poster

Obrácení Ferdyše Pištory (TV film)

Komedie

Československo, 1967, 101 min

Scénář:

František Langer (divadelní hra)

Kamera:

Alois Nožička

Komentáře uživatelů k TV filmu (6)

 • gudaulin
  ***

  Stará známá divadelní klasika v podání osvědčené herecké gardy v čele s Františkem Smolíkem coby nastávajícím taťkou, Jiřinou Šejbalovou coby bordelmamá a čistotné manželky v jednom, Josefa Beka coby napraveného kasaře a Ivanky Deváté jako naivní příslušnice armády spásy. Slušná, byť nikoliv výjimečná televizní inscenace, která je zajímavá jako záznam herectví herců své éry. Celkový dojem: 55 %. Snad jen poněkud zdlouhavé, což omlouvá divadelní charakter inscenace. Zkráceno o 15 % by bylo mnohem divácky vstřícnější.(20.1.2009)

 • sportovec
  *****

  Záznam jedné z nejpozoruhodnějších divadelních inscenací pražských divadel šedesátých let jiskří a poutá naši pozornost i přes uplynulá desetiletí. Druhý nejvýznamnější prvorepublikový dramatik čapkovské generace všedního dne kolem pražské redakce Lidových novin zůstává věren státotvorné poetice své dělné generace a objevuje - dokonce v čtveračivě humorné poloze - bez větších perličky na dně své doby až o překot. V paměti mi zůstává skvěle uchopená oběť nemravů v dresu Armády spásy v strhujícím podání tehdy mladé Ivanky Deváté; v něčem mi evokuje druhou "arizonskou pěnici" v neodolatelném červenoknižním podání podání Schoberové z LIMONÁDOVĚHO JOEA (tu první v podání Květy Fialové a Yvety Simonové samozřejmě nepomíjeje). V každém případě jde o vděčný nadčasový zážitek a současně i o lučavku kvality žánrově blízké tvorby naší současnosti. Obávám se, že přímá konfrontace s touto lučavkou rozlučuje kvality obou dob až příliš. Jak víme, z velmi pochopitelných důvodů, jež tu nelze uvádět, nemá-li se dotyčný jedinec proti své vůli propadnout do suchopárného mentorování hlavních kaménků těch "základních základů". Těším se, že i Pištoru budu moci za čas (jak dlouhý (?) navštěvovat prostřednictvím DVD nosiče.(26.3.2008)

 • NinadeL
  *

  V porovnání s původním filmem z roku 1931 nesnesitelná televizní záležitost.(29.4.2011)

 • sator
  **

  Zprasený zvuk mě přiměl snímek vzdát..(3.9.2016)

 • Pitryx
  *

  Tak jsem viděl obě verze hned po sobě, a musím říci, že tato, tedy „remake“, je trochu zdlouhavější oproti původnímu snímečku. Ale má také skvělé obsazení, i když pan Bek na pana Štěpánka nemá. A také tu není tolik legrace, dialogy jsou prostě slabší.(18.4.2017)

 • harycek
  *****

  Tak tohle jsem viděl jako kluk a moc se mě to líbilo Josef Bek byl super!!(31.5.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace