Nekonečný víkend

Jamie Blanks

Kostýmy:

Michael Chisholm

• J*A*S*M

Od Jamieho Blankse jsem po excelentním Storm Warning čekal jen to nejlepší. Bohužel ale s výsledkem nijak moc spokojený nejsem. Nehledě na to, že o nějakou pomstu Matky Přírody tu v podstatě vůbec nejde (hrdinům se kvůli přírodě samotné nestane nic jiného, než co bych v reálném životě označil za "docela smůlu, ale žádné velké neštěstí" - Pražáci na Šumavě na tom musí být podobně... :-), je Long Weekend nudné (a to jen 80ti minutové) dějové vakuum, u kterého mě drželo jen očekávání, kdy se jako konečně něco stane, a úžas nad tím, kvůli jakým drobnostem hrdinové vyšilují. Ti jsou vůbec kapitolou sami o sobě - tak nesympatický pár aby člověk pohledal (vzpomněl jsem si na nedávný "taky-ne-tak-úplně-horor" Vinyan...) Jediná věc, která mě na filmu dokázala překvapit, byl závěr - a nutno podotknout, že mě překvapil dost nemile a umocnil tak moje zklamání z filmu. Technicky je to samozřejmě kvalitní a oku lahodící podívaná, ale za to hvězdičky navíc dávat nebudu, to jsem totiž u Blankse považoval za samozřejmost. Nic víc však nenabídnul, takže přes 2* nejdu.(29.7.2009)

KRÁSNÁ PŘÍRODA - EXCELENTNÍ BARVY - SKVĚLÝ ZVUK........ FULL HD jen zářilo :-)(20.7.2009)

Film má hodinu dvadsať a pekne odsýpa. Mrazivá atmosféra opustenej pláže, ďaleko od ľudí, tomu veľmi veľa dáva. Napriek tomu, že sa v ňom väčšinu času nič hororovo explicitné nedeje, je hororovejší, ako mnohé krváky. Neustále máme pocit, že hrdinov niekto sleduje. Veľa tomu dávajú nielen pôsobivé scény s „tieňom v mori“, ale i unikátna austrálska príroda so špecifickými živočíchmi, ktoré sú často také hororové, že i koala pôsobí vražedne. Niektoré scény sú síce WTF (bar, orol, Caviezelove vodičské schopnosti), ale i tak je atmosféra kvalitne nepríjemná. Caviezel ani Karvan nie sú sympatickí, ale ani byť nemali, nakoľko ide o rozhádaný pár, ktorý je zo seba unavený a nemá veľkú šancu na záchranu. Bohužiaľ, s pribúdajúcimi záhadnými udalosťami snímka paradoxne stráca dych a koniec je nijaký.(26.12.2016)

Pokud se budeme k přírodě chovat jako prasata, můžeme na to pěkně doplatit. Matka příroda dokáže být taky svině, a všechny naše prohřešky vůči ní nám dá pěkně sežrat. Stejně jako ústřednímu páru, co si o prodlouženému víkendu zajel do divočiny otužit své vztahy. Místo sladkého usmiřování a nezkrotného sexu se oba však jenom hádají, jinak čisté okolí obohatí odpadem a mimo to zabijou několik zvířat. Manželský páreček to má tedy spočítané... Thriller s mysteriózním nádechem od Jamieho Blankse (skvělý Storm Warning, nebo taky průměrný Valentine) sice v první polovině malinko drhne, ale jakmile se o slovo přihlásí "mořská kráva" neboli kapustňák, film zlehka nabírá spád a posledních 20 minut je dokonce parádních. Umučený Kristus Caviezel v hlavní roli mě ani neštval. Žádná bomba tentokrát, ale jako jednohubka chutná dobře.(2.1.2011)

Uvědomil jsem si po 20 minutách, že jsem film viděl už dávněji.. Tudiž nebudu komentovat, Jelikož bych nebyl přesný.. Každopádně se jedná o Originální Film!(20.7.2012)

• castor

Nejenže nezbyly peníze na scénáristu, i dramaturg podle všeho chyběl, protože je nám předloženo hned několik scén, které na sebe nenavazují, jednou je postava v autě připoutaná, pak nikoliv, následně má rozbité čelní sklo, pak zase ne. S dialogy je to ještě horší, což v přirovnání znamená asi to, že jedna postava mluví o fyzikálních vlastnostech astronomických objektů a druhá diktuje recept na vanilkovou panna cottu. Prostě guláš. Hádky manželů jsou uměle vyhrocené a absurdní. Finále je pitomé a nesmyslné. Matka příroda si možná vyřizuje účty, ale netušíme ani A, ani B. Režisér Jamie Blanks dal filmového hororu naneštěstí Temnou legendu i Valentine a pak se na čas odmlčel. Zřejmě vědom si předešlých chyb natočil velmi slušný jednohubkový thriller Storm Warning, jenže tenhle o rok mladší průšvih zase dává tušit, že je to marný, je to marný, je to marný.(1.8.2018)

• MM_Ramone

Nesympatický, rozhádaný, manželský pár sa vyberie kampovať na odľahlú pláž niekde na sever Austrálie. Ona je arogantná, histerická krava a on egocentrický blb. Chcú tam surfovať, relaxovať a užívať si predĺžený voľný víkend. Tento ich výlet sa im však poriadne skomlikuje. V tomto filme sa hodinu prakticky vôbec nič nedej, okrem toho, že sa tí dva dementi medzi sebou hádajú. Keď to začne byť aspoň trocha zaujímavé, tak to veľmi rýchlo vyústi do úplne hlúpeho konca. *(29.6.2016)

STORM WARNING ma dostatočne presvedčil o kvalitách režiséra napriek slabučkému VALENTINE a preto som bol na remake 30 rokov starého a pre mňa do vtedy prakticky neznámeho austrálskeho LONG WEEKEND náramne zvedavý. Mal u mňa istú nevýhodu, pretože som nevedel čo od neho čakať. Slasher ani exploitation sa tentoraz nekoná. Bohatší arogantný párik a jeho pobyt v austrálskej divočine neďaleko pláže je tentoraz všetko okolo čoho sa tu točí dej. Dej je tajomný po celí čas, stále je tu prítomnosť nejakého nebezpečia a postupné strácanie zdravého rozumu je pripodzené. Film ma dosť zaujal, prekvapil a zvedavosť po originály vybičoval na maximum, čo je jeho veľké plus vrátane výborného Jamesa Caviezela.(26.7.2009)

Jak se do australské buše volá, tak se... -))(11.7.2010)

• Xmilden

Souhlasím s kolegou strationem, chtělo to více razance, takhle se člověk sice dočká postupně budovaného napětí, ale k čemu to, když ve výsledku se není čeho bát. Nejvíce proto vyděsí ranní probuzení vedle kapustňáka. James Caviezel se chová celý film jako totální idiot, proto jsem ani ústřední dvojici moc nefandil. Storm Warning bylo luxusní záležitostí, tady se člověk spíše kochá krásnou krajinou. PS: Nevím jestli mi měla něco sdělit závěrečná scéna s tyčkou od stanu, taky jsem litoval psa že zůstal v autě. Snad tam není dodnes:( a špatně nevypadala srážka s kamionem.(24.12.2010)

• Hrabka

Co to jako bylo? To bych vážne rád věděl. Potenciál to mělo docela velkej, krásná příroda, mysteriózní události, ale vyšumělo to tak nějak na prázdno. Rozhodně nesdílím nadšení některých zde přítomných. Furt jsem čekal, co z toho vyleze a najednou konec. Divný. Ale neříkám, že to bylo úplně špatný, některé momenty bylo moc povedený. Ale v celkovým pohledu prostě nemůžu hodnotit výš. 45%(4.5.2012)

• *CARNIFEX*

Manželský pár prichádza na opustenú pláž upevniť svoj vzťah. Vzájomné konflikty narúšajú harmóniu pokoja nie len v ich manželstve, ale aj prírode samotnej. Tá "všemocná" berie spravedlnosť do vlastných rúk. Vzhľadom k prvej hodine by bol, "Nekonečná nuda" lepší titulok. Za poslednú scénu, záverečných 20 min. a nápad s "revenge nature" - 40%.(14.9.2014)

Trošku hloupý střih a pár scén je spíš trapných. Ale herci, stoupňování napětí a ten nápad se mstící se přírodou vše vynahradí. 70%.(5.4.2010)

• 666teen

Chvíli to vypadá jako rodinné drama, chvíli jako survival horror a jeden moment je jasnej Návrat oživlého kapustňáka. U těch protinožců se ale dějou věci.(7.2.2010)

Tento remake sa ani náhodou nechytá ne jeho pôvodnú verziu z r. 1978. Krásny príklad toho, čo dokáže so snímkom urobiť dobrý režisér - obsahovo rovnaké, no atmosféra oboch filmov sa nedá ani len porovnať. Tu som necítil nič, naproti tomu vo verziii od Colina Egglestona mi mrazivosť, ktorá vychádzala zo snímku, zaliezala až do kostí. Veľmi slabý priemer. 50/100(16.2.2018)

Solidní psycho a australská divočina snad ještě nikdy nebyla nasnímána lépe a tak zlověstně.Tak takový pekelný víkend si manželé Peter a Carla procházející krizí určitě nepředstavovali. Měli v plánu kempovat na pláži, nadýchat se čerstvého vzduchu a dát si pěkný relax. Člověk míní a příroda mění. Série podivných náhod, podivná a rychle pohybující se skvrna v moři tajemného původu a děsivý křik nesoucí se pustou divočinou rozhádané dvojici, jejíž manželství stihla nevěra z její strany, nijak na pohodě nepřidali. Manželé pomalu a jistě propadají šílené paranoii a z prokletého místa zdá se není úniku. Jamie Blanks chtěl mít všechno perfektně pod kontrolou, a tak se podílel na produkci, složil si hudbu, film si sestříhal a zrežíroval. Výrazně ubral na brutalitě a vsadil na tajemnou, znepokojivě dusnou až zlověstnou atmosféru. Do rolí manželů obsadil Jima Caviezela A Claudii Karvan. On nikdy nic nezkazí a na ní se pěkně dívá. Je to v podstatě film o dvou hercích, jednom psovi a se spoustou zvířátek australské fauny. Manželé zkrátka měli smůlu a podle toho asi tušíte, jak to s nimi dopadlo. A mě horor zaujal, protože Blanks prokázal, že inovativní postupy zvládá dokonale. 100%(3.3.2011)

Dechberoucí záběry čarokrásné přírody jsou absolutně nejvyšší devizou celého snímku. Horror ani ne, drama ano, výrazně propletené s naučným dokumentem o přírodních krásách Austrálie - což beru jako plus. Dementní dvojice ( scénárista se snažil, aby vám oba fakt lezli na nervy) se uprostřed vší té krásy chová jako slon v porcelánu. Odhazování odpadků, sekání do stromů, zahazování nedopalků, střílení do lahve houpající se na mořských vlnách, přejetý krab, zavraždění mravenci....dlouhý telefonní seznam. Je tedy jen otázkou času, kdy se matka Příroda nakrkne a s oběma vypatlanci krutě zatočí... Scény s kapustňákem mi připomněly filmy Jana Švankmajera a Bulšitfilmu.(26.9.2011)

Není dobré nasrat matku přírodu. Teror přichází po zvolna, aby nakonec všechno dovršil. Blansk(už mi chybý zkouknout jen jeden film, který ale bohužel neseženu:-(((Silent number, a ani nemá daleko od toho že si ho dám do topky, stačí už jen málo:-))už párkrát dokázal že umí, Long weekend nabízí nádhernou přírodu, ale nádhernou jen na pohled. I když remaky nemám moc v lásce tak tohle patří k tomu lepšímu co svět Hollowoodu vyplavil, a přitom to na mě vyprsklo naprosto nepřipraveně(žeby žádná reklama?) Film stojí na dvou hercích kteří naprosto zvládají co mají. Oba dva jsou děsně nepříjemný že jim přejete smrt, ale prostě to zhrály dokonale, Caviezela jsem v takové podobě ještě neviděl,a byl naprosto přirozený. Paráda.(13.3.2010)

• iamek

Od Blankse jsem čekal trošku víc. Námět zajimavý, ale tak na půl hodinovej snímek. Nedostatek nápadů se projevuje i ve filmu a je hodně uměle natahován. 1* za zajimavý konec a závěrečné titulky.(12.9.2009)

• PetrPan

3 x jsem byl překvapený, poprvé historicky prvním strašidelným dugongem, podruhé záběrem na odhozený igelitový pytlík, z kterého byla jasně cítit hrozba událostí budoucích a nakonec výborným rendezvous s kamionem. Nekonečný víkend je vynikajícím zástupcem svého subžánru, totiž ekologickým hororem, ale do skutečného hororu má hodně daleko.(26.9.2012)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8