• sta
  *****

  nerad hodnotím podobn=é záležitosti, ale vzhledem k tomu, jak moc jsem si to předávání užil, musim dát plnej počet - když jsem to dokoukal, vzpoměl jsem si na jedno předávání Emmy, kde se jeho uvádějící v jedné z předtočených scének na WC potkal tuším s Biily Crystalem, který dříve uvádíval předávání Oscarů a stěžoval si, že je nespravedlivé, když předávání Oscarů může být nominováno na Emmyl, ale předávání Emmy nikdy nemůže vyhrát Oscara.. 80. předávání Oscarů si však Emmy za živák vskutku zaslouží, neboť šlo o parádní jízdu plnou emocí se skvelými hláškami v podání Jona Stewarta.. PS: Daniel Day-Lewis byl, je a bude bůh!(8.3.2008)

 • lilina133
  ***

  S ohľadom na to, že ide o peknučký okrúhlučký ročník niečo mi tu chýbalo...Neuveriteľne bolo cítiť scenáristickú krízu...Podľa mňa nestačia len sladké rečičky moderátora, jeho pripomienky ku všetkému & rekapitulácia toho, čo sa stalo v minulosti plus vystúpenia nominantov za najlepšiu pieseň...Čakala som viac, možno práve pre to, že predchádzajúci ročník priniesol mnoho okamžikov, ktoré si bude človek pamätať...Tento ročník nemal dojatého Scorseseho, ktorému to všetci priali, bol bez prekvapení a jediné, čo sa mi naozaj rátalo bola pieseň Falling Slowly (aj keď Markétu potom pri ďakovačke surovo odstrihli...)Takže som plná očakávaní na budúci rok, a dúfam, že to bude lepšie, lebo človek, ktorý smrteľnú minutáž a ešte v noci vydrží si naozaj zaslúži niečo extra:-))(8.3.2008)

 • Klenotka
  ***

  Ještě těsně po sledování přímého přenosu bych tomu dala pět hvězd. Po 81. Oscarech už ale nemůžu.. Změna stylu, jaký udělali na 81. ročníku byla ale tak výrazná, že mi najednou i Stewartův úvodní "projev" na začátku přišel nudný. Na Oscarech mi vždycky vadilo, že tam dávali často komiky z různých Daily či Late shows, kteří o filmu zase tak moc nevědí, za to se rádi trefují do politiky. Jon Stewart je jeden z těch "horších", ve smyslu toho, že jeho show si hodně vystřeluje z politiků. To ale na Oscary podle mého názoru nepatří. To je oslava filmu, a lidí, kteří na filmech pracují. Ne všechny politika zajímá a dost mě mrzí, že někteří nacpou politiku i do svých projevů a nějak to za posledních pár let kleslo na tuhle úroveň. Ten tam je lesk, který Hollywood dříve vyzařoval a lidi si prostě dojdou pro cenu, poděkují, odejdou, následováno vtípkem od moderátora, další předávání, písnička, atd. Ale i tak to pořád působí profesionálně a svižně, když to porovnám s některými našimi předáváními, kde je všechno na playback, umělé a křečovité. Kvůli stávce na experimenty nebyl čas a Stewart byl v tu dobu asi nejlepší volba, protože dokázal zachránit trapnou chvilku i nepřipraveným vtipem. Líbila se mi mezinárodnost, kdy si půlku cen rozebrali ne-Američané, Markéta Irglová zase trochu oprášila českou stopu (která byla zmíněna i v projevu od jedné oceněné za Edith Piaf), a vůbec tam bylo pár takových pěkných momentů. Marion Cotillard měla pěkný, spontánní projev. Byla to sice docela legrace, ale byla to vlastně taková rutina a to by se u Oscarů stávat nemělo.(14.6.2009)

 • StarsFan
  ****

  Přiznám to dobrovolně: Na tuhle komerční šaškárnu se ráda už pár let podívám, ačkoliv nutno dodat, že kvalitka hodně záleží na projevech oceněných a moderátorovi. A Jon Steward... Jon Steward byl trefou do černého, protože vtipnost, ani pohotovost mu rozhodně nechyběla. "To je ale arogantní chlap, co?" Čeští lvi se mají ještě hodně co učit. Ale co. Třeba to poosmdesátě zvládnou stejně stylově jako tahle (téměř výhradně zaoceánská) partička.(22.3.2008)

 • Stanislaus
  ****

  Výroční 80. Ceny akademie byly pro mě první, které jsem kdy viděl v celé délce. No a musím uznat, že Američanům slovo velkolepost říká opravdu dost, hned vedle nablýskaných rób a výborných hlášek (jejichž význam jsem mnohdy vyrozuměl až z kontextu). Jon Stewart je moderátor se vším všudy a dodal "plešounům" ještě větší punc. Nejvíce mě potěšilo vítězství Ratatouille a naší tuzemské rodačky Markéty Irglové, která si střihla proslov až po oskarové líbačce. Zklamal mě jen mizivý (1 Oscar) úspěch Pokání. Zkrátka americká show, kterou stojí za to vidět. P. S. RIP Heath Ledger!(2.3.2011)

 • - Kvůli stávce amerických scénáristů, která trvala 100 dní, bylo ohroženo i 80. udělování oscarů. (EMMY)

 • - Tento osarový večer sledovalo pouhých 29,20 milionů diváků. (EMMY)

 • - 80.udělování cen americké Akademie filmového umění a věd proběhlo 24. února 2008, už po sedmé v losangeleském Kodak Theatre . (EMMY)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace