Legie

Legion

Légia

Akční / Horor / Fantasy

USA, 2010, 96 min

"Legie" je typické béčko, kde se víc mluví, než koná, které si ale na nic nehraje a pouze se snaží povrchním sepjetím s křesťanskou mystikou dodat svému ději osudovost. Nekoná se tedy žádná sebestředná nabubřelost ala "Kniha přežití", ale také ani zábavné a zevrubné vytěžení mystiky jako v "Boží armádě". Odmítavé reakce a výsměch vůči filmu jsou neadekvátní a předpokládám, že pramení z toho, že čeští diváci už nejsou v distribuci zvyklí na přítomnost čistě béčkových titulů, které by nebyly navlečené na zavedené jméno herce (filmy s Jasonem Stathamem) či tvůrce (snímky od Bessonovy Europa Corp.). 5/10 Více v recenzi na Aktuálně.cz.(12.3.2010)

• playboxguest

Zombíci, upíři, roboti, nakažení, padlí andělé? Vždyť je to dneska už fuk, jak se to na nás řítí ze všech stran, hlavně ať to má nápad. Legie ho ale postrádá, aneb tisíckrát viděné znovu a bez jakéhokoli osvěžení. "Hlavně nic nedělej, holka, máš v sobě dalšího Johna Connora, ale víš co, kašli na to, tihle terminátoři jsou beztak plytcí..."(20.12.2011)

Wau! Že já si tenhle zážitek Nechal Ujít! Já mám slabost pro Filmy.. Které se odehrávájí na jednom pustém místě kde se sejde pár Náhodných Lidí.. Kteří se už nemohou vrátit a postupně začínají Umírat.. ke Každé postavě jsem si udělal Krásný Vztah a bylo mi líto každého Mrtvého! Zavzpomínal jsem na filmy jako je Identita, Mlha atd.... Film byl krásně Ákční, Napínavý.. a Super Efekty! Hodnotím film velmi Kladně!!(29.7.2012)

• Botič

Ale Fuj!!! Kdyby Legie měla daleko lepší scénář a jako bonus někoho talentovanějšího za kamerou – dejme tomu třeba Francise Lawrence – mohl by to být opravdu slušně stylový film s armádou andělů stojících proti celému lidstvu s pravým a nefalšovaným apokalyptickým přesahem. Jenže Legie nesplňuje ani jedno z těchto dvou předpokladů. Proč by se tedy měl divák vypravit na Legii? Protože Paul Bettany je tím jediným důvodem, kvůli kterému stojí za to se brodit žumpou pravého nefalšovaného neumětelství po celých sto minut pekelně roztažené stopáže, kdy Scott Stewart vzal osvědčené nápady a vypral je v pracím prášku až se smrskly do několika zajímavých scén, ale zbytek je tvořen neskutečnou dialogovou vatou. Legii nezachraňuje ani posedlá babča či smrtící děti, ani kouřící těhule či Dennis Quaid tvářící se jako by mu někdo ukradl košík s koťátky. Premisa zavřeme skupinu lidí do restaurantu uprostřed pouště a necháme je několik dní obléhat nepřátelskými šiky démonů by možná vystačila na seriálový formát, ale na celovečerák je to proklatě málo. Pokud peklo vypadá takhle, tak já už budu opravdu, ale opravdu hodný.(20.3.2010)

Tak na tohle jsem se kurevsky tesil uz od prvniho traileru. Pak se ale zacli vynorovat naprosto mizerny hodnoceni, takze sem zacal mit trochu obavy. Ty nastesti nebyly opodstatneny, tohle je totiz paradni rezba. Po povinny uvodni predstavovacce postav se na scenu prodere armada posedlejch a zacne tak trochu variace na typicky zombie filmy o lidech uveznenejch nekde. Az na to, ze lidi nejsou zadna pochcana particka, ale banda celkem tvrdaku s hodne velkou hromadou zbrani, kterou se neboji pouzit a vede je drsnak vzbourenej andel. Mozna to zni lehce smesne a nektery dialogy takovy opravdu jsou, jenze nekdy zhruba po pul hodine zacne ultimatni rezba, kde se rube kazdej s kazdym a chcipa se tu po desitkach, cehoz nejsou vyvarovany ani hlavni postavy, takze sem na ty drobny chybky za chvily zapomnel a proste si uzival dokonale temnou atmosferu, podbarvenou skvele sednouci "klasterni" hudbou. Navic triky nejsou na v podstate skoro becko vubec spatny, Stewart se s tim naprosto nemaze a je mu fuk, ze zaporak je stara babka nebo dite a je mu tudiz nutno vystrelit mozek z hlavy. Navic herecka sestava fakt libova, v cele s ultra drsnackym Bettanym, popravde receno, v tyhle roli se mi asi zatim libil nejvic. No a kdyz uz by to mohlo zacit bejt po case lehce stereotypni, dostavi se dalsi andel a zacne masakralni finale. Proste skvele natoceny, paradne obsazeny, zajimavej pribeh, skvela atmosfera a ja si to uzil od zacatku do konce.(18.2.2010)

• - Na tvorbe vizuálnych efektov sa podieľali spoločnosti Great FX, Optic Nerve Studios, SPIN VFX a SPIN West VFX. (Greenpeacak)

• - Většina filmu se natočila v Novém Mexiku v létě 2008. (Chatterer)

• - Za první víkend promítání vydělal film 17 501 625 dolarů. (Chatterer)