Reklama

Reklama

Zaprášená restaurace v poušti Mojave se stává ve filmu Legie, velice originálním a děsivém zpracování Apokalypsy od režiséra a scenáristy Scotta Stewarta, dějištěm poslední pozemské bitvy. Zatímco se lidstvo samo ničí v záchvatech divoké zuřivosti, chystá se skupinka lidí, uvězněných kdesi v pustině, na poslední zoufalý pokus o odpor. Pomoci se jim dostává od tajemného a mocného cizince. Bob Hanson (Dennis Quaid), majitel odlehlého motorestu se svým partnerem Percym (Charles S. Dutton) nemají o panice, která se po světě šíří, nejmenší tušení a poklidně se dál věnují své práci. Krásná servírka v pokročilém stupni těhotenství, Charlie (Adrianne Palicki), obsluhuje u snídaně Sandru a Howarda, dobře zajištěný pár (Kate Walsh a Jon Tenney) a jejich dospívající dceru Audrey (Willa Holland), kteří tu čekají na to, až jim Bobův syn Jeep (Lucas Black) opraví auto. Když vypadne televize a posléze i telefony, uvědomují si všichni přítomní, že ztratili veškerý kontakt s okolním světem. Zatímco se snaží přijít na to, co se vlastně stalo – zemětřesení? Teroristický útok? - vstoupí do motorestu příjemná stará žena (Jeanette Miller) a objedná si od Charlie steak. Když ho dostane, začne ale po všech přítomných pokřikovat velice šokující hrozby. V několika málo vteřinách odhalí, že disponuje nadlidskou sílou a zaútočí na Howarda, kterého velice vážně zraní. Zoufalé snahy o zajištění lékařské pomoci skončí předčasně poté, co se z motorestu následkem neproniknutelného oblaku hmyzu stane jediné bezpečné místo široko daleko. Zatímco si lidé v něm začínají zvolna uvědomovat vážnost své situace, objevuje se cizinec (Paul Bettany) s celým arzenálem kradených zbraní. Oznámí Charlie, že její nenarozené dítě je poslední nadějí lidstva a že je ochoten udělat cokoliv, jen aby ho ochránil. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (759)

verbal 

všechny recenze uživatele

"Hííír ááá jééém, vil Jůů send míían ejndžl..", vyju opojen kulantním trailerem! A On mi ho seslal! Stylově! V krabici s kusem mýdla. Je to filantrop. Tváří se bezpohlavně a jmenuje se Majkl jako ... jako?? ...jako??? ... ááá, dzisisit, jako ten béžový pedofil. Ale nevadí, vypadá drsně a kérku má jak z Valdic! A pak mi seslal druhého. V kataklyzmatickém rozmaru. Má podmalované oči a jmenuje se Gej-bríjel. Trochu homojméno, ale nevadí! Je vybaven posledním modelem motorového palcátu "Apocalypse 1" s teleskopickým bodákem a pancéřovanými turbokřídly třetí generace! A pak jim seslal komparz. Bandu posedlých lidí, kteří umí kmitat hlavou jako já na koncertě Megadeth!! Tak, je nás tu dost, dáme si do držky! .... A teď pěkně popořadě: Chorál alá Orf. První sqělá scéna z traileru, druhá sqělá scéna z traileru, třetí sqělá scéna z traileru (***), chorál alá Orf, trailer over, film over, nálada over... Tak to bychom měli tři scény na hodinu třicet, to je matematicky naprosto přesně ... ??? !!! MÁLO! Nehledě na to, a teď opět trochu aplikované matematiky, že logika závěru v intervalu selského rozumu limitně konverguje k prdeli (viz. J.Milota, Matematická analýza I, SPN, Praha, 1984). "Aj viš ajhed jóór péér ofvings..." skřehotám si sebemzkačsky při závěrečných titulcích. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $26miliónovTržby USA $40,168,080Tržby Celosvetovo $67,918,658Tržby za predaj DVD v USA $18,150,343 //počet predaných kusov 1,005,870║ Len samoúčelná tláchačka, kde si neužijeme ani len tej poriadnej akcie, ktorá je prevažne odbitá rýchlim strihom a ešte aj v tmavom prostredí. Základná kostra príbehu nebola zlá len nijak zvlášť sa s ňou od polovice filmu nemaznali a bezducho to odbili do prázdna, zamrzí aj nevyužité zaujímavé obsadenie, ktoré nemá čo hrať, zbytočné béčko. /40%/ ()

Reklama

Shit 

všechny recenze uživatele

Myslim, že námět skýtal daleko větší potenciál a možnosti než co z toho nakonec vylezlo a proto asi u mě zavládlo trochu zklamání, navíc závěrečnej duel by si zasloužil být daleko grandiöznější, parta na záchranu sympatičtější a celkově nepřátele by potřebovali znebezpečnit, taKový, až na pár výjimek, neškodný mi přišli, ale přesto dobrý akšní fantasy, kde se rozhodně kulkama nešetří ()

mil@n.fanatik 

všechny recenze uživatele

Z tohohle filmu se dalo vytáhnout více si myslím. Do půlky filmu to vypadalo solidně, ale pak to šlo do nesmyslných akcí, které pro mě neměly hlavu ani patu...nevím co si o tomhle filmu myslet. Uvažoval jsem v půlce i o 4*, některé scénky mě braly, byly zajimavé a předurčovaly slušný děj následného dramatu, ale pak už slabší a slabší... Nakonec nedávám ani 3*, protože si to tento film celkově prostě nezaslouží... 2* a ani o cent víc:-) ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Námet nebol vôbec zlý, režisér slušne zvládol akčné scény a takisto aj béčková atmosféra mala vo filme svoje miesto. Niektoré scény skutočne stoja za zapamätanie, hudba veľmi dobre formovala horrorové ľakačky a herecká aktivita tiež nebola úplne na bode mrazu. Niekde na opačnom protipóle k týmto veciam však boli aj také dôležité veci ako nekonečné množstvo klišé a smrteľne nudné dialógy, čo zabíjalo veškerú snahu ostatných zúčastnených na tomto experimente. Podobný mix žánrov a námetov v jednom filme je naozaj odvážnym ťahom pre začínajúcich tvorcov a je vidno, že si toho naložili na plecia viac ako mohli uniesť, ale do budúcna držím palce. Nejaká nádej tam snáď je. 65%. ()

Galerie (64)

Zajímavosti (11)

  • Tetovačky, ktoré sa objavili na Michaelovi, sú Enochiánske – je to reč, ktorá sa považuje za jazyk anjelov. Bola zaznamenaná Johnom Deem a Edwardom Kelleym v neskorých rokoch 16. storočia. Obaja tvrdili, že im jazyk odhalili anjeli. (Greenpeacak)
  • Na tvorbe vizuálnych efektov sa podieľali spoločnosti Great FX, Optic Nerve Studios, SPIN VFX a SPIN West VFX. (Greenpeacak)
  • Za první víkend promítání vydělal film 17 501 625 dolarů. (Chatterer)

Související novinky

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku

26.08.2009

No, možná ne tak úplně včera, spíš „nedávno“. Tento týden padla první klapka historicko-dobrodružného The Eagle of the Ninth a upírského westernu Priest, taktéž už je v plném proudu natáčení fantasy… (více)

Kolty a magie

Kolty a magie

02.04.2009

Kulku ze šestiraňáku by si zasloužil člověk, který vypustil na internet sice nedokončené, ale obrazově velmi kvalitní X-Men Origins: Wolverine, a magii zase studio Fox, aby se mu povedlo odčarovat z… (více)

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (více)

Reklama

Reklama