Doremipasollasido

Jižní Korea, 2007, 105 min

Geon-hyang Kang

Geon-hyang Kang
  • sara93

Mlaďoučký Jang Geun Seok byl už tehdy velmi nadaný herec. I když začátek je rychlý, tak celkový děj je poskládaný nepřirozeně a stane se zde tolik trapných zvratů, že by se jimi dala zaplnit i celá telenovela. Čeho je moc, toho je prostě příliš. I když se mi prvně líbil postoj druhého lídra, tak i to mi pak začalo vadit.(14.5.2017)

Svižné, ramonatické, líbivé × divná mozková nemoc, divná minulost dvou přátel, občas zmatek. Ale i tak to bylo hezké. Hlavní hrdinové byli moc sympatičtí, hudba filmové kapely taková moc sladká, psychická porucha z lásky hodně zvláštní, černá kočka fajn. Bohužel se asi autoři snažili narvat do filmu všechny romantické a bolestné prvky, (jen se divím, že nikdo neumřel), takže v závěru to vypadalo dost fantasmagoricky. Ale jinak pohodový film, kde se pláče, hraje na kytaru a vydírá sebevraždou.(27.10.2009)

• Ceres

Velmi slabé, a to i přes to, že prvních asi 20 minut bylo celkem v pohodě, ale zbytek je tragédie. Jang Geun-seok totálně selhal v této roli, hlavně v té dramatické části, druhá polovina filmu je navíc hodně přitažené za vlasy, řekl bych, hodně velká ptákovina. I songy byly o ničem. Pro mě totální fail. Chtělo by trošku soudnosti hodnotit tento film tak vysoko u fandů korejských melodramat.(16.2.2013)

Mladá dívka Jung-won se seznámí se zpěvákem populární kapely Eun-gyuem a když se do něho zamiluje, zjistí, že v kapele hraje i její bývalý přítel Hee-won, s nímž má nevyřešenou tragickou minulost. Do Re Mi je klasická korejská romantika se všemi klady a zápory, které k tomu patří. Mezi největší klady patří sympatické a vícerozměrné postavy se kterými se snadno sžijete a chápete jejich motivaci. Někomu může lést na nervy pořádná várka citového vydírání, ale to už k tomuto žánru prostě patří a musí se s tím počítat, případně se na to těšit:) Debutující režisér Kang Geon-hyang je spoluscénárista Temptation of Wolves a i když Do Re Mi není až tak dobré jako Temptation of Wolves, za podívání určitě stojí. A malé upozornění, není to romantická komedie, romantické drama. S odstupem času musím uznat, že je to místy trochu guilty pleasure:)(4.8.2008)

Konec by měl být rozhodně jiný, až do bodu, kdy ubrečený Geun-seok odchází mě film bavil. Uvítala bych, kdyby se za ním rozběhla když odcházel a ten druhý by s tím neměl problém. Od tohoto bodu jde film úplně do kytek, ale když odpářu tuto část a dosadím si tam, že ho chytla, tak je to krásný film :-D(13.3.2013)