Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Detektiv Joseph Walker je považován za profesionála, který dokáže zachovat chladnou hlavu i v extrémně náročných situacích. Během dovolené byl však přímým svědkem teroristického útoku, který spáchal bratr jeho palestinské přítelkyně. Tato bolestivá zkušenost v něm zanechala hlubokou ránu. Když se pustí do nejtěžšího případu své kariéry, bude se muset postavit nejen důmyslnému zabijákovi, ale i svému skrytému strachu. Zabiják začne sérii sadistických vražd, které aranžuje jako krvavé divadlo. Chce jím údajně sdělit světu jakési náboženské poselství. Každou vraždu provede jiným způsobem a u každé nechá grafické symboly. Jak je možné, že tak dobře zná myšlení a postupy detektiva Walkera? Jak mohou policisté zabránit další tragédii, když je zabiják stále o několik kroků před nimi? Najde Walker klíč, podle něhož bude možné předvídat jeho činy? Tento temný thriller svým stylem připomíná film Davida Finchera Sedm, jenž pojednává o pátrání po masovém vrahovi. I když zobrazené násilí může působit místy samoúčelně, zapadá do mozaiky vyprávění. Tvůrci byli věrní zvolenému žánru a obohatili jej o nové prvky. Plusem snímku je svižné tempo, překvapivé rozuzlení a herecký ansámbl v čele s přesvědčivým Marcem Warrenem v roli detektiva Walkera. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (5)

kobejn 

všechny recenze uživatele

Another pošahaný lunatic, který chtěl být Messiah...ale vidět to vůbec neublížilo, od od dob Sedm se to ve filmech i těch televizních různými spasiteli jen hemží. ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Počas celého filmu mi vŕtalo hlavou, prečo je tento film v "červenej zóne". Až pred napísaním komentára som zistil, že Mesiášov je viacero a nahral sa mi iný, než zamýšľaný. Už sa mi to stalo pri Strašiakoch, ktoré neboli od Sama Peckinpaha. To je riziko jednoslovných názvov filmov. ()

Reklama

hans500 

všechny recenze uživatele

Naprosto průměrný TV film, ničím nevyčnívající ani nepřekvapující, místy i tročinku podprůměrný, ve výsledku slabší 3*. ()

CrazymanM 

všechny recenze uživatele

Slušný film o vraždícím náboženském fanatikovi,trošku tam bylo znát to TV zpracování,ale mělo to úroveň,takže se nebojte a klidně se na to podívejte. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Coby „nevěřícímu“ mi filmy s náboženskou tématikou zrovna moc nevoní, ale tu a tam se přece jenom objeví, nějaká ta světlá výjimka. Tohle televizní drama (potažmo thriller) o brutálním vrahovi nevypadal zpočátku vůbec špatně. Sympatie k žádnému z herců jsem sice necítil, ale tvůrcům se podařilo navodit zajímavou atmosféru, jedna vražda následovala druhou v pěkném tempu – takže co víc si přát...No zhruba od poloviny filmu začal scénárista doslova šlapat vodu a úroveň filmu šla dolů. Zbytečné natahování některých pasáží a slabší závěr si mohli odpustit. Šokující rozuzlení se moc nekonalo, přesto si dle mého tento film to průměrné hodnocení zaslouží. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama