Černý stín Vesuvu (TV seriál)

• Itálie

Ombra nera del Vesuvio, L

• Československo

Čierny tieň Vezuvu

Drama / Krimi

Itálie / Západní Německo / Francie / Španělsko, 1987, 4x90 min

Steno

Luigi Kuveiller

Komentáře uživatelů k TV seriálu (5)

Přiznávám, že vzpomínky na tento seriál jsou silnější než seriál sám. Přesto si seriál udržuje velmi slušnou kvalitu a zejména čtvrtý díl, ve kterém dojde k vyústění, je slušně dramatický a napínavý.(17.4.2016)

Nostalgie? Rozhodně, Toni byl můj dětský hrdina. To finále v přístavu stejně jako fakt, že jsem tohle kdysi znal, se vynořilo z paměti až s posledním dílem. Ačkoliv velká část dialogů může být dnes hodnocena optikou latinskoamerické telenovely, hudba spolu s atmosférou Neapole a italská mafie koukající se pod prsty převažují kvality. Škoda, že je hodně scén interiérových, na ulicích to mělo skvělou šťávu. Naopak dnes ocením tělo Sophie Duez, což v premiérovém sledování ještě dobře nešlo.(12.11.2017)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 3.11.1989, réžia českého znenia (ČST Praha) = JARMILA BERÁNKOVÁ - Pri tejto talianskej minisérii ČST zaexperimentovala. Premiéra síce bežala v piatok o 20.00h, ale televízni maniaci si tzv. predpremiéru mohli pozrieť už o 9.40h predpoludním. (30.5.2009)(30.5.2009)

Pamatuji, že když jsem byl dítě, hodnotil jsem tento seriál jako vůbec to nejlepší co jsem v té době znal ! (I když toho tenrkát ještě moc nebylo :-D) Velice napínavé, dva mafiánské klany, které se vzájemně vyvraždovali do posledního hrdiny. Mě se to tenkrát moc líbílo, nevím jak bych to ohodnotil dnes. Na každý další díl jsem se moc těšil, protože do posledního okamžiku nebylo jasné kdo z těch všech hlavních postav zůstane na živu... Samozřejmě, nevím jak bych to viděl dnes... po 20 letech...(18.11.2010)

Nepamatuju si toho tolik, jako z Chobotnice, ale i toto byl dobrý seriál. V hlavě mi utkvěly dvě scény *SPOILER* - když hlavní hrdina Toni Carita (mafiánský dědic, hlava klanu) nešťastnou náhodou zabije svojí sestru tím, že jí dá facku a ona upadne hlavou na roh skleněného stolu, a pak druhá, kde ten samý (anti)hrdina rezignovaně spouští neprustřelné okénko svého auta, do kterého mu zblízka z pistole střílí najatý vrah *KONEC SPOILERU*(14.4.2010)