poster

Rukama nohama

 • USA

  Foot Fist Way, The

Komedie

USA, 2006, 80 min

Režie:

Jody Hill

Kamera:

Brian Mandle
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Olík
  ***

  Rukama nohama, nízkorozpočtová komedie pohlížející na vážná témata nevážným lehce buranským pohledem. Hlavní představitel v podobě instruktora bojového umění Freda Simmons žije svůj osobitý život s věčně nevěrnou manželkou a skupinkou žáků toužíc po uznání okolí a setkání se svým idolem, akční filmovou hvězdou „the Truck“ Wallacem. Začínající režisér Jody Hill přihrál Danny R. McBridemu (posléze spolu budou spolupracovat na v podobném duchu se nesoucím seriálu Nahoru a dolů) jeho nejvyzrálejší roli, která svojí specifičností a charakteristikou utáhne celý film a otevře mu dveře k veličinám jako Ben Stiller nebo Will Ferrell, které mu v budoucnu nabídnou spolupráci. S odstupem pěti let si troufám říct, že svůj herecký výkon z této nezávislé komedie Danny ještě nepřekonal!!(1.3.2011)

 • Frgy
  ***

  Danny McBride tu ještě není takovej dobytek jakým se teprve stane (ve vší úctě samozřejmě :-D ) což mě popravdě trošku iritovalo a dělalo mi problém ho přijmout do celkem odlišné role než na kterou jsem si v jeho případě už zvykl. Samozřejmě že to byla jeho první vetší role, ale nemůžu říct že bych byl nadšený, ale ani zklamaný .... takže průměr ...***(30.10.2013)

 • freddy
  ****

  Někdy postačí k dobrému pobavení jediná zajímavá postava, jediný hrdina, který spolehlivě utáhne celý film a člověk má pocit, že viděl něco zajímavého, něco originálního, na co jen tak nezapomene. A Danny McBride skutečně tento film dokázal spolehlivě utáhnout a jeho postava instruktora taekwonda je neotřelá, neokoukaná, a dokáže spolehlivě pobavit. Ostatní herci jsou zde jen do počtu, protože McBride si skutečně vystačí především sám se sebou a se svým komediálním nadáním, díky kterému jsem si tolik oblíbil seriál Nahoru a dolů, kde tento herec exceluje v roli zkrachovalého hráče baseballu. Navíc je vidět, že Danny McBride, ale i ostatní herci si natáčení tohoto filmu užívali, a tak můj výsledný pocit byl takový, že je to jakási rodinná záležitost, kdy všichni zúčastnění ze sebe vydali maximum, aniž by se na to nějak nadřeli, protože to hraní jim šlo samo od sebe. Ale samozřejmě bez zajímavého příběhu by asi tenhle film u mě neuspěl, ale spíše než z nějakého celistvého děje se tahle komedie skládá z jakýchsi krátkých životních kapitol hlavního hrdiny, a spolehlivě to funguje. Já jsem se bavil, já jsem si tenhle film užil a s výsledkem jsem samozřejmě maximálně spokojený, lepší to už asi ani být nemohlo. Za sebe hodnotím 90%, je to mezi čtyřma a pěti hvězdama, v tuto chvíli se přikláním ke čtyřem hvězdám.(29.10.2010)

 • Jazzzz
  ****

  Tak po dlouhe době mi tv nabídla film, u ktereho jsem neusnul a nepřepnul jsem ho. Tahle komedie je rozhodně něco netradičního a zajmavého. Místy je humor chapu pro někoho až nevkusný, ale ja se u filmu bavil a vydržel jsem až dokonce i přes velice pozdní vysílaní. Koukám, že film hodnotilo pouhych 65 lidí, což je velká škoda, protože určitě stojí za shlednutí. Ve filmu jsou místa, která se vtipnými být nesnaží a zavaní to spíše vážnějšími žánry, což dělá film svým způsobem velice zajmavý. Nedávám pět, ale mám takový pocit, že tento film by s přehledem mohl byt v červených procentech v hodnocení a ty 4 co dávám jsou zatraceně silné.(16.12.2012)

 • Rob Roy
  ***

  "Vážná komedie" o trenérovi taekwonda, která podobně jako Observe And Report vlastně zas až tolik komedií není a obsahuje dost vážných okamžiků. No-Budget projekt točený na "šestnáctku" (tzn. home-video look) stojí na osobité hlavní postavě (výborný Danny McBride) a sympatické žánrové neukotvenosti ("jako ze života"), což jsou stejné aspekty, které jsem ocenil i v následujícím filmu Jodyho Hilla. 70%.(18.1.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace