Palác vraků

Smash Palace

Palác vrakov

Nový Zéland, 1981, 100 min

Roger Donaldson

ČESKOSLOVENSKÁ KINOPREMIÉRA: ÚPF = XI./ 1983 - réžia českého znenia (ÚPF Praha) = Miroslav Kubišta --- Lawrencea dabuje Petr Kostka, Annu Jemisonovú dabuje Jana Preissová, Keitha Aberdeina dabuje Václav Postránecký + ČST 2 = 19.4.1986 --- Keď som kedysi dávno videl TICHO NA ZEMI, začal som sa zaujímať aj o ďalšie filmy s B. LAWRENCEom. Pri zistení, že sa do našej distribúcie dostal film s magickým názvom PALÁC VRAKOV, som po ňom pátral takmer 20 rokov. Hnala ma chimerická predstava, že pôjde o nejaké apokalyptické sci - fi. Dnes po zhliadnutí som síce zo žánrového omylu vyvedený, ale túto rodinnú drámu s dosť otvorenou sexuálnou scénou možem vrelo odporučiť všetkým milovníkom kvalitných novozélandských filmov. TECHNICKÁ POZNÁMKA: Úvodná skladba SMASH PALACE od SHARON O´NEILL je nádherná. (2.6.2009)(2.6.2009)

Hodně nepříjemná ukázka toho, kam až člověka dostane touha být s vlastním dítětem.(6.8.2018)

V niečom zaujímavá, taká trochu naturálna dráma od protinožcov. Nabitá emóciami a natáčaná v zaujímavých exterieroch. Bruno Lawrence, u nás známy zo svojského post-apo sci-fi Ticho na zemi, sa na rolu psychopata hodí a vôbec všetky tie vzťahy a konania postáv vyzerajú ako zo skutočného (a nie filmového) sveta. Škoda, že podstané veci sa začnú diať až pred koncom. Divák čaká v závere tragédiu ako hrom a ono sa nakoniec z toho vykľuje ...., no aspoň je to neočakávané.(28.7.2019)