Reklama

Reklama

Zaprášená restaurace v poušti Mojave se stává ve filmu Legie, velice originálním a děsivém zpracování Apokalypsy od režiséra a scenáristy Scotta Stewarta, dějištěm poslední pozemské bitvy. Zatímco se lidstvo samo ničí v záchvatech divoké zuřivosti, chystá se skupinka lidí, uvězněných kdesi v pustině, na poslední zoufalý pokus o odpor. Pomoci se jim dostává od tajemného a mocného cizince. Bob Hanson (Dennis Quaid), majitel odlehlého motorestu se svým partnerem Percym (Charles S. Dutton) nemají o panice, která se po světě šíří, nejmenší tušení a poklidně se dál věnují své práci. Krásná servírka v pokročilém stupni těhotenství, Charlie (Adrianne Palicki), obsluhuje u snídaně Sandru a Howarda, dobře zajištěný pár (Kate Walsh a Jon Tenney) a jejich dospívající dceru Audrey (Willa Holland), kteří tu čekají na to, až jim Bobův syn Jeep (Lucas Black) opraví auto. Když vypadne televize a posléze i telefony, uvědomují si všichni přítomní, že ztratili veškerý kontakt s okolním světem. Zatímco se snaží přijít na to, co se vlastně stalo – zemětřesení? Teroristický útok? - vstoupí do motorestu příjemná stará žena (Jeanette Miller) a objedná si od Charlie steak. Když ho dostane, začne ale po všech přítomných pokřikovat velice šokující hrozby. V několika málo vteřinách odhalí, že disponuje nadlidskou sílou a zaútočí na Howarda, kterého velice vážně zraní. Zoufalé snahy o zajištění lékařské pomoci skončí předčasně poté, co se z motorestu následkem neproniknutelného oblaku hmyzu stane jediné bezpečné místo široko daleko. Zatímco si lidé v něm začínají zvolna uvědomovat vážnost své situace, objevuje se cizinec (Paul Bettany) s celým arzenálem kradených zbraní. Oznámí Charlie, že její nenarozené dítě je poslední nadějí lidstva a že je ochoten udělat cokoliv, jen aby ho ochránil. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (759)

Zeck 

všechny recenze uživatele

Nebudu se zbytečně rozepisovat. Legion je sračka, která nemůže zabodovat ani u naprostého neznalce, který chodí jednou za rok do kina a tím končí jeho zájem o filmy. Totálně zabitý potenciál, který v sobě skrýval neotřelý a svěží příběh. Postavy naprosto otřesné, od hlavní až k té nejmenší. Ubohé herecké výkony, kterým kraluje ten Dennise Quaida ala "starej motherfucker vidlák, co postavil benzinku v poušti". Michael je nezajímavý, jeho postava mohla vyniknout maximálně precizně zvládnutým odkopáváním a ručním zabíjením "posedlých", toho jsem se dočkal jen dvacet sekund. Charisma neměl ani Gabriel, kterému nepomohla ani slza připomínající ranní pomočení stařeckého senila. Režisér neuměl pracovat s napětím, celý film jsem byl tak vysmátý, že bych byl ochotný si stoupnout mezi ty posedlé ven a čuměl bych na výlohu s pivem v ruce, spolu s nima. Nevim, kdo je Scott Stewart, ale vim, že neumí využít šanci a točit filmy. 55% 06.03. 2010 04/19 nejočekávanějších 2010 ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Myslim, že námět skýtal daleko větší potenciál a možnosti než co z toho nakonec vylezlo a proto asi u mě zavládlo trochu zklamání, navíc závěrečnej duel by si zasloužil být daleko grandiöznější, parta na záchranu sympatičtější a celkově nepřátele by potřebovali znebezpečnit, taKový, až na pár výjimek, neškodný mi přišli, ale přesto dobrý akšní fantasy, kde se rozhodně kulkama nešetří ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

Proč se Bůh hněvá na své děti? Asi je unavený...... Máme tu zajímavej náboženskej úvod. Hmmm – co bude dál? Nudná pasáž, která má za úkol nudit. Keci o ničem ....(ale je jich hodně). Naštěstí přijede babička, která má ráda krvavej steak, drsnou mluvu, místo po horách leze po zdech a jako vedlejšák má hryzání lidí. ZKURVYSYNI !! A jelikož už ani Bible není co bývala, nemá cenu se divit, že je tu většina věcí zvláštních. Scény u kterých se člověk (třeba) v Zombielandu baví tady vypadají divně. Dialogy zajímají asi jen toho kdo je psal a kazí vše dobré. Což je zvuk, solidní napětí v závěru a přehršel akce. Výsledkem je film, u kterého jsem se sice občas dobře bavil, ale finální dojem je na hovno! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Zjistím, jak to vypadá, když se Bůh nasere a je zapotřebí nového Ježíška. 2.) Nevím k čemu je dobrá Bible. 3.) Jsem pravidelným účastníkem v soutěži o nejnudnější dialog. 4.) Mám potřebu zjistit, jaké ,,kérky“ se teď nosí ,,tam nahoře“. 5.) Z jakého důvodu by jsme měli znát proroctví. 6.) Nechápu, proč je důležité milosrdenství a neztratit víru. PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ** P.S: Milovníky vánoc potěší nejedna vánoční koleda. ()

Botič 

všechny recenze uživatele

Ale Fuj!!! Kdyby Legie měla daleko lepší scénář a jako bonus někoho talentovanějšího za kamerou – dejme tomu třeba Francise Lawrence – mohl by to být opravdu slušně stylový film s armádou andělů stojících proti celému lidstvu s pravým a nefalšovaným apokalyptickým přesahem. Jenže Legie nesplňuje ani jedno z těchto dvou předpokladů. Proč by se tedy měl divák vypravit na Legii? Protože Paul Bettany je tím jediným důvodem, kvůli kterému stojí za to se brodit žumpou pravého nefalšovaného neumětelství po celých sto minut pekelně roztažené stopáže, kdy Scott Stewart vzal osvědčené nápady a vypral je v pracím prášku až se smrskly do několika zajímavých scén, ale zbytek je tvořen neskutečnou dialogovou vatou. Legii nezachraňuje ani posedlá babča či smrtící děti, ani kouřící těhule či Dennis Quaid tvářící se jako by mu někdo ukradl košík s koťátky. Premisa zavřeme skupinu lidí do restaurantu uprostřed pouště a necháme je několik dní obléhat nepřátelskými šiky démonů by možná vystačila na seriálový formát, ale na celovečerák je to proklatě málo. Pokud peklo vypadá takhle, tak já už budu opravdu, ale opravdu hodný. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Prvý vážny kandidát na titul "sračka roku 2010". Nehorázna zlátanina bez zmyslu, bez nadhľadu a bez elementárnej logiky (prečo sú všetci posadnutí, len tí v moteli nie? prečo Starý nepošle na ten motel rovno tú namakanú letku anjelov? prečo... atd), ktorá mimoriadne zle natočenú a príšerne zostrihanú akciu strieda s dlhánskymi stupídnymi dialógmi, v ktorých sa postavy smrteľne vážne pokúšajú filozofovať o viere a zmysle živote, ale sú to všetko len neopísateľné kydy. K tomu si pridajte príšerné herecké výkony (Quaidov preslov nad telom mŕtveho kuchára vojde do dejín), mizerné triky a čudnú hudbu. Bettany sa snaží, ale s tými samopalmi mu to veľmi neverím a celkovo nie je zďaleka až tak cool, ako vám niektorí budú tvrdiť. Ešte pouvažujem, či som to s tou jednou hviezdičkou neprehnal. ()

Galerie (64)

Zajímavosti (11)

  • Tetovačky, ktoré sa objavili na Michaelovi, sú Enochiánske – je to reč, ktorá sa považuje za jazyk anjelov. Bola zaznamenaná Johnom Deem a Edwardom Kelleym v neskorých rokoch 16. storočia. Obaja tvrdili, že im jazyk odhalili anjeli. (Greenpeacak)
  • Před příjezdem zmrzlináře zazní na střeše motorestu jméno Rambo, čímž se naráží na stejnojmennou filmovou sérii. (Duoscop)
  • Většina filmu se natočila v Novém Mexiku v létě 2008. (Chatterer)

Související novinky

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku

26.08.2009

No, možná ne tak úplně včera, spíš „nedávno“. Tento týden padla první klapka historicko-dobrodružného The Eagle of the Ninth a upírského westernu Priest, taktéž už je v plném proudu natáčení fantasy… (více)

Kolty a magie

Kolty a magie

02.04.2009

Kulku ze šestiraňáku by si zasloužil člověk, který vypustil na internet sice nedokončené, ale obrazově velmi kvalitní X-Men Origins: Wolverine, a magii zase studio Fox, aby se mu povedlo odčarovat z… (více)

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (více)

Reklama

Reklama