poster

Gran Torino

 • Německo

  Gran Torino

 • USA

  Gran Torino

 • Slovensko

  Gran Torino

Drama

Německo / USA, 2008, 116 min

Externí recenze k filmu (7)

 • Aktuálně.cz (Kamil Fila)

  "Jednoduchý příběh s tunami nadávek, plný nasranosti na svět a s trochou akce se nakonec dopracuje k velmi netradiční a neočekávané pointě, která je ale vlastně jediná možná. Bylo by zbytečné, kdyby Eastwood ještě někdy v něčem hrál. Lepší už by to být nemohlo." (více)

 • Gorilla.cz (Karel Ryška) *****

  "Tenhle zdánlivě pomalý film totiž ani na vteřinu nenudí, zdatně se probíjí pár nutnými klišé a když začne v závěru přepínat do dramatičtější a emocionálně vyhrocenější polohy, nepotřebuje k tomu žádné berličky. Stačí, když si Clint otevře pivo, od srdce promluví o tom, jak vidí svoje působení na…" (více)

 • Kinema.sk (Peter Konečný) *****

  "Eastwoodovo Gran Torino je neuveriteľne príjemne pozerateľná a pritom pedantne nakrútená dráma. Hoci toto označenie len obaľuje rôznorodú zmes žánrových nuáns, ktorými sa režisérovi podarilo udržať sviežosť príbehu a neskĺznuť do priamočiareho dramatického pátosu s prvoplánovým protirasistickým…" (více)

 • MovieZone.cz (Ďuro Červenák) *****

  "Ač se tomu ani nechce věřit, Clint-herec má tentokrát mírně navrch nad Clintem-režisérem. Nic proti tomu, jak je film natočen. Je to ryzí oldschool, který může působit trochu těžkopádně, ale k „důchodcovskému“ příběhu pozvolné tempo pasuje. Clint si dává načas a vypráví svůj příběh precizně a…" (více)

 • Premiere.cz (Pavel Němec) ****

  "Eastwood je režisér ze staré školy. Točí věcně, neklame kamerou – a snadno mu lze odpustit, že nám některé věci musí říkat doslovně ústy svého hrdiny. To, že je i patriot Walt polského původu (a jeho holič italského, což je zdrojem skvělých slovních přestřelek), a související ‚velkou myšlenku‘, že…" (více)

 • Recenzie.org (Ivan Kučera) ****

  "Na filme ma oslovilo, ako v dobrom obyčajne vyzerá. Zdá sa (a myslím, že nie som ďaleko od pravdy), že ho Eastwood svižne a bez zadýchanie nakrútil behom zopár týždňov a o ďalších pár dní sa materiál zostrihal a nahrala sa hudba. Snímka vyzerá až oslobodzujúco jednoducho, väčšinou v jednej…" (více)

 • Tiscali.cz (Tomáš Seidl)

  "Gran Torino sice není nejlepším režisérovým filmem, přesto je to pozoruhodný snímek, který se hlásí – podobně jako jeho hlavní protagonista – ke „staré škole“. Bez vyzrazení jeho „vykupitelské“ pointy jej však není možné v plné šíři recenzovat, respektive přesvědčivěji argumentovat v jeho prospěch.…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace