Amelia - Stratená v Pacifiku

Dobrodružný / Drama / Romantický / Životopisný

USA / Kanada, 2009, 107 min

• ZkuKol

Je mi to líto, ale jedná se o nepovedenou biografii velmi zajímavé ženy s krásně dobrodružným životem, během nějž překonala několik hranic do té doby považovaných ze nepřekonatelných. Film trpí okoukaností motivů, příběhové linie a "papírovostí" scénáře. Některé věty přímo řvou na diváka; "pozor, říkám něco důležitého a velkého a chci za to sošku!" Mira se snaží do leteckých scén vnášet atmosféru a poetičnost, ale ve výsledku je to spíš táhlá nuda. Vůbec celý film na mě působil tak nějak nezajímavě (což je vzhledem k hrdince dosti paradoxní). Kdybych na to natrefil při přepínání na Halmarku, nepřekvapilo by mě to, ale takhle to mrzí. Amelia chtěla vždycky létat a létat daleko, doletěla, ale divák u toho div neusne... 40%(15.3.2010)

Zajímavý životopisný snímek, který obohatí především informacemi o jedné nezapomenutelné ženě, která se zapsala do dějin letectví a obecněji do dějin společenského pokroku. Snímek samotný je poměrně příjemný a lehce konzumovatelný, na druhou stranu mu chybí potřebný drive, dynamika a schopnost hlouběji porozumět některým souvislostem. Hilary Swank odvádí spíše svůj průměr, Gere je zde značně upozaděn, takže nemá ani příliš možnosti vyniknout. Scénáristé si z příběhu Earhartové vybrali spíše jen několik epizod, které jsou zde uměle spojené k sobě a výsledkem je spíše takový slepenec, který zahrnuje některé profesní a osobní milníky v životě této výjimečné dámy. Škoda, téma atraktivní, zpracování silně průměrné, ale rozhodně stojí za jedno podívání. 5/10!(5.7.2011)

• Pavlínka9

Snímek, od kterého se podle mého názoru očekávalo hodně..ale pro mě byl velikým zklamáním. Zvlášť natěšená jsem na něj nebyla, tudíž to pro mě nebylo zas tak těžké to přijmout :D :D Ale tedy neustálé časové přeskakování ve filmu bylo pro mě docela dost matoucí, zároveň celkový efekt snímku nic moc a proto jsem aspoň byla ráda, že tam byla Hilary. Ona jediná držela celý snímek pohromadě a tak se aspoň bylo na co dívat...(8.4.2010)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $14,279,575Tržby Celosvetovo $19,756,077Tržby za predaj DVD v USA $6,136,864 //počet predaných kusov 356,840║ V rámci výpravy, navodenia dobovej atmosféry, kostýmov, či vizuálu dobrá práca, obsadenie tiež fajn ale využité pre jednoduchší režisérsky prístup tak na pól plynu, snímka nestrhne ako by mala, nemá to patričnú hĺbku. /55%/(24.6.2012)

• ivishka

Nejnudnější životopisný film naprosto bez jakýchkoliv emocí, který jsem kdy viděla. Nebylo mi ani trochu líto Amelie, že zmizela nad oceánem a jenom jsem se modlila kdy to konečně skončí. Její dilema mezi dvěma muži mi bylo naprosto cizí, protože bych si vybrala Ewana McGregora, který by se svým šarmem sbalil i násadu od smetáku. Ovšem velká škoda je, že nedostal větší prostor na projevení. Richard Gere byl sice celkem dobrý, ale když žárlil na Ewana mohl se do toho také trochu více vložit.. A vůbec bych na celém filmu přidala více emocí. Nejvíce mě asi rozčilovalo přecházení z černobílých dobových záznamů do součastně natočených taktéž černobílých a následně zkolorizovaných - neoriginální podobně jako novinové titulky protínající dobové záznamy. Oceňuji najaté maskéry (asi z filmu s Claire Danes - Temple Grandin), jelikož normálně pohledná Hilary byla k nerozeznání od jakéhokoliv muže z ulice. Podle mě to byla nuda plná nudy okořeněna nudou a ta závěrečná půlhodina se mnou ani nehnula - zbytečné prodlužování trápení mé vybíravé filmové duše.(1.12.2012)

• - Amelia Earhart byla první ženou, která překonala rychlost 290 km/hod. (jenik71)

• - Amelia Earhart (Hilary Swank) nosí hodinky značky Longines a Hamilton. (dyfur)

• - Amelia Earhart už v roku 1922 ustanovila prvý ženský svetový rekord - s dvojplošníkom vystúpila do výšky 4267 metrov a v roku 1932 sa stáva prvou ženou, ktorá sama preletela Atlantik. (Merwin01)