Kocourek Modroočko (TV film)

Pohádka

Československo, 1981, 50 min

Petr Prchal

Jaromír Zaoral

Komentáře uživatelů k TV filmu (7)

Televizní zpracování stejnojmenné divadelní hry pro nejmenší, která se svého času s úspěchem uváděla v pražské Viole, s několika příjemnými písničkami podle literární předlohy spisovatele Koláře. Před kamerou se tehdy sešel Marek Eben se svou budoucí ženou Markétou Fišerovou. Celkový dojem 55 %.(10.7.2008)

Ráda bych řekla, že tohle byla láska na první pohled, ale já si ten první pohled nepamatuju. Z dětství si pamatuju ty písničky a od dětství je mám ráda. Modroočko je vedle Mikeše, Vavřince a Myšpulína jedna z koček (potažmo kocourů), které mám v oblibě. Polštářky tvých tlapek je učebnicová ukázka nesentimentalního milostného duetu. V téhle písničce je všechno.(3.2.2019)

“Tlapky klást potichu, ležérně, ty kluku kočičí, nežer mě! Takhle se kocourek nechová, vypadáš jak balík z venkova… aneb škola života malého koťátka, čili jak se stát pravým kočičím gentlemanem a dosáhnout met nejvyšších… Vskutku není to jednoduché být malým koťátkem ve světě, kde to není zařízeno tak, že máš dvakrát denně plnou misku a jíš, kdy chceš. Svět je plný nástrah… No! Kočky! Ale to byste nevěřili, kolik zajímavých věcí se můžete o tom světě naučit. A všechno je potřeba si náležitě zaznamenat. Abyste si jednou, až se vás zeptají, nevzpomněli jen na to, že jste se prali, až chlupy lítaly… Rádce malého sviště v domácím kočičím velmi elegantním, vtipném a hravém provedení nejvyšší kvality. …protože kočičí mladý pán musí být šarmantní elegán!(5.8.2017)

Milé, bezprostřední a půvabné aneb Polštářky tvých tlapek toužím dneska v noci pod hlavu si dát.... 1) 21letý Tomáš Juřička (kocourek Modroočko) předvádí i pěknou fyzickou kondičku. Rovněž 24letý Marek Eben (dvojrole - přesvědčivý křeček a kocour Natrhouško) zaujme svým specifickým hereckým projevem. Ráno až vylezeš z pelíšku... 2) Parádní songy (Marek Eben, jak jinak) a svěží režie 35leté Hany Teislerové řadí toto roztomilé komorní představení mezi mé oblíbené. 3) Kdo můžeš, za kamna vlez, dneska je kočičí jazz. Okapy sežere rez, dneska je kočičí jazz.(19.5.2018)

"Kdo muzes za kamna vleeez,dneska je kocicic Jazzzzz".Kdyz bych byl dite, musel bych z tohoto dilka biti na vedlejsi koleji,jelikoz takove detske predstaveni se jen tak nevidi.Herecka show 6 kocek - hercu je skvele zahrana.Kulisy jsou velice jednoduche,ale o to vice vynikaji herecke vykony protagonistu,kterymz vevodi Tomas Juricka s mladickym Markem Ebenem.Na vsech hercich je videt jak moc si to uzivali a vychutnavali.Pisnicky jsou vesele, rytmicke,mile,pratelske,zkratka takove jake maji byti aby detskeho divaka zaujaly a pobavily.Eben jako krecek je neuveritelny, to se musi videt.(20.6.2008)

Hvězda navíc za povedené písničky. Eben místy působí až příliš lascivně (kdo by to do něj řekl).(10.2.2019)

Jednoduché, spontánní, perfektně odehrané dílko... Ač jsem na to velký, stejně mě zaujalo a vůbec se za to nestydím :D a Markovi i Markétce to opravdu seklo.(19.3.2012)