Amelia - Stratená v Pacifiku

Dobrodružný / Drama / Romantický / Životopisný

USA / Kanada, 2009, 107 min

Krásné, skutečné, okouzlující, silné, napínavé. A kupodivu vůbec ne "americké". Nádherný příběh. Ten konec mě tedy trochu překvapil, smutný konec. Děj krásný, postavy nádherné, manželství s velkou láskou a nádherné záběry přírody. Herci obvyklé výkony, Hilary Swank byla ale neodolatelná se svými krátkými vlasy a velkým zářícím úsměvem. Film pro každého diváka. "Uvidíme se..."(18.2.2010)

• Amroth666

4.3. 2010 - konečně jsem se dočkal a podíval jsem se na tento film. No musím se přiznat, že to tedy nebyla žádná sláva. Na to, že tam hrají takové hvězdy jako Hilary Swank, Richard Gere nebo můj oblíbený Ewan McGregor, tak to bylo velice průměrné a chvílemi i nudné. Už jsem i někdy vyhlížel čas do konce filmu. No prostě hrozně nezáživné, jediné, co se mi líbilo na filmu byl ten konec a pasáže, kdy přistála s letadlem na různých místech. Jinak Amelia Earhart - výborná role pro Swank a výborně zahráno.(4.3.2010)

Slabučké. Nuda, nuda, nuda sa strieda s banalitou a samým klišé, príbeh kĺže po povrchu, striedanie nejakými dobovými zábermi s životopisom má pramálo spoločného, zdalo sa mi, že sa herci akoby do tých rolí nehodili, obzvlášť Richard Gere a Ewan McGregor. To čo sa stalo Amelií je smutné, ktovie ako to vyzeralo v skutočnosti, či sa bála a či žila ešte dlho potom, ale vo filme ma to nezaujímalo. Nezaujímali ma jej výkony a prvé rekordy. Bolo to akoby som sledoval nemecký film od Rosamunde Pilcherovej. Páčila sa mi len doba, v ktorej sa to všetko stalo a zábery z kokpitu a z výšky.(8.2.2015)

• F.man

Když Ellen Page nedávno zniňovala ve snímku Whip It jakousi Earhard, ještě jsem se moc nechytal. Po Amélii už sice vím kdo se za tímhle jménem skrývá, ale to je tak vše co mi snímek dal. Životopisné fakta a milostné problémy jsou totiž fajn, ale pokud postrádají alespoň nějakou menší zápletku, napětí a hlavně jakoukaliv gradací, stávají se pouhou nudou. Hodně mi to připomnělo nedávný Coco Before Channel , kterému jsem vytýkal úplně to samé. A je to škoda, protože Hilary Swank role sedla a i jména jako Ewan McGregor či Richard Gere rozhodně slibovali něco víc. Takže zklamání. Could you please marry my father?(22.1.2010)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $14,279,575Tržby Celosvetovo $19,756,077Tržby za predaj DVD v USA $6,136,864 //počet predaných kusov 356,840║ V rámci výpravy, navodenia dobovej atmosféry, kostýmov, či vizuálu dobrá práca, obsadenie tiež fajn ale využité pre jednoduchší režisérsky prístup tak na pól plynu, snímka nestrhne ako by mala, nemá to patričnú hĺbku. /55%/(24.6.2012)

• - V roce 2010 byly nalezeny na atolu Nikumaroro fragmenty kostí, které zřejmě patřily Amelii Earhartové a jejímu navigátorovi Fredu Noonanovi. Je pravděpodobné, že zde nějakou dobu žili, než zemřeli (zřejmě na dehydrataci). (Petulka88)

• - Amelia Earhart byla první ženou, která překonala rychlost 290 km/hod. (jenik71)

• - Amelia Earhart (Hilary Swank) nosí hodinky značky Longines a Hamilton. (dyfur)