poster

Předmět doličný A (festivalový název)

 • Velká Británie

  Exhibit A

Thriller / Drama / Horor

Velká Británie, 2007, 85 min

Režie:

Dom Rotheroe

Kamera:

Rob Hardy

Střih:

David Charap
(další profese)
 • Bloody13
  ****

  Zajímavá studie jedné zpočátku šťastné rodiny, která však začne na pomyslném sociálním žebříčku postupně klesat, což samozřejmě nejhůře nese hrdý otec a ten se psychicky hroutí... Exhibit A je ve své podstatě jen zakázkovým produktem FF franšízy, obsahově nepřekvapivý a po stránce explicitního násilí velmi krotký. Tenhle snímek má však klady jinde; ukázkou archetypu té nejklasičtější rodiny dosahuje díky ruční kameře nečekaně mrazivé autenticity, obzvlášť co se týče prvotních náznaků šílenství, které gradují až v posledních dvaceti minutách. Závěr je sice technicky spíše nezvládnutý... (nyní luští jen ti, co opravdu chtějí - otěbi es dastotenčě nárbení a trvomly očivědni dajýchí), na druhou stranu obsahuje několik peprných momentů, jako např. ten s odhalením rodinných intimností.(31.12.2014)

 • S.Quentin QUALE
  *

  Čumět na to, jak stará dořve starýho k "dokud nás smrt nerozdělí", by bylo krásný, ale ne v tomto britským found footage podání, kdy je hned od začátku jasné, jak to dopadne. Velmi nezajímavé. Pokud chcete vlekoucí se film s vyšinutým fotrem, a který aspoň za něco stojí, tak zkuste Take shelter. Pokud chcete vidět, jak stará sere starýho, pusťte si pár dílů ze života Ala Bundyho. Tohle je 20% za stopáž, díky níž jsem se dostal až k titulkům....vyloženě omyl.(5.2.2013)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Dokonale šťastná britská família začína prepadať frustrácii po krachu rodinného podniku. Z vysnívaného sťahovania do nového domu sídliaceho na pobreží oceánu sa tak nečakane stáva depresívne obdobie, ktoré prerastá k šialenstvu. Amatérsky, psychologický "found footage", ktorý postupne prechádza z úsmevných situácii do hlbokej frustrácie a tragédie. Musím uznať že herecký výkon hlavy rodiny rozhodne zlý nebol. O tom niet pochýb. Úlohy klasického psychopata sa zhostil pomerne slušne, no v prípade takéhoto snímku mi proste nejaké to gore chýba. Je veľmi cítiť že ide o amateristický počin v ktorom sa režisér spolieha na výkon jednej osoby. Záver je vyobrazením predpokladaného rozuzlenia - 55%(4.1.2015)

 • kiddo
  ****

  Keeping Up With the Joneses - The Movie. Kdo by si byl pomyslel, že ještě někdy uvidím sociálně kritický realismus, kde pro změnu nevystupuje überpatriarchální tradicionalistický otec, který se na znamení kritiky maloměšťácké morálky, klasického rodinného modelu a zaběhnutého společenského řádu věnuje zapálenému prcání svých blízkých do prdele. Ještě víc překvapí, že tenhle horor si místo "cool" lekaček a hlasitých zvukových efektů bohatě vystačí s nepřikrášleným zobrazením, jak kompletně dokáže člověka zničit dobrovolné pachtění za obecně přijímaným měřítkem životního úspěchu, kterého kvůli svým osobním omezením prostě nikdy nemůže dosáhnout. Po tomhle malém zjevení odteď budu sahat, kdykoli mě zas okolí bude cpát do hypotéky.(9.8.2014)

 • Dellamorte
  ****

  Briti rafinovane predĺžili už aj tak napnutú reťaz " camcord / foot " snímkov , ktoré viac/menej dokážu svojím spracovaním prekryť mínusový rozpočet. Niekedy to vyvolá úsmev , či údiv a niekedy...sa to zavŕta do divákovej mysle viac , ako by čakal. A práve " EXHIBIT " je toho príkladom. Žiadna pecka , no faynovo prekysličená sóda v ktorej sa topí " hlavička " svojej ,už aj tak silne skúšanej rodiny , ktorú preformoval svojimi výstupmi na potápajúcu sa loď a tú opúšťa ako posledný ON - kapitán. Ak máš narolované Reality show / TV... máš v HD nejaký ten " docushock " tak Ťa to nejako silne nerozdrví. Tu pridávam tučný bodík , pretože pri najbližšom rodinnom " camcorderovaní " si na tento snímok určite spomeniem a to bolo asi aj jeho cieľom.....sakra. P.S. Nemyslím , že na " hlavičku " by sa našiel funkčnejší sliz , akým bol Bradley ! ( samozrejme nie ten Bradley , ktorý má tento snímok vo svojej CSFD filmografii mylne uvedený ! )(4.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace