poster

Na jih od Pico (festivalový název)

 • USA

  South of Pico

Drama

USA / Rakousko, 2007, 86 min

 • emma53
  **

  Já jsem to cítila úplně stejně jako uživatelka kareen, nemám potřebu k tomu dodat víc.(19.9.2014)

 • sochoking
  *****

  Koniec je hustý !!! Z neho vyplývajú dve poučné pravidlá . A to za A , ked nevieš jazyk , sed doma na riti a za B , keby si sa dobre učil , nemusiš robiť podradnú robotu !(10.6.2010)

 • insurgentes
  *****

  Tisíckrát lepší film než cokoli, co lze vidět v oficiální americké distribuci. A srovnání s Iñárritu? Jeho 21 gramů je naprostá sračka se South of Pico nesouměřitelná, Amores Perros ještě tak mají nějakou atmosféru, danou dokonale zobrazenými reáliemi, ale není v nich tolik silných momentů, kdy člověku běhá mráz po zádech. A to říkám i přesto, že jsou pro mne Amores Perros kultovním filmem. Bohužel.(9.4.2011)

 • KOZEL84
  ***

  Už od začátku je jasné,že pan režisér a scénárista v jedné osobě,by chtěl být Alejandro González Iñárritu.A to teda rozhodně není!Úplně nezakrytě kopíruje 21 gramů a jiné jeho filmy.Herci můžou své oscarové ambice zakopat tak 100 kilometrů pod Antarktidu (uložit k ledu),protože jejich výkony se pohybují od nejspodnější hranice průměru po naprostý hnůj.Scénář je párkrát pěkně debilní až sem si t'ukal na čelo (kalhotky,golf,astronom-astronaut,nevěsta) a nevěřil,že toto je podle skutečnosti.SPOILER!Naštěstí výsledný dojem zlepší výborný konec,kde si všichni na nevinném smolaři vybijí své frustrace a nahromaděný vztek!(22.9.2010)

 • kareen
  **

  Tak na tohle jim tedy opravdu neskočím. Ten nepokrytý záměr vyrovnat se slavnějším snímkům podobného ražení je až příliš očividný, navíc SPOILER nacpat do filmu pro větší efekt ne jedno, ale hned dvě umírající děti KONEC SPOILERU až příliš zavání upocenou snahou co nejvíc šokovat. Jasně, on i ten Crash, co si budeme nalhávat, je dost prvoplánová sázka na jistotu, jenže má o mnoho lepší scénář, režii i herce. Jediné, co jsem South of pico ochotna uznat je celkem slušná atmosféra, navozená takovou tou neklidně znepokojivou hudbou, ale to mi tentokrát nestačí, já jim to celkově prostě nevěřím.(22.8.2014)