Palác vraků

Majitel vrakoviště aut má neustálé problémy se svou ženou. Jednoho dne mu manželka uteče s jeho kamarádem a on zůstane sám. S danou situací se však nesmíří a zbrkle unese svou malou dceru někam do buše. Jeho protivník ho tam za čas najde a mezi oběma rivaly dojde k souboji. (MVanis)

dopitak

Atmosféra hustá jak v thrilleru o přepadení mrakokdrapu, přitom je to jen příběh opraváře a závodníka, kterýmu jak už to u chlapů bývá, trochu hráblo z jeho prácokoníčka a místo upřednostnění vlastní rodiny se hodlá zahrabat ve svém servisu. Sice pak vyhraje závod srovnatelný s VC Melbourne, ale to už je pozdě bycha honit a jeho paní už putuje k jinému. Výborný dabing, netypicky s Petrem Kostkou, Janou Preissovou a Václavem Postráneckým. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ KINOPREMIÉRA: ÚPF = XI./ 1983 - réžia českého znenia (ÚPF Praha) = Miroslav Kubišta --- Lawrencea dabuje Petr Kostka, Annu Jemisonovú dabuje Jana Preissová, Keitha Aberdeina dabuje Václav Postránecký + ČST 2 = 19.4.1986 --- Keď som kedysi dávno videl TICHO NA ZEMI, začal som sa zaujímať aj o ďalšie filmy s B. LAWRENCEom. Pri zistení, že sa do našej distribúcie dostal film s magickým názvom PALÁC VRAKOV, som po ňom pátral takmer 20 rokov. Hnala ma chimerická predstava, že pôjde o nejaké apokalyptické sci - fi. Dnes po zhliadnutí som síce zo žánrového omylu vyvedený, ale túto rodinnú drámu s dosť otvorenou sexuálnou scénou možem vrelo odporučiť všetkým milovníkom kvalitných novozélandských filmov. TECHNICKÁ POZNÁMKA: Úvodná skladba SMASH PALACE od SHARON O´NEILL je nádherná. (2.6.2009) ()

dyfur

....nesympatickí herci v nesympatickom diele,odohrávajúce sa niekde v "skoroprdeli"....jedna hviezda hádam len za dabing. ()

Martin741

Eh, to bola zase konina. Nechapem ludi ktori toto nadhodnocuju, tuctovy scenar, herci ani poriadne nevedia hrat, ... no, nebavilo ma to, tempo, ani dialogy ... ledva som to pretrpel, pozeral som to len preto, ze filmy tvoria vseobecny rozhlad : 6 % ()

majo25

V niečom zaujímavá, taká trochu naturálna dráma od protinožcov. Nabitá emóciami a natáčaná v zaujímavých exterieroch. Bruno Lawrence, u nás známy zo svojského post-apo sci-fi Ticho na zemi, sa na rolu psychopata hodí a vôbec všetky tie vzťahy a konania postáv vyzerajú ako zo skutočného (a nie filmového) sveta. Škoda, že podstané veci sa začnú diať až pred koncom. Divák čaká v závere tragédiu ako hrom a ono sa nakoniec z toho vykľuje ...., no aspoň je to neočakávané. ()