Město zeleně

Dokumentární

Česko, 2006, 70 min

David Vigner

• stilgar1

1* - hlavně za snahu udělat něco pro zelený Havířov. Hodnota dokumenární je u tohoto filmu takřka nulová. Pár informací se sice dozvíte, ale ty se stále dokola nesmyslně opakují.(11.3.2008)

Moje rodné město, film jsem dostala, jako památku, tak jak bych mohla hodnotit? Pro mne to cenu a hodnotu má a když na to koukám, buší mi srdce rychle a zběsile.(18.4.2017)

• Caesius S.

Chválím snahu o propagaci mého rodného města, jen je škoda, že se toto dílo pohybuje na úrovni špatné dokumentaristiky a amatérské dramatizace. Na záběry ze současného Havířova se můžete podívat třeba zde http://www.youtube.com/watch?v=DN9P5A4te4M(6.1.2012)

• PavelDanko

Dokument je vyprávěn zajímavou formou hraných pasáží, které jsou proloženy výpověďmi pamětníků. Ze snímku dýchne atmosféra doby, za což autora chválím. Také nápad samotného příběhu je zajímavý a právě proto stojí za to dokument shlédnout. Na druhou stranu je informační hodnota dokumentu průměrná, některé rozhovory jsou až příliš dlouhé a opakující stejnou informaci, takže děj postupně upadá a divák se v druhé polovině začne nudit.(6.8.2011)