Pád do tmy 2

The Descent: Part 2

Dobrodružný / Horor / Thriller

Velká Británie, 2009, 94 min

• Molly

Tak nám Sarah spadla do tmy podruhé, a o poznání méně elegantněji. Film sám o sobě by možná obstál lépe, avšak v kontextu jedničky, která měla pořádné grády a já v noci poté strachy nemohla zamhouřit oko, je část druhá slabota a odkaz původního filmu kazí. Když k tomu připočtu nejblbějšího šerifa v dějinách kinematografie a rádoby překvapivý konec, který je proti vší logice, docházím k závěru - tedy, spíše si potvrzuji, co už dávno vím - že dvojky by se neměly točit. A filmaři by si to už sakra měli uvědomit.(20.4.2010)

Tradiční pokračování ‚few hours later‘ sice nepřináší do dějin žánru nic zásadního, navíc se z minula recykluje krom postav taky několik scén (flashbacky), ale paradoxně ničím neurazí. Jeskyně jsou totiž stále stejně svíravé a podzemní skřítci i nadále roztomilí a hladoví. Svým způsobem vlastně není co vyčítat, protože podtitul Part II je naplněn beze zbytku. Jen má chybu v tom, že přišel jako druhý. Vzhledem k očekávání vlastně překvapení. PS: Světla je moc, to je fakt.(17.3.2010)

Kdybych měl porovnávat s horory, které jsem v poslední době viděl, ať jde o remaky nebo pokračování, tak D2 se řadí mezi ty lepší. A to celkem s přehledem. Koncept stísněných temných prostorů je zachován a ti šmejdi jsou nyní trochu víc vidět, takže zkažených ksychtů je více než dostatek. Jo, závěr(asi 2 minuty) jsem si představoval trochu jinak, ale zbylých 92 minut za to stálo. 78%(20.1.2011)

Pre mňa je jednotka jeden z najlepších hororov vôbec. Dvojka je síce dôstojné pokračovanie, ale kvalitu jednotky nedosiahla. Opäť sa dostávame do jaskynného systému, kde sa záchranný tím snaží nájsť "preživších" z jednotky. Atmosfericky to bolo zvládnuté perfektne a aj ľakačky fungovali na sto percent. Pár krát mi dokonca riadne zabehlo. Len škoda tých gore efektov. Pripadali mu hrozne umelé a vôbec nie realistické. Keby si na nich autori dali viac záležať, mohlo ísť o ďalší geniálny hororový kúsok. V tej hororovej mizérii poslednej doby však stále ide o výrazný nadpriemer. 85/100(3.5.2014)

Po zklamání, jakým pro mě byl druhý díl [REC]u je tohle velice příjemné překvapení... U žádné série není lehké trumfnout předchozí díl (pokud měl úspěch) a i když byl Pád do tmy atmosféričtější a nápaditější, je Descent: Part 2, The ''důstojným'' pokračováním skvělé jedničky a já bych se určitě na další díl podíval - 70%.(14.3.2010)

• - Film dejovo bezprostredne nadväzuje na prvú časť, ktorá sa odohráva v roku 2005. Keď Rios (Krysten Cummings) zaznamenáva videosprávu pre svoju dcéru, používa mobil značky Nokia N81, ktorá však bola na trhu až v roku 2007. (misterz)

• - Když Sarah (Shauna Macdonald) s Rose proplouvají jeskynní řekou, jsou v následující scéně úplně suché. (Nocturno culto)