Legie

Legion

Légia

Akční / Horor / Fantasy

USA, 2010, 96 min

Tenhle akční fantasy horor si mě získal už svým trailerem. Samozřejmě, mohl jsem to tušit, jeho tvůrci naprali do něj to nejlepší, zbytek je jen trapná omáčka. Vůbec to tak ale nevypadá. Paul Bettany jako anděl s uřízlými křídly je docela cool, zápletka vycucaná z Terminátora a nevim, z čeho všeho ještě, ale postrádá opravdu silné momenty. Jediná zapamatovatelná scéna je s nerudnou babkou a snad ještě s mračnem much, ta je taky príma.(10.3.2010)

"Legie" je typické béčko, kde se víc mluví, než koná, které si ale na nic nehraje a pouze se snaží povrchním sepjetím s křesťanskou mystikou dodat svému ději osudovost. Nekoná se tedy žádná sebestředná nabubřelost ala "Kniha přežití", ale také ani zábavné a zevrubné vytěžení mystiky jako v "Boží armádě". Odmítavé reakce a výsměch vůči filmu jsou neadekvátní a předpokládám, že pramení z toho, že čeští diváci už nejsou v distribuci zvyklí na přítomnost čistě béčkových titulů, které by nebyly navlečené na zavedené jméno herce (filmy s Jasonem Stathamem) či tvůrce (snímky od Bessonovy Europa Corp.). 5/10 Více v recenzi na Aktuálně.cz.(12.3.2010)

• Payushka

Scénář? Logika? A co to je?? Člověk by čekal, že když chce Bůh zničit inkriminovaný motorest s následovnicí Marie, vyšle na něj letku svých andělů. Věřte mi, má jich hodně. Vypadají nebezpečně. Ale ne, on k nim místo toho pošle pár pochybných zombíků, které Michael oddělá raz dva. Proč jde na ně tak pomalu? Že by proto, aby měl pan režisér čím vyplnit film? Že by proto, že jinak by vlastně film ani nemusel existovat?(7.11.2010)

Pri Paulovi Bettanym je pre mňa ťažké vnímať vôbec dej a nie to ešte ho celý hodnotiť. Ovplyvnená či nie, tento film je už od základov prekopaný a plný obrovských jám do ktorých padnete. Moje metafory sú často pre mňa samú veľmi ťažko pochopiteľné. Ale počas celého filmu so si pripadala akoby som sa konečne šplhala von z tej diery ale vždy padla späť. Samotný príbeh je veľmi zaujímavý, možno v inom prevedení(v knihe)by sa príbeh prežuť dal. Ale pri filme, ktorý obsahuje fantasy prvky s prvkami sci-fi je to ťažké. Pri sledovaní máte na mysli plno nevyslovených otázok napr: Prečo Anjeli bojujú mečom, nevedia pohľadom zabíjať? Človek sa dostane pri miešaní týchto teologizmov, sci-fi a akejsi drámy-hororu-zombie style dostane do obrovského zmätku. Ale tých kladných vecí nie je málo(ale ani veľa). Tak výber hercov Paul a Tyrese, pááni. Ostatní boli veľmi nevýrazní a čo ma prekvapilo je, že aj Dennis Quaid.Efekty aj hudba boli dobré, malo to v sebe určitý druh napätia. Náš pán Stewart má jediné šťastie a že obsadil Bettanyho. Zlatá stredná cesta 50%(19.7.2010)

• verbal

"Hííír ááá jééém, vil Jůů send míían ejndžl..", vyju opojen kulantním trailerem! A On mi ho seslal! Stylově! V krabici s kusem mýdla. Je to filantrop. Tváří se bezpohlavně a jmenuje se Majkl jako ... jako?? ...jako??? ... ááá, dzisisit, jako ten béžový pedofil. Ale nevadí, vypadá drsně a kérku má jak z Valdic! A pak mi seslal druhého. V kataklyzmatickém rozmaru. Má podmalované oči a jmenuje se Gej-bríjel. Trochu homojméno, ale nevadí! Je vybaven posledním modelem motorového palcátu "Apocalypse 1" s teleskopickým bodákem a pancéřovanými turbokřídly třetí generace! A pak jim seslal komparz. Bandu posedlých lidí, kteří umí kmitat hlavou jako já na koncertě Megadeth!! Tak, je nás tu dost, dáme si do držky! .... A teď pěkně popořadě: Chorál alá Orf. První sqělá scéna z traileru, druhá sqělá scéna z traileru, třetí sqělá scéna z traileru (***), chorál alá Orf, trailer over, film over, nálada over... Tak to bychom měli tři scény na hodinu třicet, to je matematicky naprosto přesně ... ??? !!! MÁLO! Nehledě na to, a teď opět trochu aplikované matematiky, že logika závěru v intervalu selského rozumu limitně konverguje k prdeli (viz. J.Milota, Matematická analýza I, SPN, Praha, 1984). "Aj viš ajhed jóór péér ofvings..." skřehotám si sebemzkačsky při závěrečných titulcích.(20.2.2010)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 40. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Tetovačky, ktoré sa objavili na Michaelovi, sú Enochiánske – je to reč, ktorá sa považuje za jazyk anjelov. Bola zaznamenaná Johnom Deem a Edwardom Kelleym v neskorých rokoch 16. storočia. Obaja tvrdili, že im jazyk odhalili anjeli. (Greenpeacak)

• - Za první víkend promítání vydělal film 17 501 625 dolarů. (Chatterer)