poster

Na jih od Pico (festivalový název)

 • USA

  South of Pico

Drama

USA / Rakousko, 2007, 86 min

Komentáře uživatelů k filmu (10)

 • KOZEL84
  ***

  Už od začátku je jasné,že pan režisér a scénárista v jedné osobě,by chtěl být Alejandro González Iñárritu.A to teda rozhodně není!Úplně nezakrytě kopíruje 21 gramů a jiné jeho filmy.Herci můžou své oscarové ambice zakopat tak 100 kilometrů pod Antarktidu (uložit k ledu),protože jejich výkony se pohybují od nejspodnější hranice průměru po naprostý hnůj.Scénář je párkrát pěkně debilní až sem si t'ukal na čelo (kalhotky,golf,astronom-astronaut,nevěsta) a nevěřil,že toto je podle skutečnosti.SPOILER!Naštěstí výsledný dojem zlepší výborný konec,kde si všichni na nevinném smolaři vybijí své frustrace a nahromaděný vztek!(22.9.2010)

 • emma53
  **

  Já jsem to cítila úplně stejně jako uživatelka kareen, nemám potřebu k tomu dodat víc.(19.9.2014)

 • sochoking
  *****

  Koniec je hustý !!! Z neho vyplývajú dve poučné pravidlá . A to za A , ked nevieš jazyk , sed doma na riti a za B , keby si sa dobre učil , nemusiš robiť podradnú robotu !(10.6.2010)

 • kareen
  **

  Tak na tohle jim tedy opravdu neskočím. Ten nepokrytý záměr vyrovnat se slavnějším snímkům podobného ražení je až příliš očividný, navíc SPOILER nacpat do filmu pro větší efekt ne jedno, ale hned dvě umírající děti KONEC SPOILERU až příliš zavání upocenou snahou co nejvíc šokovat. Jasně, on i ten Crash, co si budeme nalhávat, je dost prvoplánová sázka na jistotu, jenže má o mnoho lepší scénář, režii i herce. Jediné, co jsem South of pico ochotna uznat je celkem slušná atmosféra, navozená takovou tou neklidně znepokojivou hudbou, ale to mi tentokrát nestačí, já jim to celkově prostě nevěřím.(22.8.2014)

 • insurgentes
  *****

  Tisíckrát lepší film než cokoli, co lze vidět v oficiální americké distribuci. A srovnání s Iñárritu? Jeho 21 gramů je naprostá sračka se South of Pico nesouměřitelná, Amores Perros ještě tak mají nějakou atmosféru, danou dokonale zobrazenými reáliemi, ale není v nich tolik silných momentů, kdy člověku běhá mráz po zádech. A to říkám i přesto, že jsou pro mne Amores Perros kultovním filmem. Bohužel.(9.4.2011)

 • Adalbert
  ****

  V porovnání s Crash, nebo jinými mozaikovými filmy s podobným námětem (které jsem já viděl), sice o něco slabší, ale stejně mě tento typ filmů vždycky dostane..(12.5.2011)

 • jafuska
  ****

  prolínání života několika lidí, dobře zpracované drama, a konec ten tedy vygradoval, to jsem teda nečekala takový konec, Ano, jak tady někdo napsal, hlavně konec je k zamyšlení, Výborné dílko, velmi doporučuji se na tento film podívat.(22.1.2011)

 • BradleyT
  ****

  Zajímavý dramatický snímek, ačkoliv nijak akční (což ani nemá být), je nezapomenutelný. Ten konec je prostě skvělý a nutí k zamyšlení.(11.12.2009)

 • Tretina
  ****

  Nenápadný film, ktorý spojí nezávislé osudy v jeden nepríjemný životný moment a urobí to priam ukážkovo. Dva palce hore!(19.5.2010)

 • dccz
  ****

  čekal jsem nakonec nějakou bejkárnu, tohle bylo ale opravdu moc :) doporučuji shlédnout(3.10.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace