Hamlet na kvadrát

Hamlet na druhou

Hamlet 2

Komedie / Hudební

USA, 2008, 92 min

Je možné vytvořit pokračování jedné z nejznámějších divadelních her, v níž na konci všichni (nebo skoro všichni) hlavní hrdinové umřeli? Hlavní hrdina tohoto filmu, výstřední a šílený učitel dramatické výchovy, je toho názoru, že pokračování Hamleta vymyslet lze, pokud tam zakomponuje sci-fi prvky, jako je např. stroj času. Tohle je hodně nestandardní komedie, která je ale docela vtipná a svým zvláštním způsobem i atraktivní. Pokud přistoupíte na nápad tvůrců, zvyknete si na zvláštního hlavního hrdinu a začnete akceptovat myšlenku, že Hamlet za pomoci stroje času, Ježíše a bůhvíkoho ještě zvrátí závěr světoznámé divadelní hry, pak se budete určitě docela solidně bavit. Tohle je správně ulítlá a správně provokativní komedie, která pro mě byla nezvyklým a zapamatováníhodným diváckým zážitkem. Nicméně i přesto, že můj komentář je vesměs pochvalný, musím říci i to, že bohužel výstřednost a odlišnost dobrý film nedělá, a i když jsem se bavil, nakonec film vnímám jen jako mírně nadprůměrný, což nestačí na lepší hodnocení, než jsou tři hvězdičky, které tímto tomuto filmu uděluji.(8.1.2012)

• rikitiki

Kdybych napsala, že po premiéře tohoto škváru se Shakespeare musel obrátit v hrobě, tak bych lhala. Za to by mu paskvil, vydávaný za komedii, vůbec nestál. ____ Steve Coogan v hlavní roli je trapný, scénář je trapný a celý film je trapný a ubohý. Snímek nevzbuzuje ani pousmání, nýbrž pocit neskutečného studu, že něco takového mohlo vzniknout, a že se našlo tolik lidí, kteří se na tom podíleli. /21. 8. 17./(21.8.2017)

Pri prvom pozretí som mal lepší pocit ako pri tom ďaľšom. Potom to bolo už iba 50 minút nudy až kým neprišlo na samotný muzikál a konečne aj na ústrednú pieseň "Rock Me Sexy Jesus", vďaka ktorej som pridal aj tú tretiu hviezdičku. Samotný song a jeho prevedenie na javisku si zaslúži plný počet, škoda preto, že tvorcovia skôr nestavili na muzikál a vo filme sa neobjavilo viac skladieb.(30.10.2010)

Pokračování Shakespeareova Hamleta? Dokonale šílená představa... Steve Coogan si vzpomněl na svoje nejsilnější projekty (Nonstop párty, Tristram Shandy...) a vytvořil hlavní roli v naprosto bizarní komedii/perzifláži amatérského divadla a školních kurzů dramatického umění... ,,Hamlet 2?" ,,Dvojka. Správně." ,,To nikdo neumře na konci jedničky?" ,,Mám vynález. Dveře stroje času se otevírají... Tohle zařízení odhaluje Hamleta, Gertrudu, Polonia a Hillary Clintonovou při gruppensexu."(2.6.2009)

Hamlet + wire-fu + Ježíš + stroj času.... Toto a spousta dalších divných propriet se vyskytne v podivné hře, kterou poctivě nacvičí představitelé komedie Hamlet 2. Spousta politické nekorektnosti a i nějaké ty eR nadávky se najdou (co čekat, když za scénář je odpovědná Pam Brady, která se podíla na South Parku). Steve Coogan se doslova vyžívá v roli učitele dramatického kroužku. Sečteno a podtrženo - slušná a poctivá zábava. 65 %(26.1.2009)

• - Film získal cenu Flaming Hobbit za nejlepší špatný film roku 2008. (mi-ib)