Temné vzpomínky

• Česko Vzpomínky pošetilce (více)
Trailer

Kdysi úspěšná hollywoodská hvězda Joe Scott (Daniel Craig) tuší svůj konec v herní branži... Smrt Scottova nejlepšího kamaráda z dětství ho nutí bilancovat – na cestě z pohřbu se probírá vzpomínkami, což pořádně zahýbe s jeho zdánlivě neotřesitelným egem. (WarholsC)

Trailer

B!shop

Cekal jsem takovej ten typickej film, kde chlapek vzpomina na svoje detstvi se svejma kamosema, kdy prozili nejaky zajimavy dobrodruzstvi nebo naopak neco dojemnyho. O coz se sice film pokousi, ale ne s moc velkym uspechem. Uvod s dospelym hlavni hrdinou v podani Craiga je docela fajn, Craig je na sracky, picha s devkama, shani drogy a jako o herce uz o nej nikdo nestoji. Nevzpominam si, kde bych Craiga videl hrat lip. No a pak se ocekavane dej presune do detstvi, jenze je to cely takovy divny, hlavni hrdinove nejsou maly kluci, ale asi tak 15 lety hovadka, co vypadaj jak naprosty bukvice, nijak zvlast se nekamaradi a celej dej je silne o nicem a nic se nedeje. Ta ocekavana zasadni udalost je navic dost prehnana a skoro az smesna. No a zaver vyzni lehce do ztracena. Proste film, kterej spis sazi na herce a atmosferu nez nejakej dej a to se mu docela dari, lehce depkoidni atmosfera je docela prijemna, ale vic nez lepsi 3* z toho nebudou. ()

Gilmour93

„The only thing you need courage for is for standing still..“ Tesat do kamene. Pro někoho banální historka, pro jiného melancholický příběh o neobyčejnostech obyčejného života, křižovatkách osudu a odvaze zůstat. Přesvědčivý Craig i Baillie Walsh, který se zachoval jako zkušený barman a současnost se vzpomínkami v poměru 2:1 protřepal, nemíchal.. ()

charlosina

Daniel Craig je neuvěřitelně charismatickým hercem. A ve filmu Flaschback of fools hraje herce, který se proflámoval ke konci své kariéry a v tomhle období se mu vrátí vzpomínky na dětství v polorozpadlém domku na pláži, kdy zažíval první lásky, první intimní sblížení s ženou a první tragédii. Tyhle záblesky vzpomínek - zejména scéna, kdy Joe a Ruth zpívají If there is something (Kdo se ti líbí víc, Bowie nebo Roxy?) patří mezi nejlepší momenty jinak relativně průměrného filmu. Avšak jedná se o TAK skvělé momenty, které podtrhují "současné" dění filmu, že celkově je tento výplod Baillia Walshe nadprůměrný. Protože závěrečná scéna je silná, až mě z ní zamrazilo. Protože vzpomínky jsou procítěné, až jsem měla pocit, že jsem je sama zažila. Protože hudba je perfektní. A protože to je Harry Eden, Daniel Craig, Felicity Jones, David Bowie, Bryan Ferry... I would do anything for you. ()

Arachneuss

Craig. Daniel Craig. Na začátku věčně zdrogovaná hvězda, na konci muž se svědomím. Dokud se příběh točí okolo něj, vše šlape jak Švýcarské hodinky. Zlom nastává v prostřední části o mládí Joeho Scotta, kde se celý děj stává obrovským kýčem a ani charisma Harryho Edena to nezachrání. Za dobrou režii a hudební složku dvě hvězdičky, tu třetí přihazuji díky bravurnímu představiteli Jamese Bonda. ()

xxmartinxx

Film je to skvěle natočený a zahraný, ale scénář a pointa uniká tvůrcům skrz prsty. Skvělé obsazení (Craig, přestože ho nemusím, hrát umí - to je jisté) a stupňování atmosféry přišlo vniveč, protože není co stupňovat a pointa filmu mi nepřišla natolik zajímavá nebo originální, aby uspokojila. Mnoho filmů už mělo stejnou pointu i u vedlejší linie, jak chce tento vystačit jen s ní? Stejně tak nechápu, proč je hlavní hrdina herec, nebo spíš proč tam vůbec dějová linie s Caraigem je. Stejný problém měl i Předčítač, který ho ale vyřešil mnohem elegantněji. Flashbacks of a Fool jsou promarněná šance a typická ukázka filmu, který nemá co říct, i když se snaží. 50%/60% ()

• Natáčení probíhalo v Jižní Africe a Anglii. (Terva)
  • Úvodní píseň "If There Is Something" od Roxy Music je původně šest minut dlouhá. Ve filmu je však o minutu a čtyřicet vteřin zkrácena. (Terva)