poster

Zrádce

 • USA

  Traitor

 • Slovensko

  Zradca

Drama / Thriller / Krimi / Akční

USA, 2008, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  ****

  Aktuální jako nic jiného; netuctové, na hony vzdálené klasickému úzusu filmového pohledu na terorismus. Nic tu není černé či bílé. Snad jen ti herci. Jde o mix konceptů Sleeper Cellu a Svatého boje. Je to komorní, znepokojivé, názorově bohaté, zbytečně nezjednodušující, civilní i uvěřitelné, hodně pozvolně vyprávěné a v důsledku toho všeho místy až nefilmové. Přesto (resp. právě kvůli tomu) mé nadšení neznalo mezí. Aspoň v první půlce, pak se to přeci jen překlopí do zajetých žánrových kolejí "jednotlivec versus všichni ostatní". Ovšem stále výborně a to až do závěrečné desetiminutovky. Vše výše zmíněné o ní sice platí také, ale v přesně opačném gardu. Do hollywoodského akčního blockbusteru bych jí bral všemi deseti, ale tady bych za ní dotyčného nejraději poslal do jemenského lágru. Na doživotí.(8.11.2008)

 • Xmilden
  ***

  Téma terorismu je stále aktuální a sem tam si někdo přihřeje trošku polívčičku a natočí na dané téma další film. Tentokráte na to jdou tvůrci trošku delší cestou. Don Cheadle opět náležitě přesvědčivý v roli čtenáře Koránu. Těžko ke Zrádci více dodávat protože se jedná opravdu o celkem obyčejný film s několika zajímavějšími scénami a s klasickým koncem. 60%(19.9.2009)

 • imf
  ***

  Napínavá dvouhodinovka působí jako dobře odvedená televizní fuška od BBC, ale to jí nikterak neubírá na síle. Don Cheadle působí mezi muslimskými teroristy jako strašák do zelí, ale vyhazuje budovy ostošest a cestuje po světě skoro jako James Bond. Vše je tu obráceně - terorista je za elegána, co má vždycky navrch před počestným agentem FBI. Když se začne hrací deska obracet ve prospěch "hollywoodského systému", začne film odhazovat trumfy, ale Nachmanoff je zručnější, než by se mohlo zdát a těží charisma Dona Cheadlea až do úplného dna. Zrádce v některých ohledech připomene hongkongskou Volavku, ale jede ve svém vlastním pruhu teroristických dramat, která se snaží uniknout stínu politické korektnosti. Tentokrát opět marně, ale přesto se ctí.(27.12.2008)

 • brutale
  **

  Nudné, bez výrazu šedopriemerovité... Z odkazom, že islám to myslí dobre, len bakaní teroristi si ho zle vysvetlili, čomu ja samozrejme verím však aj cirkev povedala svoje pardón za minulosť omfg. Ešte že máme nekompromisných agentov ako Neal McDonough, ktorého mal scénar zabiť v prvej tretine filmu.(25.11.2008)

 • kingik
  **

  Jediné, co mě na tomto naprosto podprůměrně natočeném thrilleru o hrozbě terorismu překvapilo, je skutečnost, že autorem námětu je komik Steve Martin a do něj bych to nikdy neřekl. Terorismus je dost ožehavé a složité téma a autor scénáře, a současně i režisér Jeffrey Nachmanoff, to všechno až nesmyslně zjednodušuje, že je přímo zázrak, že to herecká dvojka Don Cheadle a Guy Pearce s takovým přehledem ustáli a nevypadali u toho jako šašci. Nachmanoff je nutí pronášet repliky, které jako by vypadly z nějaké slaboduché parodie a o moc slavnější to není ani s akční složkou filmu, protože je jí nejen poskrovnu, ale je i mizerně natočena a výbuchy se opravdu moc nepovedly. Vyskytují se zde i světlejší okamžiky, mezi něž patří nelítostné svržení nepohodlného mladého teroristy z mostu nebo finální akce spočívající v odpálení autobusů, kdy se nervozita islámských teroristů před akcí perfektně přenese i na diváka. Jenže pak přijde typický trapný závěr filmu, ve kterém všechno dobře dopadne, hlavní hrdina je očištěn a dá se na pokání. Tohle by neobstálo ani v komiksu, natož ve vážně míněném thrilleru. Zrádce je slabý a nepravděpodobný film.(27.2.2010)

 • - Omar (Saïd Taghmaoui) nosí hodinky značky Breitling. (dyfur)

 • - Příběh se zrodil v hlavě Steva Martina (který je i producentem). (Pattrick)

 • - Samotný projekt byl ve vývoji od roku 2002 a měl být produkovaný Walt Disney Pictures, ale sešlo z toho, kvůli manažerské změně. (Pattrick)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace