Les Mémés cannibales

• Francie Rabid Grannies (více)
Horor / Komedie
Belgie / Francie / Nizozemsko, 1988, 89 min (Special Edition: 70 min)

Na rezidenci dvou postarších dam dorazí jejich chamtivé příbuzenstvo. Když při společné večeři tyto dámy otevřou záhadný balíček, jsou okamžitě posednuty démony. Ovládány těmito tajemnými bytostmi se rozhodnou vypořádat se s hamižným zbytkem rodiny a nastává masakr v režii dvou babiček. (Chatterer)

hladass

Docela vtipná jednohubka, plná zábavných a hlavně morbidních nápadů, která opravdu rychle odsýpá... Všichni zúčastnění se chovají zcela předvídatelně, tudíž panikaří, nelogicky pobíhají od ničeho k ničemu, samotní herci přehrávají, jak to jen jde, masky jsou docela slušné, gore dobré a poplatné své době, atmosféra taktéž... Takže já byl spokojen, ale je třeba dodat, že jsem viděl zkrácenou, 69 minutovou verzi... ()

darkrobyk

Výživná chuťovka pro fanoušky 80. let. Dědictví chtivé příbuzenstvo se sjelo na půvabný zámek uprostřed lesa, aby každý ze členů přesvědčil dobrácké tetičky, že právě on (ona) potřebuje největší podíl z jejich jmění. V momentě, kdy tetky posedne démon, nastane hodina pravdy, odplaty a masakru. Byť krev stříká, kusy těl létají vzduchem a vnitřnosti opouštějí svá místa, čekal jsem, od Tromy, ještě větší peklo. Ale vše je vynahrazeno vtipem, černým humorem, pěknými maskami a zdařilými efekty. A pro sprosté slovo se nejde daleko, a tak snad jen kromě dětí mluví všichni jako dlaždiči. A ono to nejen nevadí, ono je to přímo humorné! ()

ricci.s

Konečne som sa aj ja dočkal parádneho osemdesiatkového krváku. Padajúce vnútornosti, zmasakrovanie dieťaťa, mozog na stene, kopija v rozkroku... a všetko bolo tak vtipne podané, že je to až neuveriteľné. Napríklad matka hľadá svoju dcéru a hovorí: "Suzi, nájdeme ťa". O dve sekundy nato sa kotúľa jej odrezaná noha dolu schodmi. Jednoducho pre mňa dokonalý filmík pre celu rodinu :) Navyše sú v ňom momenty, na ktoré sa nedá zabudnúť. Keď som videl škriekajúcu babku hojdajúcu sa na lustri, tak som vybuchol smiechom. Uletené, šialené, vtipné a vo všetkých smeroch podarené. ()

helljahve

V podstate súhlasím so všetkým čo tu napísal Ricci, takisto som z tohto filmu neskrýval nadšenie. Tým z vás ktorý sa sťažovali na pomalý rozjazd filmu, odporúčam si pozrieť Producers Cut (69 min.)verziu, kde bolo odstranených 20 minút z pôvodného materiálu. Všetky gore scény boli zachované, zmizli len zbytočné keci. ()

Bloody13

Docela úlet, ale žádná bomba. Na první masakr si musíte nějakou chvíli počkat a s lítostí musim konstatovat, že ten je bohužel i to nejlepší, co se tu z gore vůbec objeví. Velký čas totiž zabírají teatrální výkony všech zúčastněných, panikaření a ukrývání se v několika místnostech rozlehlého sídla. Masky ale nepatří k nejhorším, je tu spousta záměrně vtipných momentů a morbidních nápadů (utržené dětské údy), takže těch 90 minut uteče poměrně svižně. ()