Kuwaietto rúmu ni jókoso

Quiet room ni yōkoso

Welcome to the Quiet Room

Drama / Komedie

Japonsko, 2007, 118 min

Psychické i psychologické, komplikované, duševní, těžké, nepředvídatelné, nemocné, nekonečné. Aneb když jednou zešílíš, nikdo nezaručuje, že se nevrátíš zpátky do reálného světa. Zkrátka paráda! Velmi se mi to líbilo. Veškeré psychologické tragické pohnutky hlavní hrdinky, odkrývání vzpomínek, které byly zastrčené v hloubce duše, dávné události, uvědomění si vlastních chyb, do toho jednotlivé příběhy ostatních pacientek vytvořilo něco moc zajímavého. Každá postava má komplikovaný charakter, ať se jedná o sestry nebo ošklivého přítele. Film, který dokáže pohltit. "..jsem v říši nudy. Ty jsi v říši legrace, proto se můžeš smát, když přestříkáváš svatyni na stříbrno!"(9.8.2010)

Nato, že sa jednalo o príbeh odohrávajúci sa v (japonskej)psychiatrickej liečebni, bola väčšina pacientov "relatívne normálnych". To však vravím len preto, lebo čo sa týka šialenosti, mám od nich jednoducho veľké očakávania. Quiet room ni youkoso je napínavá dráma a naozaj vtipná komédia v jednom. Asuka je živel, žije si bohémskym životom no odrazu sa však prebudí sama v prázdnej izbe, potom čo, na prvý pohľad neúmyselne, zmiešala alkohol spolu s práškami na spanie. Psychiatrická liečebňa, Quiet room, je miesto kde sa ocitla a sama ani nevie čo sa jej vlastne stalo. Plná pochybností pomaly spoznáva ostatné obyvateľky liečebne, nekompromisné sestry a nejasností o jej nehode je čoraz viac. Knock out doktora na začiatku ma dostal do kolien :)(30.1.2013)

Veselé a smutné zároveň. Dobré je na tom, že nevieme prečo je hlavná hrdinka v liečebni a až postupne sa to dozvedáme od jej vyšinutého priateľa. Druhé pozitívum je osadenstvo, jedna sa každodenne rozlúči s personálom a snaží sa odísť jedinými dverami ktoré sú však vždy zamknuté, druhá si podpaľuje vlasy a to veľmi efektne =), atď...(7.11.2012)

Film úsměvně vyšinutý jako Tetsu a obyvatelé psychiatrické léčebny (včetně sester a doktorky Shirai :), do které se dostane depresivní Asuka. O hořce vyznívající sekvence v něm není nouze, přesto z něho prýští uvolněnost a positivní nálada, jež ve finální fázi silně atakují diváka. Menší srovnání s Parkovou Cyborg Girl není už vzhledem k lehce legračnímu panteonu svérázných postaviček určitě mimo, leč na místě je konstatování, že Tichý pokoj má příběh, japonsky citlivé pojetí a formální hrátky v něm téměř nenajdeme. 9/10(20.6.2008)

Velice zajímavý počin o ženě, která žila v domnění, že se nějakým nedopatřením ocitla na nesprávném místě. Jednoho dne se totiž probudí v psychiatrické léčebně a pomalu zjišťuje co vše za tím stojí. ■ Líbilo se mi kolik pestrých okamžiků a barevných charakterů (zprvu ukrytých v černobílých ulitkách) tento nenápadný snímek ukrývá. Welcome to the Quiet Rooom je převážně komediální, a i přestože je mi japonský humor ve značné části cizí, tak tady mi jako rušivý element vůbec nepřišel. Dokonce jsem žasnul jak byly přechody mezi komediální a vážnou stránkou skvěle zvládnuty. Ty působily přirozeně a neničily obsáhlost a hloubku dosavadních scén.(7.9.2015)