Legie

Legion

Légia

Akční / Horor / Fantasy

USA, 2010, 96 min

Námet nebol vôbec zlý, režisér slušne zvládol akčné scény a takisto aj béčková atmosféra mala vo filme svoje miesto. Niektoré scény skutočne stoja za zapamätanie, hudba veľmi dobre formovala horrorové ľakačky a herecká aktivita tiež nebola úplne na bode mrazu. Niekde na opačnom protipóle k týmto veciam však boli aj také dôležité veci ako nekonečné množstvo klišé a smrteľne nudné dialógy, čo zabíjalo veškerú snahu ostatných zúčastnených na tomto experimente. Podobný mix žánrov a námetov v jednom filme je naozaj odvážnym ťahom pre začínajúcich tvorcov a je vidno, že si toho naložili na plecia viac ako mohli uniesť, ale do budúcna držím palce. Nejaká nádej tam snáď je. 65%.(21.3.2010)

• verbal

"Hííír ááá jééém, vil Jůů send míían ejndžl..", vyju opojen kulantním trailerem! A On mi ho seslal! Stylově! V krabici s kusem mýdla. Je to filantrop. Tváří se bezpohlavně a jmenuje se Majkl jako ... jako?? ...jako??? ... ááá, dzisisit, jako ten béžový pedofil. Ale nevadí, vypadá drsně a kérku má jak z Valdic! A pak mi seslal druhého. V kataklyzmatickém rozmaru. Má podmalované oči a jmenuje se Gej-bríjel. Trochu homojméno, ale nevadí! Je vybaven posledním modelem motorového palcátu "Apocalypse 1" s teleskopickým bodákem a pancéřovanými turbokřídly třetí generace! A pak jim seslal komparz. Bandu posedlých lidí, kteří umí kmitat hlavou jako já na koncertě Megadeth!! Tak, je nás tu dost, dáme si do držky! .... A teď pěkně popořadě: Chorál alá Orf. První sqělá scéna z traileru, druhá sqělá scéna z traileru, třetí sqělá scéna z traileru (***), chorál alá Orf, trailer over, film over, nálada over... Tak to bychom měli tři scény na hodinu třicet, to je matematicky naprosto přesně ... ??? !!! MÁLO! Nehledě na to, a teď opět trochu aplikované matematiky, že logika závěru v intervalu selského rozumu limitně konverguje k prdeli (viz. J.Milota, Matematická analýza I, SPN, Praha, 1984). "Aj viš ajhed jóór péér ofvings..." skřehotám si sebemzkačsky při závěrečných titulcích.(20.2.2010)

• Sobis87

Legie je kvalitativně tak na úrovni Nového měsíce. Stejně jako v něm i zde postavy vedou strašně dementní a za vlasy přitažené dialogy a dělají věci, které jsou v přímém rozporu s logikou a i v tomto případě se nedočkáme ničeho víc než jen průměrného režisérského řemesla. Žádná invence, žádná oku lahodící scéna, za celou dobu sledování se mi prostě nedostalo žádné scény, která by mi utkvěla v paměti na delší dobu…snad jen s výjimkou scény s krvelačnou babkou, která mě jako jediná v celém filmu dokázala výrazněji pobavit. Jinak je Legie jen shlukem pitomých dialogových pasáží a nezáživných akčních scén, přičemž se ve filmu vyskytuje méně, než by se vzhledem k tématu čekalo. Herecké obsazení není nejhorší a upřímně nechápu, proč herci jako Denis Quaid a Paul Bettany na účast v takové hovadině vůbec kývli. Kevin Durand v roli hlavního záporáka je doslova směšný a musím říct, že i andělé Kevina Smitha v komedii Dogma budili větší respekt…a jejich několikaminutové řádění strčí celou Legii do kapsy. Na druhou stranu Bettanymu role akčního hrdiny překvapivě sedne a i když se snaží, seč mu síly stačí, fakt, že se tenhle film bere smrtelně vážně (přitom to je taková kravina!), mu spolehlivě podráží nohy. Nebýt ten film až tak vážný, nepůsobil by tolik směšně a jako čistokrevné béčko by byl možná i snesitelnější. Nový měsíc je určený pro náctileté dívky a na jednu stranu chápu, proč se jim něco takového líbí bez ohledu na to, o jakou kravinu a veskrze špatný film se jedná (odpoutání se od patriarchalismu a konečně nějaký film určený primárně pro ženy/dívky), ale pro koho je určena Legie? Pro milovníky béčkových filmů? Osobně zastávám názor, že není na škodu si od nějakého toho Antonioniho nebo Felliniho občas odpočnout a nějakým tím kvalitním béčkem rozhodně nepohrdnu, ale popravdě znám spoustu béček, která jsou mnohonásobně lepší a zábavnější než Legie. 80. léta jsou nenávratně pryč a pokud jde o akční béčka, spokojím se s prověřenými peckami, které v té době vznikly. Viva la Komando! Viva la Predator! Legii nebrat. 30%(22.2.2010)

Rodí sa nový "John Connor", samozrejme v trochu inom prevedení... jedno veľké mínus je, že je to dosť hlúpe, ďalšie povrchnosť spracovania (detaily, taktiež viac info). Aj napriek tomuto slušná prvotina, B-ečko... všetko to zbehne pomerné rýchlo, niekoľko scén je vážne slušných, nabušený soundtrack... no a nemôžem zabudnúť na viac než nebezpečných záporakov v podobe Gabriela a samotného Boha... 5/10 hodnotenie včetne traileru. Nestrácam nádej...(18.2.2010)

Rozpočet $26miliónovTržby USA $40,168,080Tržby Celosvetovo $67,918,658Tržby za predaj DVD v USA $18,150,343 //počet predaných kusov 1,005,870║ Len samoúčelná tláchačka, kde si neužijeme ani len tej poriadnej akcie, ktorá je prevažne odbitá rýchlim strihom a ešte aj v tmavom prostredí. Základná kostra príbehu nebola zlá len nijak zvlášť sa s ňou od polovice filmu nemaznali a bezducho to odbili do prázdna, zamrzí aj nevyužité zaujímavé obsadenie, ktoré nemá čo hrať, zbytočné béčko. /40%/(16.1.2011)

• - IDW Comics vydali čtyřdílný komix "Legion: Prophets", který má sloužit jako prequel k filmu. (Chatterer)

• - Tetovačky, ktoré sa objavili na Michaelovi, sú Enochiánske – je to reč, ktorá sa považuje za jazyk anjelov. Bola zaznamenaná Johnom Deem a Edwardom Kelleym v neskorých rokoch 16. storočia. Obaja tvrdili, že im jazyk odhalili anjeli. (Greenpeacak)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 40. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)