Bratři z tykve

• Čína Hu lu xiong di (více)
všechny plakáty
Animovaný / Rodinný
Čína, 1987, 13x10 min

Calabash Brothers je stará Čínska rozprávka, v ktorej bojuje dobro zo zlom. Dobro je prezentované tekvičkami, ktoré sa narodia dedkovi, a zlo dvoma zlými postavami, ktoré sa snažia všetko zničiť a usmrtiť. Každý zo siedmich bratov má unikátne schopnosti a nakoniec sa spoja, aby bojovali proti zlu. (Hees)

Utnapishtim

Na Tykvové bratříčky si pamatuju z televizního Magionu blahé paměti, kde - nemýlím-li se - nebyli nikdy odvísilaní do konce. Seriál jsem s notnou dávkou nostalgie dokoukal až po nějakých 20 letech v angličtině na youtube. ()

KN1Fe

Tie neopísateľné vlny spomienok a pocitov, ktoré sa mi hrnú na povrch mysle pri každom zazrení obrázka... ()

Andrestorm

Hu lu xiong di nebo-li Bratři z tykve séroš co mi zůstal vrytý do paměti snad už od dětství. Pamatuju si dědečka co našel tykev uprostřed hory, luskouna, zlého krále škorpiona i hadí ženu. Příběh bratrů z tykve originální fantasy boje dobra se zlem, kdy bráchové uměj každý nějakou super schopnost. Je to celé takové trochu k zamyšlení nad rodinnými vztahy. Ono bratři drží při sobě, pomáhají si, konají dobro. Velmi poučné hlavně pro ty nejmenší z nás stejně jako v životě, a když pominu kreslenou animačku z 87. ročníku má tato kultovní čínská pohádka své věčné kouzlo. Rád na ni vzpomínám. ()