The Return of Jezebel James (TV seriál)

Komedie

USA, 2008

Nejdříve předesílám, že jsem velikým fandou Amy Sherman-Palladino. Samozřejmě kvůli geniálním Gilmorovým děvčatům. Proto se tak nějak nemůžu vyhnout srovnání Gilmorek a Jezebel. A ono se tomu srovnání ani vyhnout nejde, pokud obojí znáte. Jezebel totiž vypadá jako podivná sestřenice sarkastických hořkosladkých Děvčat. Psaní je velice, velice podobné. Rychlá mluva a vtipné narážky, vlastně psaní se mi moc líbí. Co už se mi nelíbí tolik, je fakt, že herci nesmírně přehrávají. Jako ale brutálně. Parker Posey, ústřední postava, jako by se v každé sekundě snažila napodobit Lauren Graham, a vůbec jí to nejde. Každou větu zpívá, a je to do očí bijící. Možná chyba castingu, co já vím. Ale i ostatní jsou v tomhle ohledu podobní. A vůbec největší výtka směřuje k formátu pořadu. Klasický sitcom? To Jezebel vyloženě škodí. Cpát do každé scény ten umělý smích, když scénář tomu není uzpůsobený... Kdyby byla dělaná stejně jako Gilmorky, mohlo z toho něco být, fakt. Ty narážky a vůbec... Takhle bohužel...(11.1.2009)

Hmm, po troch dieloch to zrušili, ak mám pravdu povedať, tak sa ani nečudujem. Rozbeh je jednoducho príliš pomalý a ani nie veľmi vtipný. Vtipy neboli také samozrejmé, skôr dosť prvoplánové a samoúčelné. To sa však podľa mňa zmenilo práve v treťom dieli, ktorý už začal byť predzvesťou toho, že by to nemuselo byť až také zlé. Možno ešte mohli pár dielov počkať.(18.4.2008)

• jasanka

Chtěla jsem k seriálu přistupovat neutrálně, to znamená nesrovnávat ho s Gilmorovými děvčaty. Jakmile se ale hned v první epizodě objevila Rose Abdoo (Gypsy), Scott Cohen (Max Medina), a k tomu ještě hlavní hrdinka pila kávu v bistru, kde ji obsluhoval svérázný číšník... tak už to dost dobře nešlo. Tomuto seriálu škodí především to, že je pojat jako sit-com. Kdyby ho tvůrci trochu poupravili a udělali z něho normální komediální seriál, mohlo to dopadnout lépe. Téma totiž není vůbec špatné.(21.8.2011)