Legie

Légia

Akční / Horor / Fantasy

USA, 2010, 96 min

• gogo76

Dosť rozporuplný film. Do trištvrtiny filmu sa film držal ako tak na úrovni troch hviezd, ale posledná štvrtina je hotová katastrofa. Prvá polovica funguje ako neškodný horor, akých sme videli desiatky, ale aspoň to ako tak držalo pokope. Akonáhle do dverí vstúpi ozbrojený anjel Gabriel s obrovskými krídlami je všetko úplne pochované. Celý film je plný nelogických vecí. Kde sa podel a odkiaľ sa vzal obrovský mrak lietajúceho hmyzu? Babka, ktorá lezie po strope mala pri rozhovore s tehotnou servírkou asi 10 možností ju zabiť. Aspoň s tým zámerom vošla do baru, tak prečo to divadielko okolo? Podobnosť s filmom Kazateľ je veľká a P. Bettany by mal byť pri vyberaní scenárov opatrnejší. Nechcem povedať že by bol Stewart nejaký extra zlý režisér, pretože niektoré scény vyzerajú fakt dobre, ale chcelo by to do rúk podstatne lepší scenár. Záverečnú scénu s monológom alá Terminátor som nezožral ani náhodou, skôr ma na to nasralo ešte viac a neostalo mi nič iné ako mávnuť rukou a povzdychnúť si : "Bože, to bola ale riadna sračka..." 40%.(25.11.2011)

• playboxguest

Zombíci, upíři, roboti, nakažení, padlí andělé? Vždyť je to dneska už fuk, jak se to na nás řítí ze všech stran, hlavně ať to má nápad. Legie ho ale postrádá, aneb tisíckrát viděné znovu a bez jakéhokoli osvěžení. "Hlavně nic nedělej, holka, máš v sobě dalšího Johna Connora, ale víš co, kašli na to, tihle terminátoři jsou beztak plytcí..."(20.12.2011)

Nebudu se zbytečně rozepisovat. Legion je sračka, která nemůže zabodovat ani u naprostého neznalce, který chodí jednou za rok do kina a tím končí jeho zájem o filmy. Totálně zabitý potenciál, který v sobě skrýval neotřelý a svěží příběh. Postavy naprosto otřesné, od hlavní až k té nejmenší. Ubohé herecké výkony, kterým kraluje ten Dennise Quaida ala "starej motherfucker vidlák, co postavil benzinku v poušti". Michael je nezajímavý, jeho postava mohla vyniknout maximálně precizně zvládnutým odkopáváním a ručním zabíjením "posedlých", toho jsem se dočkal jen dvacet sekund. Charisma neměl ani Gabriel, kterému nepomohla ani slza připomínající ranní pomočení stařeckého senila. Režisér neuměl pracovat s napětím, celý film jsem byl tak vysmátý, že bych byl ochotný si stoupnout mezi ty posedlé ven a čuměl bych na výlohu s pivem v ruce, spolu s nima. Nevim, kdo je Scott Stewart, ale vim, že neumí využít šanci a točit filmy. 55% 06.03. 2010 04/19 nejočekávanějších 2010(6.3.2010)

Tak na tohle jsem se kurevsky tesil uz od prvniho traileru. Pak se ale zacli vynorovat naprosto mizerny hodnoceni, takze sem zacal mit trochu obavy. Ty nastesti nebyly opodstatneny, tohle je totiz paradni rezba. Po povinny uvodni predstavovacce postav se na scenu prodere armada posedlejch a zacne tak trochu variace na typicky zombie filmy o lidech uveznenejch nekde. Az na to, ze lidi nejsou zadna pochcana particka, ale banda celkem tvrdaku s hodne velkou hromadou zbrani, kterou se neboji pouzit a vede je drsnak vzbourenej andel. Mozna to zni lehce smesne a nektery dialogy takovy opravdu jsou, jenze nekdy zhruba po pul hodine zacne ultimatni rezba, kde se rube kazdej s kazdym a chcipa se tu po desitkach, cehoz nejsou vyvarovany ani hlavni postavy, takze sem na ty drobny chybky za chvily zapomnel a proste si uzival dokonale temnou atmosferu, podbarvenou skvele sednouci "klasterni" hudbou. Navic triky nejsou na v podstate skoro becko vubec spatny, Stewart se s tim naprosto nemaze a je mu fuk, ze zaporak je stara babka nebo dite a je mu tudiz nutno vystrelit mozek z hlavy. Navic herecka sestava fakt libova, v cele s ultra drsnackym Bettanym, popravde receno, v tyhle roli se mi asi zatim libil nejvic. No a kdyz uz by to mohlo zacit bejt po case lehce stereotypni, dostavi se dalsi andel a zacne masakralni finale. Proste skvele natoceny, paradne obsazeny, zajimavej pribeh, skvela atmosfera a ja si to uzil od zacatku do konce.(18.2.2010)

• Sobis87

Legie je kvalitativně tak na úrovni Nového měsíce. Stejně jako v něm i zde postavy vedou strašně dementní a za vlasy přitažené dialogy a dělají věci, které jsou v přímém rozporu s logikou a i v tomto případě se nedočkáme ničeho víc než jen průměrného režisérského řemesla. Žádná invence, žádná oku lahodící scéna, za celou dobu sledování se mi prostě nedostalo žádné scény, která by mi utkvěla v paměti na delší dobu…snad jen s výjimkou scény s krvelačnou babkou, která mě jako jediná v celém filmu dokázala výrazněji pobavit. Jinak je Legie jen shlukem pitomých dialogových pasáží a nezáživných akčních scén, přičemž se ve filmu vyskytuje méně, než by se vzhledem k tématu čekalo. Herecké obsazení není nejhorší a upřímně nechápu, proč herci jako Denis Quaid a Paul Bettany na účast v takové hovadině vůbec kývli. Kevin Durand v roli hlavního záporáka je doslova směšný a musím říct, že i andělé Kevina Smitha v komedii Dogma budili větší respekt…a jejich několikaminutové řádění strčí celou Legii do kapsy. Na druhou stranu Bettanymu role akčního hrdiny překvapivě sedne a i když se snaží, seč mu síly stačí, fakt, že se tenhle film bere smrtelně vážně (přitom to je taková kravina!), mu spolehlivě podráží nohy. Nebýt ten film až tak vážný, nepůsobil by tolik směšně a jako čistokrevné béčko by byl možná i snesitelnější. Nový měsíc je určený pro náctileté dívky a na jednu stranu chápu, proč se jim něco takového líbí bez ohledu na to, o jakou kravinu a veskrze špatný film se jedná (odpoutání se od patriarchalismu a konečně nějaký film určený primárně pro ženy/dívky), ale pro koho je určena Legie? Pro milovníky béčkových filmů? Osobně zastávám názor, že není na škodu si od nějakého toho Antonioniho nebo Felliniho občas odpočnout a nějakým tím kvalitním béčkem rozhodně nepohrdnu, ale popravdě znám spoustu béček, která jsou mnohonásobně lepší a zábavnější než Legie. 80. léta jsou nenávratně pryč a pokud jde o akční béčka, spokojím se s prověřenými peckami, které v té době vznikly. Viva la Komando! Viva la Predator! Legii nebrat. 30%(22.2.2010)

• - Choreografiu súboja medzi archanjelmi Michaelom a Gabrielom určoval špecifický bojový štýl, ktorému ľudia zo štábu začali hovoriť anjel-fu. (drake31)

• - Za první víkend promítání vydělal film 17 501 625 dolarů. (Chatterer)

• - Většina filmu se natočila v Novém Mexiku v létě 2008. (Chatterer)