi ve východní Evropě. Vyrůstal v bídě, bez otce, s matkou, která příležitostně provozovala prostituci. Když jednoho dne zjistil, kdo je jeho otcem, vrazil mu nůž do zad a v domnění, že ho zabil, utekl. Jeho současný život, uplývající v jednotvárné mechanické práci a ve chvilkových milostných avantýrách, je mu z duše protivný a Tobiáš před ním utíká do literárních pokusů a do snů o lásce. Jednoho dne potká ženu svých snů: zná ji z dětství a ví, že je dcerou jeho otce. Dnes je Karolina vdaná za vědeckého pracovníka, s nímž do Švýcarska přijela. Láska Tobiáše a Karoliny se zdá být odsouzena k porážce, ale Tobiáš se nehodlá své lásky vzdát. Film vznikl podle románu maďarské autorky Agoty Kristofové, avšak režisér našel podle svých slov ideálního představitele Tobiáše v českém loutkoherci Ivanu Fraňkovi, a proto obsadil i do dalších důležitých rolí Čechy. [44. MFF Karlovy Vary] (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Ukázka z filmu

Recenze (3)

Bonniesgun 

všechny recenze uživatele

Kdysi na MFF KV jsem si vyrazila na švýcarský film. Na začátku nasadila sluchátka a v polovině je sundala - nebyly potřeba. Celý film je v češtině. A není to dabing! Chudáček z Východu (pochopte - z Česka) ve "skutečné" Evropě prožívá své romance a dramata. Kupodivu, navzdory popisu, mile civilní a docela i reálný film. Pokud na něj někde narazíte, doporučuji! ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo v Žatci. V roce 2001 byla natočena část příběhu českého emigranta ve Švýcarsku, který
    vzpomíná na své mládí prožité v Čechách. Ve filmu si zahrálo cca 50 žateckých komparzistů, včetně dětí z jedné ze žateckých základních škol. (Frontie)

Reklama

Reklama