poster

Zrádce

 • USA

  Traitor

 • Slovensko

  Zradca

Drama / Thriller / Krimi / Akční

USA, 2008, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HoneyBunny
  ***

  Zrádce má několik dobrých myšlenek a momentů (narážka na manipulaci s médii ze strany FBI, závěrečná scéna s autobusem, zakořenění teroristů v americké společnosti atd.), problém je, že celý příběh je natočený velmi rutině a bez režisérské invence. Vezměte si scénu, ve které se sejde skupinka teroristů a vyjde najevo, že jeden z nich mluvil o chystaném útoku. Všichni se podívají na sedmnáctiletého chlapce, následuje pár vteřin ticha, chlapec začne utíkat, ale ostatní ho dohoní a shodí z mostu pod jedoucí vlak. Tahle scéna v sobě mohla mít ohromné napětí a adrenalin. Bohužel ho nemá. Film si prostě jenom tak plyne z bodu A do bodu B. Potěší aspoň rozesmutnělý pohled Dona Cheadla, který si pamatujeme z Hotelu Rwanda, a Guy Pearce, který vůbec nepřehrává, naopak je velmi civilní a sympatický.(22.1.2009)

 • Jinny
  ***

  Výtečně zahraná, ale průměrně natočená kriminálka, která visí prakticky jen na aktuálním tématu a výkonu Dona Cheadlea. Nudit se nebudete, ale do dramatičnosti podobně zaměřeného Letu 93 má Zrádce daleko.(22.1.2009)

 • Premiere_*
  **

  Banální drama chce konkurovat Scottovu špionskému thrilleru, a přitom nemá ani na libovolnou sezonu 24 hodin.(7.1.2009)

 • Xmilden
  ***

  Téma terorismu je stále aktuální a sem tam si někdo přihřeje trošku polívčičku a natočí na dané téma další film. Tentokráte na to jdou tvůrci trošku delší cestou. Don Cheadle opět náležitě přesvědčivý v roli čtenáře Koránu. Těžko ke Zrádci více dodávat protože se jedná opravdu o celkem obyčejný film s několika zajímavějšími scénami a s klasickým koncem. 60%(19.9.2009)

 • teutates
  ***

  Relatívne iný pohľad na terorizmus ako obyčajne, avšak slabá réžia zabezpečila slabé prevedenie... film je nepresvedčivý a prvých 60 minút nudí. Niekto sa tuna snaží o nového Bourna... Traitor ani nesklamal, ani veľmi nepotešil. Padlo pár myšlienok, pár dobrých scén, pár nápadov, potešili známe tváre, to je asi tak všetko... 6/10(4.11.2008)

 • - Omar (Saïd Taghmaoui) nosí hodinky značky Breitling. (dyfur)

 • - Samotný projekt byl ve vývoji od roku 2002 a měl být produkovaný Walt Disney Pictures, ale sešlo z toho, kvůli manažerské změně. (Pattrick)

 • - Když si Samir koupí jablko na trhu v Marseille tak na plátěné střeše, když opouští trh, můžete vidět odlišnost v překladech - francouzsky "traiteur" (to znamená lahůdky) a v angličtině "traitre" (to znamená zrádce) což je název filmu. (rozbris)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace