Na vltavském nábřeží je nalezen barman jedné z výletních lodí. Někdo věděl, že má slabé srdce, a usmrtil ho elektrickým výbojem paralyzéru. Za vraždou zjevně stojí souboj dvou firem vlastnících výletní lodě na Vltavě. Ty se přetahují o zakázky v lukrativním turistickém průmyslu. Beránková chce, aby Ruda chodil víc do terénu, proto musí v nadcházejících zkouškách fyzické zdatnosti obstát lépe než minule. Ujmou se ho doktor Mach i Lída, každý ho trénuje po svém. (TV Nova)

rakovnik

Na závěrečný díl bych očekával bombastický případ. Dostal se mi sice na pohled atraktivní, nakonec ale vcelku banální příběh. S povděkem ovšem kvituji, že tým zůstal vcelku a tvůrci nepodlehli pokušení vyvraždit policejní oddělení. ()

otík

Poslední díl nepřináší nic jiného než další z řady průměrných dílů, snad jen že případ je přehledný a takový nemastný neslaný. Na konci dílu se z ničeho nic objeví Stropnický, pak si všichni hlavní hrdinové včetně Bižu a Stropnického dají šampíčko a je konec. Takové nijaké, neurazí, ale ani výrazně nezaujme. ()

• Na začátku epizody přijde kapitánovi lodi SMS od ředitele se vzkazem: „Zdrž ho!“ V závěru epizody vidíme stejnou situaci, ale z pohledu ředitele, jak odeslal zprávu: „Zdrž ho,“ avšak bez vykřičníku na konci. (Marsu88)