Hamlet na kvadrát

Hamlet na druhou

Hamlet 2

Komedie / Hudební

USA, 2008, 92 min

Síce to zďaleka nevyužíva svoj obrovský potenciál (hlavne zlyháva sebaparodická línia spojujúca hru Hamlet 2 so samotným filmom) a často to úplne zbytočne viazne na nudných dejových sublíniach (otravná Catherine Keener, zrušte jej už prosím niekto kariéru), ale vďaka božskému Steveovi Cooganovi a bohovskému finále (s piesňami ako "Klať mě, sexy Ježíš!") je výsledok viac než len nadmerne uspokojujúci. Miestami je priam famózny.(16.6.2009)

• milka

Překvapivě dost nuda. Steve Coogan se docela snaží, ale není to moc platné, protože nemá z čeho hláškovat. Navíc to má nulové tempo a režie je unylá. A to už pak nezachrání ani divadelní představení, které je docela vtipně a pecka Rock me, sexy Jesus je pomalu geniální. Přijde to ale mooooc pozdě a tu hodinu nudy předtím se kvůli tomu sledovat nevyplatí. To si to radši najděte někde na youtube. Jo a Elizabeth Shue a David Arquette tam byli naprosto zbyteční.(26.6.2009)

Pri prvom pozretí som mal lepší pocit ako pri tom ďaľšom. Potom to bolo už iba 50 minút nudy až kým neprišlo na samotný muzikál a konečne aj na ústrednú pieseň "Rock Me Sexy Jesus", vďaka ktorej som pridal aj tú tretiu hviezdičku. Samotný song a jeho prevedenie na javisku si zaslúži plný počet, škoda preto, že tvorcovia skôr nestavili na muzikál a vo filme sa neobjavilo viac skladieb.(30.10.2010)

Dan Marschz (který si mimochodem velmi zakláda na výslovnosti svého jména) je učitelem dramatického kroužku na škole, který se snaží o potomka se svou ženou (ale marně) a chce se stát slavnou hereckou postavou. Nakonec ho napadne Hamlet od Shakespeara a napíše jeho pokračování...Začátek filmu je takový chaotický a docela nudný - 2*, ale jakmile si získá přízeň svých žáků, začne všechno nabírat na obrátkách. A hru Hamlet 2, kterou ke konci sehrajou je geniálnost sama a zaručuji, že se pobavíte jako jsem se bavil já.(27.2.2009)

Tak z tohoto mám fakt zmiešané pocity. Inými slovami: bola to taká blbosť, až to bolo dobré :D Už len to, že niekoho napadlo spraviť projekt Hamlet 2, bez ohľadu na to, že v Shakespearovom Hamletovi všetci na konci umreli. Ale ako hlavný režisér Dana sám seba zhodnotil "Môj život je paródia tragédie", tak sa mu podarilo vytvoriť aj nepredstaviteľné - pokračovanie Hamleta, ktoré bolo síce nezmyselné a stupidné, no zároveň celkom vtipné (a miestami dokonca aj logické). Inak, vôbec by ma neprekvapilo, keby takéto niečo malo naozajstný reálny úspech niekde na americkej divadelnej scéne - keďže takýto druh "umenia" dostáva čoraz viac priestoru. Ale celkovo tá postava režiséra Dana pôsobila neuveriteľne zúfalo - a už len samotný pohľad na jeho správanie mi prišlo dosť zábavné (aj keď mi ho bolo celkom aj ľúto). Film ako taký sa mohol javiť síce ako odpad, ale malo to čosi do seba.(23.7.2013)

• - Film získal cenu Flaming Hobbit za nejlepší špatný film roku 2008. (mi-ib)