Ore monogatari!!

Romantický / Komedie

Japonsko, 2015, 105 min

Hajato Kawai

Předloha:

Kazune Kawahara (komiks), Aruko (komiks)

Akiko Nogi

To, čo tam ten Suzuki Ryōhei predvádzal, bolo hrozné. Ja viem, že to malo byť zábavné, ale mňa tie jeho grimasy nebavili ani trochu. Inak by som bol celkom spokojný. Sakaguchi Kentarō bol síce planý ako hruška (asi taký mal byť), zato vtedy 16 ročná Nagano Mei bola naozaj veľmi sympatická a sladká. Bez problémov dokázala vyvážiť tie dve polená. ●●● Celkovo by som film mohol v rámci žánru hodnotiť ako mierny nadpriemer, ale tie Suzukiho xichty mi fakt vadili. Konečný dojem (a tým pádom aj hodnotenie) preto nie je ani zďaleka tak dobrý, ako mohol byť. Anime som zatiaľ nevidel, takže porovnávať nemôžem. 54%.(23.1.2018)

Pohodová oddechovka se zajímavý námětem a dobře vypadajícími pečenými výtvory :) Ač jsem se tomuhle filmu zpočátku vyhýbala, bavila jsem se a ráda se na to podívám znova. Jen co mi vadilo, bylo přehrávání a řvaní hlavního hrdiny, to už mi místy přišlo trošku moc. On sice nebyl jediný, kdo se tak choval, zdatně mu sekundovala i hlavní hrdinka, ale u té se to dalo ještě snést. Nebýt toho, šla bych s hodnocením ještě o hvězdičku výš.(22.12.2018)

Tak tohle byl úlet. Na mě tam někdy bylo až moc „anime“ úseků – chvílemi jsem se tomu opravdu nasmála, ale někdy to bylo ujetý. Mei Nagano je pro mě jedna z mála japonských hereček z generace devadesátých let, která umí hrát a její „neopětovaná“ láska mě fakt dojímala. Jenže chemie mezi hlavními postavami na mě opravdu nijak nepůsobila. Takže tři slabší hvězdičky.(4.5.2020)

Velmi příjemná podívaná, protože nedochází k nějakým nenávistným milostným x-úhelníkům. Kamarádi jsou kamarádi, láska je láska, trouba je trouba, gorila je Takeo. Samozřejmě Ore monogatari není kinematografický skvost, ale jako odpočinková komedie z japonské střední je to výborné. Milý scénář, roztomilé postavy a celkově je na celém filmu jen otravné to, že jim to sakra dlouho trvalo, než to konečně ti dva trumberínové pochopili. Roztomilé, japonské a konečné scény jsou skvělé! Vlastně mezi live action středoškolských romanťáren je to nadprůměr. Titulky.(18.6.2016)

Na jednorázové podívání docela příjemné, komu navíc nevadí japonský styl humoru založený na grimasách hlavní postavy (který je dobrák se srdcem na správném místě, avšak tělem drsný hromotluk s výrazem naštvaného samuraje v útoku), tak ten se možná i zasměje a dobře pobaví. Co mi však dost vadilo bylo to, že celý film je založený na tom, že postavy k sobě nejsou upřímné a neříkají si celou pravdu, nebo případně také na tom, že japonský jazyk umí být hodně vágní (slova lze snadno chápat jinak, než jsou myšlena). Nebýt toho, tenhle příběh by skončil stejně rychle jako začal. Navíc situaci nesmyslně přispívala i postava Takeova kamaráda Sunakawy, který byl sice vykreslený jako kladná postava a dobrý kamarád, ale přesto z nějakého důvodu neřekl Takeovi tu zásadní informaci, že ho má Yamato ráda (přestože to dost dlouho věděl!). Vyzníval tak s prominutím jako naprostý kretén. Tím chci říct, že to rozhodně mělo své díry a že celá ta dlouhá dějová linka, kdy hlavní dvě postavy netuší, že se mají navzájem rády, působila hodně uměle. Takže, jak říkám, na jednorázové pobavení je to sice fajn, ale rozhodně to nepatří mezi japonské filmové skvosty. ~(3,3)~(27.7.2019)