Kilómetro 31

Mexiko / Španělsko, 2006, 103 min

Carles Cases

Scénografie:

Bernardo Trujillo

Ano, příběh stojí za starou bačkoru a kupí na sebe hromadu klišé ať už v podobě dvojčat, nebo vyjících brunet schovávajích tvář pod hustou hřívou vlasů. Jenže Španělé s Mexičany ty duchařiny prostě umí a atmosféra, kterou dokážou vytvořit, mě pravidelně dostává. A jinak tomu nebylo ani tady. Vzhledem k tomu, že strašení je dost a scénář, i přes svou hloupost, se vyhýbá vyloženě hluchým místům, musím hodnotit nadprůměrně. A to i proto, že jsem se bál. A někdy dost hodně. :D 70%(11.10.2013)

Ďaľší podarený atmosférický kúsok od španielov, kde som sa párkrát naozaj zľakol, ale stále som mal pocit, že som podobný príbeh už niekde videl. Ale ani za boha si nespomeniem čo mi to pripomínalo. Ono je zvláštne napísať, že ide o skutočné udalosti, pretože stále nechápem kto mohol takýto príbeh vyrozprávať. Predsa len tu išlo o dosť zvláštne "úkazy" a tie hlavné hrdinky predsa dopadli tak ako dopadli. ....Možno policajné záznamy ,resp. (náhodné?) úmrtia na tomto kilometrovníku... Kašľať na to. Po vizuálnej stránke docela v pohode, napätie tu je, takže priemerná spokojnosť.(28.10.2013)

Podareny horor v ktorom neni nudza o atmosferu a napatie. Masky duchov a trikove efekty su urobene na slusnej urovni a mozu sa rovnat ku americkym hororom. Zaujimavy dej vas donuti aby ste sa nenudili, ale obcas to filme aj zaskripe nejakymi nepodarenymi suvislostami s filmom. Ale celkovo film je podareny a nemozem povedat, ze by patril medzi slabe atmosfericke horory. Ten zaverecny duch v kanaloch sa im fakt podaril, normalne vo vas vyvola mrazenie na chrbte, ked ste nejaky sralo:)))(19.4.2011)

Na 31 kilometri do Los Leones prišiel záhadným spôsobom o život nejeden človek. Každý vodič, ktorý zapríčinil tragickú nehodu, vysvetľuje svoje zlyhanie zvláštnym spôsobom. V nesprávnom čase na nesprávnom mieste sa ocitá aj Agáta, ktorej dvojča Catalina disponuje schopnosťou cítiť všetku jej bolesť i utrpenie. Keď v danom úseku príde o život Agáta, neostáva Cataline nič iné, iba rozlúštiť záhadu jej nešťastnej nehody. "Kilómetro 31" je ľahko nad priemerná mexicko španielska ducharina, ktorá nijak mimoriadne nevystraší. Napriek snahe držať diváka v čo najväčšom napätí, nedosahuje tento horor vyššiu úroveň, ako - 60%.(14.12.2012)

• obitus

Technicky určitě povedené, ale příběhově slabší a roztahané. Silná inspirace asijskými dlouhými vlasy a mňoukajícími chlapečky čiší z každého druhého záběru a (bohužel) nakonec to nudí stejně jako ty vlasy a chlapečci. Tudy cesta k dokonalé duchařině určitě nepovede, nicméně dávám pár bodíků za těch několik povedených scén.(23.7.2009)