poster

Temné vzpomínky

 • Česko

  Vzpomínky pošetilce

 • Velká Británie

  Flashbacks of a Fool

Drama

Velká Británie, 2008, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Javad
  *****

  Priznám sa, že som to mal zo začiatku chuť vypnúť, no keď prišiel na scénu flashback (návrat do detstva), zmenil sa celý film na jeden krásny jednoduchý a trochu aj dojímavý príbeh. Navyše jeden s tých ozaj dobrých sountrackov (každý podstatný moment je tu zvýraznený hudbou presne sa hodiacou do daného okamihu) s nezabudnuteľnou piesňou od Roxy Music - If There Is Something.(5.11.2009)

 • vesper001
  ****

  Joe Scot je zazobaná filmová star v nejlepších letech s utkvělou představou, že země se otáčí okolo něj a druzí lidé jsou na ní jen proto, aby uspokojovali jeho potřeby. Zdá se, že jediné, na čem mu trochu záleží, je jeho domácí Ophelia a pravidelný přísun koksu (i když na „kapitána smažku“ vypadá zatraceně dobře ;). Jednoho krásného dne ale s překvapením zjistí, že pro nastupující generaci dvacetiletých filmařských géniů není zrovna horkým zbožím, a navíc se dozvídá o náhlé smrti svého nejlepšího přítele z dětství. Následuje dlouhý flashback, po jehož skončení už nejen divák vidí Joea v trochu jiném světle, ale hlavně on sám snad poznal své místo na světě… Tento film by naordinovala třikrát denně všem, kteří tak rádi remcají na téma Craigova herectví.(27.11.2012)

 • Mashak
  ****

  Hodně, ale hodně zajímavé! To se mi na Craigovi líbí. Přestože je velká hvězda, tak se čas od času sebere a natočí si na ostrovech silný nizkorozpočtový film. FoF je dosti povedeným snímkem a nutí k zamyšlení kam chceme v životě dojít a až tam budeme, tak kam půjdeme pak? To jsem si tedy vzal já. Velmi zručně působí "přepínání" mezi součastností a vzpomínkami na dospívání. Vtip je v tom, že tenhle film podle mého názoru vůbec nestojí na hvězdném Craigovi(i když to po ranní scéně může tak působit), ale na silném příběhu a jeho povedeném vyzobrazení. Dobrý film!(5.9.2009)

 • Dubro
  ****

  Šťastím je, že filmový štáb mal so sebou pomerne triezveho kameramana a tak, keď bol v prvom polčase na ihrisku kľud, človeka uspokojili aspoň senzačné zábery. Ľady sa pohnú až v duhej polovici a na záver schytáte zopár životných múdrostí. Dávam 3 a pol, má to čosi do seba ( očakávania boli väčšie ) a na druhej strane aspoň splyniem s davom.(20.9.2008)

 • lennyd
  ***

  Upadající filmová hvězda, Joe (Daniel Craig) by na své mládí nejraději zapomněl. Možná i proto se ke svým příbuzným nezná, a jedině, kdy si na domov možná vzpomene, je v alkoholovém či drogovém opojení. Když mu ale zavolá matka, a sdělí mu, že jeho dávný přítel z mládí právě zemřel, začne vzpomínat, kdy a jak vlastně nastoupil na cestu, která jej dostala až tam kde je... K tomuto filmu jsem se dostal přes filmografii Claire Forlani, a i když její role je zde zcela minoritní a vcelku nedůležitá, i tak jsem rád, že jsem měl příležitost tento film shlédnout. Sice to není takový odvaz, jako jsem dle hodnocení zde čekal, a trochu zazlívám filmařům, že celá "současnost" ve filmu (s Danielem Craigem a právě třeba i Claire Forlani) je zde jen pro nalákání diváka na známá jména, a se skutečným příběhem (mládí ukončené tragickou událostí) nemá dvakrát co do činění. No co se ale dá dělat...(11.1.2012)

 • - Natáčení probíhalo v Jižní Africe a Anglii. (Terva)

 • - Úvodní píseň "If There Is Something" od Roxy Music je původně šest minut dlouhá. Ve filmu je však o minutu a čtyřicet vteřin zkrácena. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace