Předmět doličný A (festivalový název)

Exhibit A

Thriller / Drama / Horor

Velká Británie, 2007, 85 min

Dom Rotheroe

Dom Rotheroe

Rob Hardy

David Charap

Veľmi zaujímavý thriller o rodinke, ktorá vyzerá na prvý pohľad šťastne, ale finančné problémy, čoraz častejšie hádky a až prílišná snaha manžela zabezpečiť rodinu napokon spôsobia, že mu z toho načisto prepne a začne sa teror. Je to veľmi podobné ako Home Movie, dokonca by som povedal, že námetom a dokumentárnym štýlom nakrúcania je to takmer to isté. Avšak čo sa týka psychického dopadu na diváka, tak je to už úplne niekde inde. Malé mínus by som dal len za pomalší rozbeh (aj keď už snaha otca nakrútiť vtipné video pri kopaní bazénu okamžite dala najavo, že niečo nie je v poriadku), plusom je zase to, že mi to pripadalo strašne reálne a mohlo by sa to aj naozaj stať. Najlepšia je scénka, v ktorej tancoval, to bolo fakt riadne psycho. Záver je naozaj brilantný, surový a určite nemôže nechať nikoho chladným.(4.5.2011)

• EvilPhoEniX

Jééje Jéje.. Tak tohle byl Celkem Průser! Jelikož film má 78%, tak jsem doufal, že film bude mít grády.. No nenechte se zmást na IMDB má Rating pouze 5,4! Film působí lacinně, je nudný, nemá čim zaujmout,opět oškliví Britší herci! Jak to dopadne odhadne snad každý už v prvních 10 minutách a ono ani v závěru nepřitlačí na Pilu a jen jsem marně koukal a divil se Proč je vše mimo záběr! Tak jak se praví přísloví za málo peněz hodně Muziky, tak o tomhle to říci bohužél nemohu! By the Way Opět se jedná spíše o Drama, než li Thriller.(28.1.2013)

• S.Quentin QUALE

Čumět na to, jak stará dořve starýho k "dokud nás smrt nerozdělí", by bylo krásný, ale ne v tomto britským found footage podání, kdy je hned od začátku jasné, jak to dopadne. Velmi nezajímavé. Pokud chcete vlekoucí se film s vyšinutým fotrem, a který aspoň za něco stojí, tak zkuste Take shelter. Pokud chcete vidět, jak stará sere starýho, pusťte si pár dílů ze života Ala Bundyho. Tohle je 20% za stopáž, díky níž jsem se dostal až k titulkům....vyloženě omyl.(5.2.2013)

Líbí se mi, jak se tu tvůrci bez přispění hudby popasovali s gradací scény (např. kopání bazénu je doprovázené přeletem letadla; dcerka utíkající před svým otcem a hudba hrající z vedlejšího pokoje). Celkově opravdu dobré, i když konec mě nechal chladným. Ona už ta neustále se klepající kamera je totiž znepokojivá sama o sobě. P.S.: dobrý scénář a ještě lepší herci. Ten nápad s odhalením rodinných intimností je priceless.(1.1.2013)

Zajímavá studie jedné zpočátku šťastné rodiny, která však začne na pomyslném sociálním žebříčku postupně klesat, což samozřejmě nejhůře nese hrdý otec a ten se psychicky hroutí... Exhibit A je ve své podstatě jen zakázkovým produktem FF franšízy, obsahově nepřekvapivý a po stránce explicitního násilí velmi krotký. Tenhle snímek má však klady jinde; ukázkou archetypu té nejklasičtější rodiny dosahuje díky ruční kameře nečekaně mrazivé autenticity, obzvlášť co se týče prvotních náznaků šílenství, které gradují až v posledních dvaceti minutách. Závěr je sice technicky spíše nezvládnutý... (nyní luští jen ti, co opravdu chtějí - otěbi es dastotenčě nárbení a trvomly očivědni dajýchí), na druhou stranu obsahuje několik peprných momentů, jako např. ten s odhalením rodinných intimností.(31.12.2014)