Reklama

Reklama

Osmadvacetiletý Brian Weathersby (Paul Dano - hvězda oscarového dramatu Až na krev) rozhodně není obyčejný muž. Živí se jako prodavač vysoce kvalitních švédských matrací, a coby bratr dvou velice úspěšných sourozenců ví, jaké to je, být v něčem pozadu. Jeho práce ho nebaví ani neuspokojuje. Navíc se právě upnul na myšlenku, že při hledání svého místa v životě by mu nejvíce pomohlo, kdyby adoptoval čínské dítě. A k tomu ho ještě sleduje jakýsi podivný bezdomovec, který zjevně nemá zrovna nejčistší úmysly. Ale Brian není v nezávislé romantické komedii, jež byla debutem režiséra Matta Aseltona, jediným neobvyklým patronem. Do obchodu totiž přichází Harriet s tváří Zooey Deschanelové a jen už svým ulehnutím a usnutím na jedné z vystavených postelí dává jasně najevo, jak moc do tohoto příběhu zapadá. Každopádně Brian se do dívky okamžitě zamiluje. A jeho city nepoleví ani v momentě, kdy kráska, která si nechává přezdívat Happy, se při zmínce o adopci malého asijského drobečka téměř pozvrací děsem. Je zjevné, že je zde pár věcí, na kterých bude nutné zapracovat. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (43)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Nebudu si hrát na hrdinu a otevřeně přiznám, že jsem některé myšlenkové pochody tvůrců snímku prostě nepobral. Tím zajímavější je fakt, že jsem se nenudil, z dlouhé chvíle jsem si neplánoval činnost na následující dny, a ani jsem neffwoval. Já jsem se u této podivnosti totiž vcelku dobře bavil, ale kdyby se mě teď někdo zeptal proč, neuměl bych odpovědět. I pro mě je to záhada. Předpokládám, že mi kromě obsazení musela sednout i nálada tohoto filmu, který byl po celou dobu zvláštní a v určitých chvílích až bizarní. Každopádně platí, že se tu vynořily dvě výrazné otázky, na něž mi nikdo nenabídl odpovědi. Tady jsou. Proč by svobodný, osmadvacetiletý, bílý heterosexuál bez pedofilních sklonů žádal o adopci čínské holčičky? Z jakého důvodu se tu vyskytoval útočný bezdomovec? No, je vidět, že by se nedůvtipnému jedinci, jako jsem já, hodily nějaké vysvětlivky. / Poučení: Les je plný nebezpečí: lišky, vlci, medvědi, opilí myslivci, klíšťata, střízliví myslivci. ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Tak tomuhle říkám zajímavý a kvalitní americký nezávislý film. Tento film vlastně pojednává o normálních a běžných věcech ze života, které se mohou přihodit každému z nás, a právě v tom je jeho síla, v jeho civilním a příjemném podání, kdy víte, že něco podobného vás může v reálném životě potkat úplně stejně jako to potkalo hlavního hrdinu. Zkrátka tohle je malý film o malých věcech, a právě to z něj činí kvalitní dílko, které mi bude řekl bych ještě docela dlouho rotovat v hlavě. Všechny postavy jsou maximálně sympatické, velice milé a svým způsobem se dá říci i kouzelné, každá z těch postav má prostě své charisma, a i to je ve filmech vzácné, aby mi byly sympatické všechny postavy bez výjimky. Jistě za to může i vynikající herecké obsazení, kterému jednoznačně vévodí Zooey Deschanel, a jen v nepatrném závěsu za ní jsou vynikající výkony Paula Dana a Johna Goodmana, který byl v tomto filmu obzvláště kouzelný. A mít takovou rodinu, jakou má v tomto filmu hlavní hrdina, bych si rozhodně přál mít také, starostliví bratři, chápající a milí rodiče, zkrátka tomuhle filmu není z mého pohledu takřka co vytknout, tohle je vynikající nezávislák, který si zaslouží nadprůměrné hodnocení. Váhám mezi čtyřmi a pěti hvězdami, ale asi zůstanu prozatím u těch čtyř hvězd a časem se mi to třeba rozleží. Zatím tedy hodnotím čtyřmi hvězdami, v procentech je to potom 90%. ()

Reklama

nirvana91 

všechny recenze uživatele

Film, ktorý ma oslovil skvelým obsadením a chutným plagátom, ma nakoniec dosť sklamal. Nevedela som čo mám pri jeho pozeraní skorej. Či sa mám smiať alebo byť dojatá alebo zhrozená. Fakt, trochu to celé nedomysleli. Zooey vyzerala najskôr ako sympatická dievčina a Paul ako taký podivín. Ich prvá spoločná scéna s matracom bola jedna z tých milších a vtipnejších. Zvyšok filmu potom nejako nedával zmysel. Ani romantické mi to 2x neprišlo. Pusa na líce!? Po tom, čo spolu mali tí dvaja, by som čakala trochu vrúcnejší prejav lásky. Vlastne som si ani nevšimla, že by boli zaľúbení. Chvalabohu, na začiatku to celé zachránil John Goodman so svojimi historkami. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jediný sympatický na celym filmu byla Zooey Deschanel. Ta kde se objevjí, tam je svět radostnější, příjemnější a veselejší. Má to v povaze a proto se mi líbí, kdekoliv ona je. Jinak by to ale bez ní byla nuda, otravná nuda, která má k zajímavému příběhu hodně daleko. Pořád si to ale zaslouží tři hvězdičky. Zooey je úžasná! ()

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Taková odpočinková nezávislá pohodovka. Bylo zde předesláno slovíčko weird, které i používají postavy. Dal by se tak označit celý film motivace lidí k některým činům je občas lehce zarážející či nepochopitelná, ale když se člověk nechá unést proudem pohodové hudby a klidné kamery, která se občas neobtěžuje ani hýbat, když zrovna herec odběhne mimo záběr, dostane se mu v míře vrchovaté relaxační atmosféry podobně jako kdyby diváci leželi na jedné z těch švédských postelí. Z herců nikdo extra nevyčuhuje, snad by se jen hodilo zmínit, že tento film nejspíš obsahuje první filmovou scénu nahé Zooey Deschanel. Jako režisérský debut hodnotím za 3*, být to nějaký zavedený režisér, asi bych šel níže. ()

Galerie (36)

Reklama

Reklama