Policista Ray Dolezal chce objasnit smrt agenta FBI. Zvolí však nejnebezpečnější způsob, jak odhalit tajemství vraždy tohoto muže, který nestačil předat kufřík plný dolarů. Nejprve se představí jménem mrtvého a jakmile se díky tomu dostane na stopu, začne se za něj vydávat. Zdá se, že vstoupil do příliš vysoké hry kolem nelegálního prodeje zbraní. Hlavní role v něm totiž hrají nemilosrdní překupníci, FBI a bohatá žena. Jakou šanci může mít obyčejný polda, když jde o astronomické částky dolarů? (Warner Home Video CZ)

dobytek

Úvodních cca 20 minut vypadá docela slibně, jenže pak se příběh nějak zasekne na mrtvym bodě a mě to začalo dost nudit. Rozjede se to zase až asi půl hodiny před koncem. Částečně to zachraňuje herecký obsazení. I když obsazení některejch rolí je celkem zvláštní. Klasickej záporák Willem Dafoe tentokrát dostal kladnou roli a ošklivá Mary Elizabeth Mastrantonio hraje jakousi femme fatale. Celkově půrměr. ()

conery1

Naučil som sa nedať na názory v ČSFD a dobre robím. Výborná kamera, hudba, herci, príbeh. Čo ešte viac treba? " Prečo by sa ťahal takú diaľku, aby sa tu potom mohol zabiť? Možno kvôli podobnému klobúku, ako máš ty. " Začína to ako tuctová krimi, ale postupne príbeh naberá na " hustote ". Dafoe ako vždy presvedčivý, Mickey s charizmou Marlona Brandona, Samuel s Mary mi tiž sedeli. No hlavne pravdivý príbeh o spoločnosti, kde Bohom sú zbrane a peniaze. " Nezáleží na ktorej si strane. Podstatou je klamanie ľudí. Ide o to, vymyslieť si nepriateľov, kde vlastne žiadny nie sú. Prevláda mier, sloboda, vládne demokracia. Ako udržíme v chode vojensko-priemyselný komplex, keď už nikto nechce tie naše zasrané zbrane kupovať." ()

Gilmour93

Tuctové krimi s nejasnou motivací hlavního hrdiny, v němž asi tím nejzajímavějším jsou záběry amerického jihozápadu. Ke štěstí tak bude muset stačit zlatý zoubek Rourke chodící v sakách s vycpávkami a skutečnost, že ty písky jsou bílé, protože Robinova tětiva Mary Elizabeth Mastrantonio je škaredá jak noc.. ()

Figu

Jsem spokojen a to dostatečně! Toto dílko je přesně ten žánr z doby, která mě do dneška hřeje u srdce. Devadesátá léta, já malý kluk a okolo mě spousty špičkových tajemných zamotaných thrillerů, ve kterých u mě tenkrát vládl hlavně Michael Douglas a já měl díky tomu všemu o čem přemýšlet a to bylo přesně ta součást bohactví mého dětství! Bílé písky jsou přesně tímhe filmem, který jsem bohužel nepoznal dřív a musel jsem na něj čekat sedmadvacet let. O to kouzelnější žážitek byl! Skvělá temná atmosféra s tajemnou hudbou, senzační zápletkou a skvostným obsazením! Mickey Rourke a především Willem Dafoe excelentně! I přes to, že film zde má ubohé hodnocení, jsem rád, že díky mým hvězdám poskočil o procento nahoru. Well done Figu!!! 80% ()

pravo

Triler, ktorý síce dokáže zaujať svojim dejom a atmosférou, ale na konci som mal v tom celkom guláš a neviem či to bolo večernou hodinou, keď som film sledoval alebo scenáristickou úchylkou. Na to aké herecké obsadenie prináša tento film, tak ide z mojej strany o mierne sklamanie, ale ak sa správa hlavný hrdina mierne nelogicky tak to “prekusnem“ a ak sa správa aj ďalšia postava mierne nelogicky tak to s ťažkosťami “prekusnem“, ale tu som mal pocit, že toho na “prekusnutie“ je niekedy až príliš. ()