Tento seriál nám otvára cestu do rodín dvoch priateliek - Denisy a Kamily. Tieto dve ženy sú výborné priateľky, aj keď sú navzájom úplne odlišné. Denisa žije so svojou vnučkou Vaneskou a Kamila sa do bytu prisťahovala spolu so svojou 80 ročnou babičkou. Okrem toho sa do ich sŕdc stále snažia dostať všelijakí nápadníci - od Denisinho Pištu, ktorý jej splní všetko čo jej vidí na očiach, až po Kamilinho Mirečka, ktorý je vášnivý ornitológ. A akoby to nestačilo, ešte sa im sem - tam pripletú do cesty ich bývalí manželia - vizážista Viktor a telocvikár Pavol. (Dexter741)

T2 odpad!

Niečo úžasné pozerať tento seriál, s pozadia len samé ha-ha-ha he-he-he a popri tom sa na scéne nič svetoborné nedeje, takto statický nie je ani samoľúby Panelák, normálne sa tie naše Slovenské televízie predbiehajú, kto natočí väčšiu nudnejšiu pitomosť. "Kam sa dá až vlastne klesnúť, naši filmový umelci nám to dokážu a ešte ako hravo." ()

tron

Kópia Susedov, akurát v ženskom prevedení. Aj tu nájdete pestrofarebnú výpravu bytovky, dlhé dialógové scény, svižnú ústrednú pieseň (Dominika Mirgová a Viera Berkyová zo Slovensko hľadá SuperStar 3) a kontrastné vzťahy medzi veselou galériou postáv. Slabé scenáre a prekvapivo nezaujímavé dialógy (za projektom okrem iného stáli Stano Gurka, Rasťo Piško a Emma Tekelyová... wtf???) a rýchly spôsob tvorby (jedna epizóda sa nakrúca jeden deň) zachraňuje herecké obsadenie (Tlučková, Sládečková, Noga, Horján, Topoľský, Kráľovičová). Za veľký zápor pokladám nezmyselné cameá „hviezd televízie Markíza“ nasilu vprataných do každej epizódy. ()

MM_Ramone odpad!

Zuzana Tlučková, Marta Sládečková, Miroslav Noga, Pavol Topoľský, Štefan Kožka, Ivan Gogál, Mária Kráľovičová-Procházková, Zuzana Porubjaková, Oldo Hlaváček... čo meno, to zosobnená herecká katastrofa. Slovenské herecké obludárium. Jeden horší ako druhý. Čo iné mohlo vzísť s takejto zostavy, hoc aj v tak prízemnom žánre akým je televízny sitcom, ako len prachobyčajný odpad? Nič, len odpad! ()

klerik

Brutal nudné rozhovory o ničom a málo vtipu. Neviem či takáto konverzačka dokáže osloviť ženské publikum, ale mňa to odradilo... ()

BigDeal odpad!

Po skončení zlých susedov vznikli na Slovensku OTRASNÉ nové seriály. Priateľky sú skvelým príkladom. Najprv som bol však zaskočený, pretože herecky to nie je až také hrozné (možno až na tú malú). Ale potom som si uvedomil, že výhody sa končia práve týmito slušnými výkonmi. Keď už je to sitcom, malo by to byť vtipné, no ja som sa ani nepousmial. Takisto je otrasný scenár. Situácie, ktoré vznikajú, sú až nenormálne a namixovaný smiech je nechutne vtieravý aj na miestach, kde sa postavy rozprávajú o normálnych veciach. Najhoršie ale je, že "vtipy" sú už tak otrepané a predvídateľné, až to človeka maximálne odradí. ()

Marek1991 odpad!

Snaha o pokračovanie Susedov nevyšla. Bolo to už iba vypĺňanie času nejakými slabými konverzáciami a polohumorom. A zdá sa, že televízia, čo to vysielala to aj rýchlo pochopila, bol to trapas! ()

corpsy

Je to už len zbytočné a trápne - slovíčko použité hlavne pri hereckých výkonoch - pitvanie ako tak osvedčeného materiálu. ()

Fabrinka odpad!

Pozbierané chudery herečky, čo ostali z roznych seriálov, a vytvorilo toto veľké nepodarené... nič. "Pokračovanie" Susedov? Nehrozí. ()

Makky odpad!

Opäť je úvodná pieseň pomaly lepšia ako seriál (Susedia, Panelák...). Jediný klad, čo by som chcel chváliť sú Sládečková, Tlučková a Kráľovičová. Sládečková ukázala, že vie aj hrať a nie sa len smiať ako šialená (Susedia) a Kráľovičovej záhorácke vyjadrovanie mi je sympatické. Zvyšok - odpad!. Hlavne tá malá mrňa Šarkoziová (alebo ako sa to volá) mi liezla na nervy, z nej teda herečka nebude. Slovenská tvorba zrejme ešte utrpí veľa podobných katastrof, ale snáď sa poučíme na vlastných chybách. Nezmyselné dialógy, naťahovanie, no otrasné. Krista vždy keď to pozerám, lezie mi to na nervy!!!! ()

corona odpad!

dá sa dať niečo viac ako odpad??? pri tomto diele moje predchádzajúce odpady si toto hodnotenie nezaslúžia!! vysvetlí mi niekto prečo v tom hrá Kráľovičová?? vydržala som pozerať 5 min. ()

Martin741 odpad!

Neviem, koho bol ten napad pozbierat kadejake skrachovane kravy - pardon, "herecky" - narvat ich do serialu, a nech sa rozpravaju! Ale ten scenarista by si zasluzil vytat hajzlovou kefou po papuli za taku opovazlivost, to viem naisto. 0 % ()

Jaňo odpad!

Ak by bolo ešte nižšie hodnotenie ako odpad! asi by som nezaváhal. Mne už tie slovenské "sitcomi" začínajú liezť na nervy. Sťažovali sme sa, že Slovensko nič neprodukuje - no nebolo nám lepšie tak? Nič proti hercom vážne, ale po Susedoch to mohlo ostať tak, ako to bolo. ()