Na předávání bylo znát, jak moc se nechtěli vzdát svého plánu B (sestřihy videí). Na to, že to bylo jubilejní 80. předávání mi to přišlo trochu slabé. Ale samozřejmě se našly dobré vtipy (jako s Travoltovým Boeingem:) ) a sledování v kině byl dobrý zážitek. A pokud bych měl hodnotit i český komentář Baldýnského s Fukou, tak by se hodnocení zvedlo ještě o hvězdičku.(9.3.2008)

Genialni Jon Stewart a jeste genialnejsi cesky komentar od panu Baldynskeho a Fuky, kteri maji pohotovost a ostrovtip v malicku. Narazky na uces Javiera Bardema byly skvele a obdivuji, ze i pres tu ohromnou stopaz panove neprestali byt pohotovi a vtipni. P.S.: Mne se naopak sestrih "Probuzeni ze zleho snu" strasne libil - melo to vtip i nadsazku, ovsem ony tradicnejsi sestrihy mi moc neimponuji...(10.3.2008)

Až na Jona Stewarta, děkovnou řeč Markéty Irglové a retrospektivu "Jak vlastně hlasování probíhá" letošní ročník nenabídl vůbec nic. Stávka se projevila více než měla (Pocta filmovým dalekohledům, Pocta probuzením z noční můry, Pocta...). Alespoň že akademici nadělovali téměř všude spravedlivě (Bourne, Ratatouille, Falling Slowly), nebyla ani nouze o překvapení (Tilda Swinton), ale přece jen Akademie dostála své pověsti a předvedla neuvěřitelný kiks (Golden Compass). Když vezmu v potaz pár předchozích ročníků, ten letošní se umístil někde v průměru.(7.3.2008)

5* hvězd za skvělý zážitek v Palace Cinemas. Nával Pepsi coly a tuna popcornu mi pomohla přežít otravný červený koberec a pak už se šlo rovnou na věc. Samotné předávání jsem se pak jen usmíval, občas i smál. Může za to nejen skvělý moderátor Jon Stewart, ale i dvojce našich českých překladatelů v čele s F.Fukou, kteří mě zhruba 6 hodin nenechali usnout. Oscara za Zlatý kompas ale nemůžu odpustit.(9.3.2008)

nerad hodnotím podobn=é záležitosti, ale vzhledem k tomu, jak moc jsem si to předávání užil, musim dát plnej počet - když jsem to dokoukal, vzpoměl jsem si na jedno předávání Emmy, kde se jeho uvádějící v jedné z předtočených scének na WC potkal tuším s Biily Crystalem, který dříve uvádíval předávání Oscarů a stěžoval si, že je nespravedlivé, když předávání Oscarů může být nominováno na Emmyl, ale předávání Emmy nikdy nemůže vyhrát Oscara.. 80. předávání Oscarů si však Emmy za živák vskutku zaslouží, neboť šlo o parádní jízdu plnou emocí se skvelými hláškami v podání Jona Stewarta.. PS: Daniel Day-Lewis byl, je a bude bůh!(8.3.2008)

• - 80.udělování cen americké Akademie filmového umění a věd proběhlo 24. února 2008, už po sedmé v losangeleském Kodak Theatre . (EMMY)

• - Kvůli stávce amerických scénáristů, která trvala 100 dní, bylo ohroženo i 80. udělování oscarů. (EMMY)

• - Tento osarový večer sledovalo pouhých 29,20 milionů diváků. (EMMY)