Za to může Rio

Za to môže Rio

Komedie / Romantický

USA, 1984, 100 min

Stanley Donen

Charlie Peters, Larry Gelbart, Claude Berri (původní scénář)

Prijemna komedia hlavne pre muzskeho divaka. Michael Caine sa skvelo hodi do role velmi nepravdepodobneho zvadzaca nast-rocnych slecien a jeho komentare stoicky kludnym hlasom len pomahaju navodit styl britskej komedie. A spolu so sikovnymi slovnymi prestrelkami sa to aj celkom dari. Dojem vsak zabije najoblubenejsia americka fraza "I love you", ktora sa hlavne v druhej casti omiela az "niekto-by-si-zasluzil-kopanec-do-varlat" casto. Omegou filmu su urcite slecny, ktore sa tu produciruju v hojnom horebez pocte. Hraje tu napriklad velmi mladucka Demi Moore, ktora dava jasne na vedomie, ze herecky talent u nej nebol a nebude a kedze na silikony este nenasporila, hra sa na hanblivku a svoje prirodou okresane kozicky radsej velmi neukazuje. Zdarne jej vsak sekunduje Michelle Johnson, ktora svojim dvoma vecne poskakujucimi, do neba tyciacimi sa melonmi zatienuje aj brazilske slnko. O to viac sa z nich treba radovat, pretoze neskor v jej kariere sa ukazuje tendencia vadnutia prirodnych materialov.(8.10.2011)

Příjemná komedie, pochopitelně že si ji vychutnáme spíše my muži středního věku, atmosféra koupání na pláži, podvečerů u moře, spousta hezkých dívek v různém stupni obnaženosti, (je asi pravda, že atmosféra Rio de Janeira je velmi specifická - ovšem v mnohém podobné je to na Krétě v Chorvatsku, Capri). Na americkou pruderii ukazuje, jak rozhořčeně to vnímají na AMG někteří US diváci, kteří se rozhořčují nad pedofilním vyzněním filmu (Michelle bylo 19, tak jaká pedofilie??). Vezmu-li v potaz objem amerického porna (zcela newspeakovsky přejmenovaného na adult entertainment, aneb "když to jinak pojmenuji, je to něco jiného"), za nic jiného než pokrytectví to označit neumím. Nicméně zpět k Riu - takový letní podvečer se skleničkou a v milé společnosti tento film rozhodně nezkazí. Nic jiného to není. Ale já mám Cainea rád i v jiných filmech, nepopírám.(29.12.2010)

• josieaddms

Kdepak, za to může Michael Caine že se kvůli němu koukám na takové hovadiny. Rozeběhlo se to celkem dobře, tak trochu Allenovsky, a mírně ironicky. Pak to začalo padat do nechutností, začali tam běhat nahý ženský a předvádět se tam neplnoleté holky, (Kterým to ještě museli povolit rodiče, viz zajímavosti...) padalo to k debilitě a úchylnosti, a na to já fakt nemám chuť se koukat. Sympatický vám tam nebude dokonale nikdo. Všichni jsou to totální prasata, hysterky, a magoři. Ovšem musím se omluvit, u některých scén jsem se prostě smála. Nevím jestli za to mohla atmosféra, nebo to že jsem to viděla uprostřed noci, nebo jestli to bylo mou slabostí pro Cainea, ale něco na to filmu bylo celkem úsměvné. Ovšem celkově to totálně odsuzuji. Vynechat nahotiny, mají prima komedii s nízkým IQ, takhle je to ovšem na hranici odpadu. Ale Matthew Hollis si prostě ode mě jednu tu hvězdičku zasloužil.(20.10.2012)

Napriek vsetkym nedostatkom prevazoval ftip a celkom som sa zabaval, aj ked holky tahali za kratsi aj ked krajsi koniec a vela herectva neukazali. Duchaplne dialogy a pekne zamotana zapletka s naslednymi kamuflazami davali rozohrat mnozstvo zabavnych scen a mna to naozaj bavilo. Celkom svieze dialogy kazilo len stupidne omielanie monotematickej hlasky "strasne ta milijem". Este stastie, ze to tvrdilo niekolko ludi, niekolkym ludom a krizom krazom :)(19.5.2009)

Za to může Michael Caine, že jsem se u téhle komedie s prvky romantiky příjemně pobavil. A může za to i Demi Moore, že bylo na co koukat, i když tam byla maličko chvilek. Taky za to můžou kozy Valerie Harper, kterou vůbec neznám, ale jsou tam...a to je podstatný. Celkově fajnová komedie, dost bláznivá klasická osmdesátka.(29.8.2012)

• - Protože Michelle Johnsonové nebylo v době natáčení filmu ještě 18 let, bylo pro natáčení scén, ve kterých je nahá, potřeba speciální povolení od jejich rodičů. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Původní filmový plakát se slečnou v bikinách vzbudil takové pohoršení, že musel být pozměněn. (Zdroj: ČSFD.cz)