Snuff 102

Mariano Peralta

Salvador Haidar

Salvador Haidar
  • kaylin

Na IMDb je ke snímku uvedeno následující: „Proč řešit morálku, když můžeme být anonymní.“ Tohle je asi to nejlepší, co si z filmu vzít. A pak by možná bylo fajn se zamyslet nad tím, kam by vedla skutečnost, že by se tímhle mottem řídil každý člověk. Možná bychom si takový svět zasloužili. Ne, „Snuff 102“ nemůžu hodnotit dobře, i když je to film, který má dramatickou linku a má i pointu.(29.8.2015)

VAROVÁNÍ! Scény mučení dokumentované tímto filmem jsou reálné. Upozornění je určeno obzvláště citlivým divákům. Snuff 102 je určen opravdu pro okrajové publikum a opravdu silnou psychikou. Pro lidi jako jsem já, kteří pořád hledají něco brutálnějšího než už viděli, protože například série SAW je proti tomuhle skoro až pohádka. Rozhodně nedoporučuji tento film psychicky slabším lidem, těhotným ženám a hlavně dětem! Proč ale i tak jsem dal Snuff 102 plný počet? I když si umím představit ještě horší, brutálnější a sadističtější film, tak musím uznat, že mi párkrát slušně zatrnulo. Celé pojetí filmu mě ohromilo a atmosféra černobílé linie filmu mi připomněla geniální Begotten. Propletené dějové linie zde působily velmi dobře, utvářejí dobrý příběh a zapadají do sebe. Snuff 102 sice ukazuje brutální sadismus, mučení, zneužívání, gore až po nekrofilii, ale v druhé dějové, až dokumentární, lince divákovi vysvětluje celou problematiku, téma či "fenomén" snuff. To jsem osobně velice ocenil, jelikož to snímku dodává informativní linku a ne jen tu brutální. "Víte, jaká je cena dítěte? Má cenu. Nejzajímavější je, že video, kde je dítě znásilňováno, mučeno a zavražděno, stojí skoro 2x tolik, co dítě samotné." Brutální linka, na kterou jsem byl zvědav, je vyhnaná opravdu do extrémů, ale jak jsem napsal, dokázal bych si představit ještě daleko horší věci. Ostatní brutální filmy mají rychlý střih, smrt postav je rychlá. Snuff 102 vsází na dlouhé záběry mučení, breku a křiku tří děvčat, které sadista bez kousku citu jednu po druhé pomalu oddělává. Vše natáčí na video určené pro prodej. Právě to z něj dělá daleko brutálnější snímek. Kdo říká že tento film je už na něj moc a dá mu odpad, tak nechápe o čem snuff je. Právě to, že je to vyhnáno do větších extrémů, které jsou už na některé lidi dost, je důkazem že jde o dobrý snímek, který splnil to, co se ostatním nepovedlo. Snuff 102 je opravdu brutální psychický a fyzický teror, který vydýchá jen malé procento diváku, underground. Perfektně depresivní a temná atmosféra filmu, kterou by mu 90 % hororů mohlo závidět, podkreslený skvěle pasující dunivou eletronickou hudbou, která toto šílenství jen umocňuje. I když pro mě Snuff 102 ještě není nad hranicí mé únosnosti, tak nemohu jinak než plné hodnocení, jelikož ve svém žánru je opravdu skvělý. Ale opakuji. Snuff 102 je určen opravdu pro okrajové publikum a opravdu silnou psychikou.(14.4.2013)

• Joker Punx

Čekal jsem to lepší a dostal jsem hovno. Usínal jsem u toho, hlavně když tam byla ta hudba co se opakuje stále pořád dokola na vymývání mozků pro fetky. Příšerná hudba co mi trhala uši. Gore efekty stáli za hovno a u většiny když tam bylo mučení a měli bejt vidět, tak střih a nic tam vidět nebylo. Taky mě hrozně srali ty tři ženský co tam byli jako oběti, oni ty huby nemohli zavřít a pořád dokola řvali, to mě taky uspávalo. Za konec dávám dvě hvězdy, protože ten byl nejvíc napínavej. Jinak to je amatérská sračka s příšernou hudbou.(8.6.2020)

Excelentně natočená argentinská brutalita, někde mezi fake snuffem a brutálním thrillerem, s mimořádně vynikajícím audiovizuálním zpracováním. Máme tu v podstatě velice jednoduchej příběh o maniakovi, kterej vězní pár mladejch bab ve svym sídle a tam je vraždí, souloží s nima (většinou po smrti) a celý to natáčí, a fotí...Pak tu máme nějaký časový vhledy před a po, mimořádně přitažlivá a velice sexy novinářka Yamila Greco (všimněte si těch riflí, bot a bundy v cca dvou scénách :-) ) která pátrá po prapůvodu lidské touhy vidět vše a několik prostřihů k dalším obětem... Film je mimořádně efektně zpracován, maximálně syté barvy a odstíny, kombinace černobílých a barevných pasáží, temnota, až snově depresivní podání šílených masakrů...trochu to připomíná skvělé vizuální podání Valentinova Slaughtered Vomit Dolls (jj, souhlasím s Flipnicem ;-) ) a následujících vomit gore snímků, či podobně vizuálně laděný snímek The Great American Snuff Film. Děj občas plyne velice tiše a klidně, v kontrastu s hrůzami které se tam dějí, až to někdy směřuje k taktéž jihoameričanovi Boglianovi a jeho No Moriré Sola. Do toho se občas mísí hutný elektronický doprovod, který skvěle dotváří již tak pekelnou atmosféru filmu. Co do brutality je to hodně veliká prasárna, nicméně díky fake snuffovému podání ony hrůzy co se tam dějí nedosahují tak extrémně vyprecizovaného audiovizuálního tlaku na diváka, jako dnes již skoro legendární Srpski film. Nicméně musím varovat, během filmu shlédneme pár záběrů, na které hlavní postava narazí na netu a myslím že tady se jedná o skutečné masakry typu Faces of Death, či extrémní pornografii, takže se na to raději připravte. Jinak je to, zejména co do zmiňovaného vizuálu a hudby mimořádně vyvedené dílo, vysoce vysoce zvrhlé, které by nemělo chybět v každé sbírce řádného fandy extrémní kinematografie. Jen pro ty nejotrlejší. 9/10(2.5.2011)

• radeko

Pred takýmito špecialitkami mám vždy stiahnutý žalúdok, proste ma chytajú podobné stavy ako pred Cannibal holocaust, veď to poznáte. Počas Snuff 102 mi však ´´traktory´´ v bruchu prestali behať už po prvej polhodinke. Keď ich tam mal už zviazané, so zatajeným dychom som čakal, čo príde. V poriadku, súhlasím , to čo tam s nimi stváral, bolo ďaleko za hranicou nazvime to hollywoodskej normálnosti, ale pán režisér mohol podľa mňa ešte pritlačiť na pílu. Nevyžívam sa síce v mučení, ale keď chcel autor filmu diváka ozaj znechutiť, mohol pokojne niektoré tmavšie scény lepšie osvetliť, poprípade využiť viacej mučiacich praktík. Hudba bola depresívna, strih a prelínačky na mňa príliš amatérske. K výkonom účinkujúcich sa radšej nevyjadrujem. Film na nedeľné popoludnie s rodinkou to ale určite nie je.(28.4.2011)

• - Snímek byl poprvé uveden na argentinském filmovém festivalu Mar del Plata, kde šokoval obecenstvo. Jeden z diváků dokonce opustil promítání filmu před koncem a zaútočil na režiséra Mariana Peraltu. (Sesshoumaru)