Film Gran Torino vypráví příběh někdejšího opraváře aut a ovdovělého veterána z války v Koreji Walta Kowalského, který si s přibývajícími léty uvědomuje, že na nový svět už nestačí. Všichni jeho sousedé se buď odstěhovali, nebo zemřeli. Postupně je nahradili hmongští imigranti, kterými Walt ze srdce pohrdá, a bezcílné partičky mladých afroamerických a latinskoamerických výtržníků. Podzim svého života tak spíš přežívá než dožívá. Až do oné noci, kdy se mu někdo pokusí ukrást jeho chloubu - nablýskaný sporťák Gran Torino. Když se zlodějům postaví, stane se hrdinou, který změní život nejen svým sousedům a chlapci nucenému vstoupit do jednoho z místních gangů, ale především sám sobě. (HBO Europe)

Nepl

Nerealistické, nesympatické postavy, slabý scénář....přesto to má své kouzlo a slabší čtyři hvězdy. ()

nignignigga

No já nevím. Kdyby u toho filmu nebylo takové vedro a nezhaříval se mi počítač, tak by to byl dobrý film, takhle prostě moje hodnocení jde dolů, bohužel. ()

MichaelG

Prostě super film Clint Eastwood se na tuhle roli dokonale hodil.. spousta hlášek jako například ,,bubáci,, a mnoho dalších které mě prostě bavili pointa filmu v podstatě svým způsobem smutná ale i tak to na světě chodí a myslím si že závěrečná mise splněna na 100% ()

11FrAnK12

Když jsem film poprvé viděl, hodně na mně zapůsobil a pamatuju si ho už 7 let. Pomalu se vyvíjející vztah mezi starým dědkem a bambusákem, až z neochoty opustit samotu. Dopomůže tomu banda, která si hraje na drsňáky, kdy starý veterán neznáší nespravedlnost. Vše se rozhodne radikálně změnit, se svou nemocí umýrá a je si toho vědom, rozhodne se udělat poslední dobrý skutek.@ ()

burg

Film, který má 90 % (v současnosti 17. nejlepší film), ale já se kujva neuvěřitelně nudil. Film o stárnoucím dědkovi, kterej si oblíbí mladýho nechci-bejt-gangsta čmouda a spolu to táhnou ke světlejším zítřkům. Do tý doby, než někdo někoho nezmlátí, nezačne dělat bububu, nebo neodpráskne. Což se stane tak nějak více méně omylem. Zhruba od půlky jsem si říkal, že během té hodiny musely uplynout celý staletí. A kdo tomu dával totálně na prdel, byl ten kněz s výrazem pravýho prznitele malých kloučků. Tohle už fakt znovu vidět nechci. Jednu hvězdu za závěť na konci... ()

CrashHP

Až po siedmych rokoch po premiére som sa dostal k tomuto snímku, ale čakanie sa rozhodne vyplatilo. Tu netreba slová, treba film vidieť. ()

Lubyk

V tomto případě souhlasím s hlasem většiny. Prostě se povedl a očividně dokázal oslovit absolutní většinu lidí. Hlavní hrdina má sice paradigma říkající "na žlutou špínu funguje jen Áriec", ale je v jádru dobrý chlapík. A jeho paradigma padne jako mávnutím kouzelného proutku v momentě kdy se seznámí s Hmongy, kteří se stanou proti jeho vůli jeho sousedy. Nebudu nic prozrazovat. Jen napíšu, že vás čeká opravdu silný příběh, ve kterém exceluje Eastwood jako neuvěřitelně charakterní týpek. Síla, se kterou se staví na "správnou" stranu barikády, je odzbrojující. ()

MrBlonde

Film perfektně ukazuje kladné i záporné vlastnosti různých kultur. Nebudu lhát, v posledních scénách i slzy kapaly. ()

Brigitte

Miluju takhle nabručeného Clinta Eastwooda. Nikdo to snad nedokáže vystihnout lépe, je famózní. Je zkrátka naprosto dokonalej, stejně jako tenhle film. Silný, smutný příběh o v jádru velice dobrém člověku zkoušeném životem, který i přes všechno věří v jeho rodinu, ale nakonec pozná skutečné přátelství a dobré srdce úplně jinde. Kdyby to šlo, dám deset hvězd. Prostě úžasný film, který podle mě nemá chybičku. ()

Shady24

Jeden z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší film, jaký jsem kdy viděl! Není co dodat. Clint Eastwood byl excelentní. ()

KT_2011

Režijně, herecky (ačkoliv, musí Eastwood pořád mluvit jako Batman?), produkčně velmi dobré. Velmi dobrý příběh, byť poněkud simplifikovaný. Výborně vymyšlený konec, škoda, že až příliš podobný jinému, tématicky hodně podobnému filmu. ()

Patriarch

Je to opravdu bomba. Nechci ani rozepisovat, jak je to dobrý. Na to musíte příjít sami :-) Clint měl osobitý kouzlo a dodal tomu ten správnej ksicht. Scéna u holiče, kde se Tu tu učí, jak mluvit s chlapáky a posléze scéna u stavbyvedoucího, to mi dalo víc, jak celá nějaká nadprůměrná komedie :-)) ()

Tereza11

Fantastická podívaná každým coulem, není třeba chválopěvů, myslím si že každému kdo má rád dobrý film, musím být za mák jasné, že Clint vás v závěru filmu odstřelí.... ()

Speedy115

Filmek přesně podlé mého gusta. Starý, mrzutý a rasistický Clint Eastwood naváže obrovské přátelství s asijskými sourozenci ze sousedství. Dojemný příběh, při kterém vám minimálně naskáče husí kůže, vám ukáže jakou proměnou dokáže člověk projít. Právem je film v TOP 20. Je to skutečný filmový klenot. :) ()

gagun

Clint Eastwood nadává asiatům. Clint Eastwood nadává černochům. Clint Eastwood nadává bělochům. Clint Eastwood míří zbraní na asiaty. Clint Eastwood vyhrožuje zbraní černochům. Clint Eastwood....asi chápete moji pointu............Prostě Clint Eastwood nesnáší všechny a všechno, doprovází to svým chraplákem, který škrábe v krku vás a prokládá to hromadou skvělých hlášek, jak to umí. Film má skvělý spád a i jednoduchá zápletka (zdánlivá) se ukáže jako silně koukatelný zážitek, který si prostě zapamatujete. ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (více)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (více)

01.01.2011