Legie

Légia

Akční / Horor / Fantasy

USA, 2010, 96 min

• J*A*S*M

Tohle mohl být kult všech kultů a počátek skvělé postapokalyptické sci-fi série, k níž by se diváci vraceli celá následující desetiletí, jako se dnes vracíme k Terminátorovi. Bohužel se tak nestalo. Scott Stewart není nijak extra neschopný režisér, ale psát scénáře by si raději neměl. Naprosto největší pnutí se v celém filmu tvoří mezi tím, jak je v mnoha scénách vyloženě hloupý, a tím, jak se snaží tvářit relativně vážně. Jako akční monster béčko to není vyloženě špatné, ale když se člověk na základě rok starých informací těší na ultimátní andělskou apokalypsu, nemůže nebýt zklamán. 5/10(18.2.2010)

Asi nikdo nečekal, že by Legie byla víc než jen efektní béčko, a taky ničím jiným není. A to je nakonec dobře, s vážnou tváří by se asi film o bojujících démonských andělech natočit nedal. Každopádně Bettany je borec a souboj anděl na anděla je absolutní guilty pleasure. Jen škoda pasáží, kde si postavy vylévaly svoje srdce, to byla strašně klišé brzda. Celkově na mě tahle andělská akce udělala dobrý dojem.(19.2.2010)

Bettany, můj strážníčku, opatruj mi mou dušičku.. To dobré z traileru si odbudete za 30 minut (krvelačná Spidermanova babka, Family Frost from Hell), načež to celé může klidně skončit rozdáním nanuků a mražených rybích prstů kapitána Igla s rukou pružného zmrzlináře a pokojným rozchodem všech amerických hříšníků do kostelních zpovědnic. Paul, i když obklopen ochotníky amatérského divadelního spolku z Horních Neštěmic, hraje jako správný profesionál naplno a musím uznat, že mu ty palné zbraně v rukou náramně sluší. Jasně, je to plytké béčko velmi volně inspirované bestsellerem z hotelových šuplíků, ale já ty potetované anděly, co spadly do dehtu a chvílemi snad usilovaly i o incestní sblížení, nemůžu nechat úplně "padnout". Granátomet, strážce můj, duši, tělo, opatruj..(17.6.2010)

• sochoking

Gabriel mínus krídla , plus kožená brigadírka , rovná sa GAY , a to sa rovná , GAYE sú PADLí ANJIELI a BOH je ich vládcom , vládcom všetkých GAYOV ! To je jeden z postrehov . Potom , viacúčelový , multifunkčný palcát ma fakt rozosmial ! Paul Bettany a Vincent Cassel maju bezosporu spoločnú vec : hoci sú to dobrí herci , sú mi kurevsky nesympatickí !! Mno a nakoniec , ešte pár takýchto apokalyptických kokotín zo Svätého Lesa a ja zanevriem na film !!!(20.5.2010)

Podle traileru jsem čekal obrovskou áčkovou podívanou plnou obrovských bitev okřídlených armád andělů a armády spojených států nebo aspoň víc oblud, jako byl cukrář a přitom jsem dostal "jen" slušné béčko odehrávající se na pár metrech čtverečních. Ale pár scén typu babička s krvavým stejkem byly fakt cool a já se celkem slušně bavil. 60%(25.2.2010)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 40. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Většina filmu se natočila v Novém Mexiku v létě 2008. (Chatterer)

• - Za první víkend promítání vydělal film 17 501 625 dolarů. (Chatterer)