Amelia - Stratená v Pacifiku

Dobrodružný / Drama / Romantický / Životopisný

USA / Kanada, 2009, 107 min

• castor

Vždycky se dají najít výjimky, ale životopisné firmy rád nemám. Jsou hroznou rutinou, nažehlené, akademické, točené podle příručky a vypadají, že by jim nějaké výrazné ambice, komplikovanost charakterů i skutečné nahlížení pod lesklý povrch byly jen na obtíž. Lidé za kamerou se zrovna nesnažili ani tentokrát, stačilo vybrat příběh postavený na reálných základech, několik solidních herců a na ten průměr se snad nějak vyškrabeme. Jenže pro mě osobně osudy legendární pilotky zajímavé nebyly. Jestli létala z Prahy do Brna nebo se jí podařilo přeletět Atlantik, mi tak nějak bylo jedno. A divák čeká, kdy to přijde. Kdy zatne pěsti, kdy se mu dostane nějakého svěžího/originálního momentu. Jenže ten nepřichází. Herci se snaží, ale scénář jim prostě nedovoluje dostat se pod kůži divákům, kteří už po polovině snímku začínají sledovat hodinky. A to není nikdy dobrá vizitka.(30.6.2014)

• Tommassi3

"To je irský zvyk vítat hosty písničkou ??" - "To nevím, tady jste ve Wallesu !!" ;) Velkokýčovitá biografie sterilní jako od Pasteura, pro níž je krásné Hilary Swank, jak se to v jejím případě často stává, vyloženě škoda..(8.11.2013)

K čemu je, že má Amelia skvělou Hilary Swank a slušného Richarda Gera, který před lety musel objevit lék proti stárnutí a je lakomý se o něj podělit. K čemu je, že má Amelia skvělé kostýmy a moc pěknou výpravu? K čemu je, že má Amelia moc hezké letecké záběry? Když ten film absolutně postrádá duši a jakoukoliv tvůrčí invenci? K ničemu! Celý film působí jako výklad starého učitele dějepisu, který desítky let nedělá nic jiného, než že suše předčítá pasáže z učebnice historie. Může to obsahovat zajímavá fakta, ale nebaví to. P.S. Sice nevím, jak to bylo, ale nesedělo mi, jak zde byla glorifikovaná postava George Putnama, vedle kterého by se musel stydět i Mirek Dušín.(31.7.2011)

Průměr. Od herců vzhledem k jejich jménu, jsem čekala daleko víc… ale stačila by pevná ruka režisérky a víc promakaný scénář a to by se jim teprv hrálo. Ovšem krásné záběry z letadla stojí za povšimnutí, to je jedno mála pozitiv. Ze zajímavého příběhu Amelie Earhartové se dalo vykřesat daleko víc, škoda.(29.6.2010)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $14,279,575Tržby Celosvetovo $19,756,077Tržby za predaj DVD v USA $6,136,864 //počet predaných kusov 356,840║ V rámci výpravy, navodenia dobovej atmosféry, kostýmov, či vizuálu dobrá práca, obsadenie tiež fajn ale využité pre jednoduchší režisérsky prístup tak na pól plynu, snímka nestrhne ako by mala, nemá to patričnú hĺbku. /55%/(24.6.2012)

• - Amelia Earhart byla první ženou, která překonala rychlost 290 km/hod. (jenik71)

• - Amelia Earhart (Hilary Swank) nosí hodinky značky Longines a Hamilton. (dyfur)

• - Amelia Earhartová přeletěla Atlantik poprvé 17. června 1928, tentokrát ještě v roli cestující. 20.–21. května 1932 to už zvládla jako pilotka. Na osudný let kolem světa odstartovala 1. června 1937. Pohřešovaná je od 2. července 1937. (Petulka88)