Legie

Legion

Légia

Akční / Horor / Fantasy

USA, 2010, 96 min

Od začátku zcela přiznané béčko s relativně slušnými efekty, solidní kontaktní akcí, vtipnými hereckými přehrávačkami a scénářem vytaženým z nejhlubší brakové prdele. Výsledek? Lehké zklamání co do zábavnosti a totální vyšumění do ztracena, na druhou stranu ze strany režiséra jasné pochopení, s čím že má tu čest a atmosfericky více než ucházející. Logické trhliny kažopádně na každém kroku :) Bettany je řezník!!! A Willu Holland chci za ženu!(22.2.2010)

Pri Paulovi Bettanym je pre mňa ťažké vnímať vôbec dej a nie to ešte ho celý hodnotiť. Ovplyvnená či nie, tento film je už od základov prekopaný a plný obrovských jám do ktorých padnete. Moje metafory sú často pre mňa samú veľmi ťažko pochopiteľné. Ale počas celého filmu so si pripadala akoby som sa konečne šplhala von z tej diery ale vždy padla späť. Samotný príbeh je veľmi zaujímavý, možno v inom prevedení(v knihe)by sa príbeh prežuť dal. Ale pri filme, ktorý obsahuje fantasy prvky s prvkami sci-fi je to ťažké. Pri sledovaní máte na mysli plno nevyslovených otázok napr: Prečo Anjeli bojujú mečom, nevedia pohľadom zabíjať? Človek sa dostane pri miešaní týchto teologizmov, sci-fi a akejsi drámy-hororu-zombie style dostane do obrovského zmätku. Ale tých kladných vecí nie je málo(ale ani veľa). Tak výber hercov Paul a Tyrese, pááni. Ostatní boli veľmi nevýrazní a čo ma prekvapilo je, že aj Dennis Quaid.Efekty aj hudba boli dobré, malo to v sebe určitý druh napätia. Náš pán Stewart má jediné šťastie a že obsadil Bettanyho. Zlatá stredná cesta 50%(19.7.2010)

"Legie" je typické béčko, kde se víc mluví, než koná, které si ale na nic nehraje a pouze se snaží povrchním sepjetím s křesťanskou mystikou dodat svému ději osudovost. Nekoná se tedy žádná sebestředná nabubřelost ala "Kniha přežití", ale také ani zábavné a zevrubné vytěžení mystiky jako v "Boží armádě". Odmítavé reakce a výsměch vůči filmu jsou neadekvátní a předpokládám, že pramení z toho, že čeští diváci už nejsou v distribuci zvyklí na přítomnost čistě béčkových titulů, které by nebyly navlečené na zavedené jméno herce (filmy s Jasonem Stathamem) či tvůrce (snímky od Bessonovy Europa Corp.). 5/10 Více v recenzi na Aktuálně.cz.(12.3.2010)

• Arachneuss

Vůbec netuším, jak se mám k téhle ptákovině postavit. Akce je otřesná a scénář tak debilní, že za tento rok jej asi už nic jiného nedokáže překonat. Takhle hloupé dialogy s pořádným kopcem nelogičností nenajdete ani v těch nejhorších Segalovkách. Jako jediná pozitiva vidím zajímavý námět a ucházejícího Bettanyho, který ale nedostává prostor na nic jiného, než patetické proslovy o konci světa a víře v lidské pokolení, bla bla bla. To už raději tu apokalypsu, než vidět ten film znovu.(16.3.2010)

Bettany, můj strážníčku, opatruj mi mou dušičku.. To dobré z traileru si odbudete za 30 minut (krvelačná Spidermanova babka, Family Frost from Hell), načež to celé může klidně skončit rozdáním nanuků a mražených rybích prstů kapitána Igla s rukou pružného zmrzlináře a pokojným rozchodem všech amerických hříšníků do kostelních zpovědnic. Paul, i když obklopen ochotníky amatérského divadelního spolku z Horních Neštěmic, hraje jako správný profesionál naplno a musím uznat, že mu ty palné zbraně v rukou náramně sluší. Jasně, je to plytké béčko velmi volně inspirované bestsellerem z hotelových šuplíků, ale já ty potetované anděly, co spadly do dehtu a chvílemi snad usilovaly i o incestní sblížení, nemůžu nechat úplně "padnout". Granátomet, strážce můj, duši, tělo, opatruj..(17.6.2010)

• - Choreografiu súboja medzi archanjelmi Michaelom a Gabrielom určoval špecifický bojový štýl, ktorému ľudia zo štábu začali hovoriť anjel-fu. (drake31)

• - Za první víkend promítání vydělal film 17 501 625 dolarů. (Chatterer)

• - Většina filmu se natočila v Novém Mexiku v létě 2008. (Chatterer)