poster

Příběhy zbraní (festivalový název)

 • USA

  Shotgun Stories

Drama / Thriller

USA, 2007, 92 min

Režie:

Jeff Nichols

Scénář:

Jeff Nichols

Kamera:

Adam Stone
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • J*A*S*M
  ****

  Hodně povedenej debut. Válka dvou rodin v kulisách amerického vidlákova, pomalé tempo, civilní herecké výkony, letní atmosféra, pěkné záběry na krajinu a tušení, že ten ústřední malicherný spor může skončit dost špatně. Pomsta nemusí být sladká a už vůbec ne cool. Mnohem spíš vás dostane do pěknejch sraček. 7/10(4.3.2012)

 • Brousitch
  ***

  "Terrence Malick nebo Larry Brown dokázali specifickým způsobem zachytit místa, kulturu a emoce, které následně překročily rámec samotného filmu. Moc mi v té mojí podobné snaze pomohl Michael Shannon, který přinesl profesionalitu a soustředěnost, díky které se snímek posunul trochu dál, než jen ke kamarádům sledující ho v mém rodném městě." - Jeff Nichols(9.1.2012)

 • S.Quentin QUALE
  ***

  Slušný debut Jeffa Nicholse v kategorii drama, nicméně následující dva jeho snímky jsou už přece jen jinde. Shotgun stories představují velice pomaloučku příběh nenávisti mezi syny dvou rodin, který divákovi náladu příliš nezvedne. Jako nezávislý debut je to fajn, ale doporučovat to nikomu nebudu. Sáhněte po Take shelter nebo Mudovi. 50%(8.1.2014)

 • Terzeus
  *****

  Americká verzia Chan wook Parkovej trilógie Pomsty. Akurát film je iba jeden a na rozdiel od hĺbavého a emocionálne náročného štúdia aké predvádza Park, Jeff Nichols robí to, čo predvádza aj v zvyšných dvoch filmoch svojej filmografie - rýdzu nezávislú filmárinu založenú na premyslených kamerových expozíciách, atmosférickej minimalistickej hudbe a najmä na ľahkosti rozvoja postáv, takmer nenútenej a predsa strhujúcej. Jednoducho je to ten najsprávnejší pohľad na pomstu aký som vo filme videl (okrem Parkovej trilógie, tá pomstu síce takisto neomylne kritizuje a odmieta ale činí tak diametrálne odlišným prístupom - jej predvádzaním). Jeff Nichols bude v budúcnosti veľký režisér. Každý jeho film si ma niečím hlboko získal. Pre neznalcov jeho tvorby odporúčam začať s Take Shelter a ak sa vám nechce pozerať všetky 3 filmy, ktoré spravil, zostaňte len pri Take Shelter. Ten film skrátka stojí za to, rovnako ako Shotgun Stories. 90%(4.8.2013)

 • Gregor_Samsa
  ****

  Dobré. Sympaticky civilní. Vtáhne to děje hned zpočátku – strohým vypravěčstvím, vybrnkávanou kytarou, americkým zapadákovem, kde zdechl pes a léto je horké a dlouhé. Akce vyvolává reakci… ale tenhle příběh je realistický. Mohl se stát. Jednou, někde. A tak směřujeme do finále; sedíme na zápraží, démony v sobě, dáme ještě jedno pivo. Ustát to a uhrát. Civilně, civilizovaně. [70%; 2020-02-15 Home sweet home](15.2.2020)

 • - Jeff Nichols napsal roli Sona přímo pro Michaela Shannona, i když se osobně neznali. (Brousitch)

 • - Spoiler: Počet mŕtvych: 5. (Real Tom Hardy)

 • - Drvivá väčšina natáčania prebiehala v roku 2004. (Real Tom Hardy)