WANDRWALL

Turecký film, jeho kvalita, nápadně stoupá. Tenhle film nepatří mezi to nejlepší, co světu kinematografie Turecka v roce 1979 dodala, ale i příliš náročný divák si z něho odnese nevšední zážitky. ()

corpsy odpad!

Oproti tomuto skvostu vyzerá aj TURKISH STAR WARS ako jeden z desiatich najlepších snímkov kinematografie. Triková stránka je jedna gigantická úbohosť a vlastne všetko okolo toho. Veľmi dôkladne to opísal vo svojom komentári haffen. ()

Radim1. odpad!

supermen? spíše sra-komen :-X děs a hrůza, přesně jako Indický superman (hloupí lidé točí hloupé filmy) ()

haffen

No to je teda niečo... až by som mal film hodnotiť kritickým okom, tak "odpad!" by bolo niečo ako vyzdvihnutie práce tvorcov a pochvala pred naštartovanou vetrieskou. Tak príšerne spracovaný film som ešte snáď ani nevidel. Miesto hviezd vianočné gule, hlavný hrdina v tých jeho okuliaroch vyzeral ako najväčší retard z toho najzapadlejšieho ústavu. Miesto letiaceho supermana plastová bábka na pozadi ktorej bol premietaný snáď o tridsať rokov starší čiernobielý roztrasený film. Bojové scény mi miestami pripadali ako tanec dvoch buzien. Dialógy ako z pomocnej školy. Herecké výkony hodné ošípanej na bitúnku. Niečo strašné. Ak si práve teraz predstavujete, že to je sračka, tak si ho radšej predstavte ešte o dve triedy horšie a budete vedieť ktorá bije. Ale z pohľadu recesie a vtipnosti ho hodnotím veľmi kladne. Taká sračka sa len tak nevidí a skutočne kvalitne som sa na ňom nasmial. Je to v duchu: "však Jožo, nebuď sviňa, tu maš kameru a natoč niečo... nie, to tlačitko je eject, nie record". Už dlho sa mi nedostal do rúk takýto film. Dávam mu zalúžené 3*. Must see before you die! :D P.S. vo filme zaznela dokonca hudba z Jamesa Bonda. ()

Trinculo

By mě zajímalo jestli tenkrát bylo nějaký americký embargo nebo ty původní filmy byly drahý a tak točili fan filmy jedna ku jedné :) ()

koval45

Škoda, že jsem se k filmu dostal až teď - vidět ho před pár lety, kdy jsem nadšeně sjížděl jeden turkishtrash za druhým asi bych si to tehdy užil víc. Takhle už mě tady nemá moc co překvapit. Zadní projekce při létání jsou hrozivě špatné, vystupování hlavního hrdiny totálně toporné a nejvíc to vynikne při bitkách, úvodní pohled do vesmíru obstarají vánoční ozdobičky... I přesto mi přišlo, že je to trochu líp natočené, než další podobné kousky. Na druhou stranu je tam ale strašně málo vyloženě zábavných momentů, na to jak je film krátký. Příště chci víc vlaků a gilotin! ()