Hamlet na kvadrát

Hamlet 2

Komedie / Hudební

USA, 2008, 92 min

Síce to zďaleka nevyužíva svoj obrovský potenciál (hlavne zlyháva sebaparodická línia spojujúca hru Hamlet 2 so samotným filmom) a často to úplne zbytočne viazne na nudných dejových sublíniach (otravná Catherine Keener, zrušte jej už prosím niekto kariéru), ale vďaka božskému Steveovi Cooganovi a bohovskému finále (s piesňami ako "Klať mě, sexy Ježíš!") je výsledok viac než len nadmerne uspokojujúci. Miestami je priam famózny.(16.6.2009)

Čo vyzeralo zo začiatku ako trápna komédia...tak s príchodom Amy Poehler - ktorá je ako vždy sexy a vtipná sa to zmenilo na bláznivú a konečne vtipnú komédiu..a ten muzikál, bol neskutočený "nápek" - kráľovsky som sa bavil...ale toto nezakryje tie slabšie miesta, ktoré bol pred príchodom Amy Poehler...dobré, ale viac krát si to už nepozriem...(5.6.2009)

Základní premisa snímku je opravdu lákavá a trailer byl též slibný. Bohužel celá první hodina je o h...lavním hrdinovi a je to strašná nuda, která nemá pro následující svěží půlhodinku, takřka žádný význam. Kdyby se tvůrci vykašlali na Cooganovi nudné exhibice a zbytečtné načrtání reálií života jeho postavy a soustředili se na "mladé ochotníky" a jejich hru kočírovanou právě Cooganem, mohla vzniknout fakt fajn komedie. Bohužel někdo se tu očividně pokoušel natočit víc, než na co mu stačili nejenom síly, ale i nápady... 50%(17.2.2009)

• milka

Překvapivě dost nuda. Steve Coogan se docela snaží, ale není to moc platné, protože nemá z čeho hláškovat. Navíc to má nulové tempo a režie je unylá. A to už pak nezachrání ani divadelní představení, které je docela vtipně a pecka Rock me, sexy Jesus je pomalu geniální. Přijde to ale mooooc pozdě a tu hodinu nudy předtím se kvůli tomu sledovat nevyplatí. To si to radši najděte někde na youtube. Jo a Elizabeth Shue a David Arquette tam byli naprosto zbyteční.(26.6.2009)

Hamlet + wire-fu + Ježíš + stroj času.... Toto a spousta dalších divných propriet se vyskytne v podivné hře, kterou poctivě nacvičí představitelé komedie Hamlet 2. Spousta politické nekorektnosti a i nějaké ty eR nadávky se najdou (co čekat, když za scénář je odpovědná Pam Brady, která se podíla na South Parku). Steve Coogan se doslova vyžívá v roli učitele dramatického kroužku. Sečteno a podtrženo - slušná a poctivá zábava. 65 %(26.1.2009)

• - Film získal cenu Flaming Hobbit za nejlepší špatný film roku 2008. (mi-ib)