• Německo

Německo / USA, 2008, 116 min

Gran Torino je vynikající pohádka o tom, kterak rasistický dědek s věčně nakvašeným výrazem našel smysl svého bytí. Nemám k ní nejmenších výhrad a proto nemohu dostatečně věrohodně vysvětlit absenci páté hvězdy. Pokusím se tedy vymluvit na to, že mi k dokonalému zážitku chyběla nějaká skutečně nezapomenutelná scéna, ale možná si tak trochu milosrdně lžu.(22.7.2011)

Nebudu o tomto filmu psát, žádné dlouhé komentáře, tak jak mám většinou ve zvyku, ale shrnu to vše takhle: "Clinte, vždycky si byl, jsi a budeš ten nejsprávnější a nejcharizmazičtější drsňák jaký kdy běhal po filmových plátnech a tímto filmem si mě v tom jen utvrdil!!! Děkuji, že jsem měl možnost shlédnout tenhle snímek. Clinte, seš fakt frajer!!". A jen dodám, že píseň Gran Torino je přenádherná......(26.12.2008)

Jeden z nejlepších filmů roku, přičemž od přídomku nejlepší mě dělí jen smutné konstatování, že mi jeden *** vyzradil, jak Gran Torino skončí. Možná jsem tedy z kina neodcházela se slzou v oku a konstatováním, že "tohle jsem tedy skutečně nečekala", pocit výborně odvedeného řemesla ve mně ale zůstal i tak. Clint válí před kamerou, za kamerou, u mikrofonu, v saku snažíc se svůj trhák prodat do všech kin světa i na papíře popsaném notičkami. Hlas má tentokrát ještě tvrdší, slovní zásobu zase silně zredukoval; no jestli tohle není chodící reklama na charisma, tak už fakt nevím. Od návratu z kina pořád dokola poslouchám závěrečnou píseň a mám obrovskou chuť rozšířit svou sbírku zapalovačů o ten Zippák, kterým Clint zajistil svým sousedům pár stovek klidných dnů. Dodatek 20. 4. 2009: První film, který jsem v kině viděla dvakrát. A tentokrát jsem se v invervalu od patnácti minut po začátku do patnácti minut před koncem musela i smát. Ten film není jen výborný drama, on je i vtipnej. Jak to ten Clint dělá? Všechny tyhle kecy ale píšu hlavně kvůli jedné důležité poznámce: Napodruhé mi Gran Torino přišlo ještě mnohem lepší než poprvé.(19.4.2009)

Clint Eastwood jako totální megadrsňák i na starý kolena. Naštěstí má rozum a nedělá tam žádný akční kousky, nebo tak něco. Ono stačí, že prostě je. Dostávalo mne jak tam vždycky zazněly ty armádní bubny, když šlo do tuhýho. Tyhlety filmy o sbližování bývají dost často takové přiteplené, ale to Clint nedovolí a chudák asiat od něj dostává megačočku. To je furt samý debile, rákosníku, skopová hlavo, sráči, ale přitom z toho cejtíte, že je Clint v jádru dobrák :D Finální zůčtování je opět provedeno s rozmyslem a je hodně působivé. Jen škoda, že ta jeho kára mu furt stojí v garáži a za celej film se v ní neprojede.(9.2.2009)

Rozpočet $33miliónovTržby USA $148,095,302Tržby Celosvetovo $274,543,085Tržby od roku 2009 za predaj Blu-ray v USA $4,718,329 //počet predaných kusov 331,946 Tržby za predaj DVD v USA $60,262,324 //počet predaných kusov 4,015,243Clint Eastwood na staré kolená fakt valí!, on z prevareného príbehu, kde poväčšinou lámu z pomsty ruky niekdajší borci ako Steven Seagal či Jean Claude Van Damme spraví majsterštuck z ktoré človek ide do kolien, on dokáže v takto vypätej dráme sekať jednu hlášku za druhou a tak úderne že to nemá obdoby. Eastwood natočil žánrový klenot!!! /100%/(4.6.2009)

• - Automobil Gran Torino koupila produkce od obchodníka s veterány v Kalifornii. Během natáčení si ho producent natolik oblíbil, že se domluvili s Clintem Eastwoodem a auto si nechali. (Teodorik)

• - Gran Torino byl původně plánován jako poslední film série o Drsném Harrym. (Hal_Moore)

• - Gran Torina se vyráběla v Lorain v Ohiu, přibližně dvě hodiny cesty z Detroitu. Auto, kterým jezdí Walt (Clint Eastwood), se vyrábělo ve Wayne v Michiganu, 30 km od Highland Parku. (HellFire)