Kriminálka Anděl (TV seriál)

Krimi / Drama

Česko, 2008 - 2014, 61x55 min

David Švehlík, Marek Taclík, Martin Stropnický, Ladislav Frej st., Michal Novotný, Miloslav Mejzlík, Helena Dvořáková, Jan Skopeček, Igor Chmela, Jaromír Meduna, Kristýna Frejová, Magdaléna Sidonová, Jaroslav Plesl, Kryštof Rímský, Vladislav Beneš, Daniel Rous, Marcel Vašinka, Lenka Zahradnická, Otmar Brancuzský, Otakar Brousek ml., Jana Břežková, Marie Spurná, Jiří Čapka, Jakub Prachař, Renata Visnerová-Prokopová, Daniel Svoboda, Dana Černá, Martin Hofmann, Simona Vrbická, Lukáš Vacek, Přemysl Boublík, Vladimír Čapka, Natálie Řehořová, Hana Seidlová, Leoš Noha, Petr Varga, Hanuš Bor, Michal Gulyáš, Vladimír T. Gottwald, Monika Žáková, Pavel Šimčík, Oldřich Hajlich, Karel Zima, Pavel Novotný, Nina Divíšková, Vlasta Peterková, Kamila Špráchalová, Martin Kavan, Jana Bernášková, Ondřej Kavan, Václav Svoboda, Norbert Lichý, Martina Hudečková, Svatopluk Schuller, Roman Slovák, František Dominik Staněk, Zuzana Onufráková, Michal Hruška, Martin Stránský, Laco Hrušovský, Richard Stanke, Ladislav Trojan, Petr Pěknic, Marika Šoposká, Pavel Řezníček, František Staněk, Ivana Korolová, Vojtěch Dyk, Magdalena Zimová, Jan Hájek, Miroslav Večerka, Zdeněk Vencl, Dita Zábranská, Marie Ludvíková, Václav Mareš, Matúš Bukovčan, Aneta Krejčíková, Rostislav Čtvrtlík, Antonín Duchoslav, Jan Pohan, Ladislav Ondřej, Iva Pazderková, Luboš Veselý, Veronika Bellová, Michal Slaný, Roman Mrázik, Klára Cibulková, Pavel Batěk, Petr Batěk, Eva Režnarová, Zdeněk Hruška, Věra Tichánková, Veronika Petrová, Bohdan Tůma, Miluše Šplechtová, Martin Učík, Tereza Hálová, Jan Plouhar, Zdeněk Dolanský, Pavla Tomicová, Hana Igonda Ševčíková, Lenka Krobotová, Andrea Elsnerová, Petr Meissel, Jan Vlasák, Johanna Tesařová, Kateřina Smržová, Petra Hřebíčková, Vladimír Škultéty, Vlasta Žehrová, Natálie Drabiščáková, Dalimil Klapka, Jarmila Vychodilová, Kristína Lukešová, Filip Jančík, Zbyšek Pantůček, Tereza Hofová, Jan Teplý ml., Eva Nádaždyová, Rostislav Novák st., Jan Novotný, Michaela Doubravová, Martin Pechlát, Josef Vrána, Roman Říčař, Lukáš Jurek, Barbora Poláková, Klára Dubovicová, Marcela Holubcová, Tomáš Dastlík, Marek Němec, Miroslav Babuský, Jaroslav Vlach, Jiří Štrébl, Martina Sľúková, Richard Fiala, Markéta Haroková, Jan Brich, Jan Hofman, Milan Vedral, Ilona Semrádová, Andrea Sabová, Natália Plevková, Martina Eliášová, Tomáš Sýkora, Jan Jankovský, Roman Teprt, Jiří Hána, René Přibil, Lenka Svadbíková-Veliká, Ela Lehotská, Lucie Benešová, Martin Zounar, Martin Finger, Klára Brtníková-Vojtková, Tomáš Petřík, Radim Schwab, Karolina Frydecká, Petra Špalková, Jiří Racek, Otto Rošetzký, Martin Preiss, Kateřina Burianová-Rajmontová, Simona Babčáková, Ctirad Götz, Filip Blažek, Vasil Fridrich, Eva Pospíšilová, Hana Krtičková, Marek Ronec, Alexandr Postler ml., Lubor Šplíchal, Jan Dolanský, Jiří Schwarz, Otta Tesař, Zdeněk Žák, Helena Brabcová, Helena Dytrtová, Zdeňka Sajfertová, Tomáš Turek, Michal Pavlata, Irena Máchová, Tomáš Pavelka, Zdeněk Maryška, Kristina Maděričová - Beranová, Naděžda Prchalová-Vicenová, Martin Havelka, Hynek Čermák, Roman Vejdovec, Rostislav Novák ml., Miroslav Hanuš, Josef Wiesner, Martin Sitta, Václav Helšus, Dana Marková, Šárka Kavanová, Martin Sobotka, Lukáš Jůza, Tomáš Měcháček, Jana Plodková, Věra Kubánková, Vladimír Kratina, Valérie Zawadská, Lukáš Hejlík, Tereza Vilišová, Tomáš Magnusek, Tereza Sochorová, Stanislava Jachnická, Radek Žák, Vanda Konečná Károlyi, Ivan Jiřík, Gabriela Mikulková, Ivana Chýlková, Pavel Gajdoš, Miroslav Táborský, Vlastimil Zavřel, Dušan Urban, Jiří Dvořák, Simona Peková, Igor Bareš, Filip Čapka, Jan Čenský, Erik Pardus, Jaromíra Mílová, Klára Klepáčková, Hynek Pech, Apolena Veldová, Hana Vagnerová, Lukáš Příkazký, Martina Menšíková, Radim Kalvoda, Václav Liška, Jaromír Dulava, Zbyněk Fric, Anežka Rusevová, Oldřich Navrátil, Marie Štípková, Milan Bahúl, Dušan Škubal, Martin Sochor, Sylvie Krupanská, Jan Vápeník, Dagmar Čárová, Robert Jašków, Milan Enčev, Jana Boušková, Jan Dvořák, Jiří Sedláček, Matěj Merunka, Vladimír Polívka, Dagmar Lakčevič, Tomáš Bambušek, Václav Neužil ml., Daniel Margolius, Jiří Žák, Karel Heřmánek ml., Přemysl Bureš, Sergej Sanža, Markéta Tannerová Šebesťáková, Regina Řandová, Zora Valchařová-Poulová, Arnošt Proschek, Petra Lustigová, Jitka Nerudová, Ladislav Županič, Zdeněk Junák, Radek Kuchař, Luděk Nešleha, Helga Čočková, Petr Stach, Anna Šišková, Petr Lněnička, Dana Syslová, Petra Nesvačilová, Klára Melíšková, Václav Knop, Eva Lecchiová, Tomáš Sagher, Martin Zahálka, Eduard Jenický, Zuzana Slavíková, Václav Jílek, Anna Cónová, Pavel Kříž, Ivana Jirešová, Lubor Novotný, Petr Vodička, Karel Hynek, David Punčochář, Daniel Šváb, Klára Pollertová-Trojanová, Pavlína Kafková, Tomáš Jirman, Tomáš Valík, Štěpán Benoni, Tereza Voříšková, Patrik Děrgel, Petra Horváthová, Roman Štolpa, Daniel Bambas, Michal Čapka, Rudolf Kubík, Petr Jeništa, Eva Novotná, Dana Homolová, František Němec, Carmen Mayerová, Martin Myšička, Petr Vršek, Jiří Hájek, Kamila Kikinčuková, Ladislav Lahoda, Václav Vašák, Monika Kobrová, Jan Maléř, Tomáš Trapl, Lada Bělašková, Jiří Zapletal, Andrej Palko, Petr Florián, Jiří Modranský, Kateřina Krejčí, Lukáš Melník, Silvester Matula, Alena Mudrová, Martina Černá, Tomáš Dianiška, Jakub Korber, Pavlína Skružná, Zlata Adamovská, Jana Pidrmanová, Jiří Prager, Pavel Pípal, Daniela Kolářová, Barbora Mošnová, Ivan Lupták, Jakub Štáfek, Lukáš Baborský, Ján Lupták, Jan Budař, Filip Richtermoc, Týna Průchová, Eva Horká, Zdeněk Bařinka, Mariana Prachařová, Ondřej Novák, Jiří Černý, Patrik Kytka, Kateřina Dušková-Vaníčková, Johana Matoušková, Miloš Vávra, Ha Thanh Špetlíková, Žaneta Filípková, Denisa Posekaná, Petr Červinka, Luděk Jiřík, Michal Balcar, Josef Kubáník, David Ryska, Tomáš Bělohlávek, Kateřina Šildová, Petra Bučková, Naďa Kovářová, Jan Komínek, Adéla Petřeková, Matouš Rajmont, Pavla Ptáčková-Vitázková, Darina Ničová, Jiří Bábek, Milan Peroutka ml., David Vobořil, Róbert Nižník, Jan Holík, Martin Janouš, Braňo Holiček, Eva Kodešová, Viktor Dvořák, Jakub Tvrdík, Petra Nakládalová, Radek Bruna, Pavel Tesař, Adriana Ballová, Anna Višňovská, Pavel Vondra, Martin Veliký, Peter Trník, Marie Durnová, Jaroslav Mottl, Michal Kubovčík, Matěj Dadák, Zuzana Stavná, Erika Stárková, Petr Stehlík, Denisa Nová, Karel Hynek, Lukáš Pečenka, Petr Halíček, Berenika Kohoutová, Václav Krátký, Jan Lepšík, Helena Plecháčková Korejtková, Jaroslava Pokorná, David Steigerwald, Pavla Beretová, Ladislav Dušek, Nataša Gáčová, Dušan Hřebíček, Josef Jelínek, Pavel Kikinčuk, Martin Trnavský, Petr Bucháček, Zdeněk Dvořáček, Radka Fidlerová, Kateřina Lojdová, Lenka Loubalová, Jana Tučková, Zuzana Ščerbová, Jakub Žáček, Michaela Šalamounova, Marek Holý, Ondřej Kokorský, Otto Liška, Igor Orozovič, Ondřej Pavelka, Ladislav Hampl, Ivana Hloužková, Václav Kopta, Zdeněk Rumpík, Martin Sláma, Vojtěch Záveský, Kryštof Čerovský, Martin Dusbaba, Monika A. Fingerová, Filip Homola, Zita Morávková, Ivana Nováčková, Regina Razovová, Oldřich Vlach, Jakub Albrecht, Michal Dalecký, Martin Dědoch, Jiří Kniha, Jitka Smutná, Jan Španbauer, Jan Brožek, Irena Hrubá, Miroslav Kumhala, Jan Loukota, Tereza Nvotová, Zdeněk Stadtherr, Marek Svitek, Jaromír Tlalka, Václav Vydra nejml., Ivo Zubatý, Zdeněk Dryšl, Adrian Jastraban, Zdeněk Košata, Martin Kranda, Stanislav Majer, Marcela Nohýnková, David Prachař, Jiří Vyorálek, Dušan Vodák, Michaela Maurerová, Robert Nebřenský, Jaroslava Obermaierová, Antonín Procházka, Jiří Miroslav Valůšek, Arnošt Janeček, Ondřej Brett, Adam Halaš, Anna Kameníková, Michał Sieczkowski, Jaroslav Slánský, Johana Švarcová, Dana Batulková, Jiří Kohout, Stanislav Lehký, Ondřej Malý, Jiří Maryško, Martin Matejka, Kristýna Nováková-Fuitová, Inna Puhajková, Richard Trsťan, Markéta Frösslová, Bohumil Klepl, Roman Luknár, Lucie Roznětínská, Petr Vaněk, Marek Daniel, Marie Doležalová, Jiří Král, Klára Vostárková, Pavel Zatloukal, Jozef Fila, Jan Hrušínský, Anh Phu Nguyen, Thi Minh Nguyen, Vojtěch Fülep, Jan Monczka, Daniel Simberský, Dušan Sitek, Roman Štabrňák

Komentáře uživatele rakovnik k tomuto TV seriálu

Seriál jsem začal sledovat postupně a nakonec jsem byl nerad, když se chýlil ke svému konci. Co se týče zajímavosti případů a hereckého projevu, jedná se o celkem povedené dílo. Postava Marka Taclíka je velmi sympatická, vtipná a prosvětluje děj, i díky jeho parťákovi hezounovi. Naopak mi nesedí Martin Stropnický, byť uznávám jeho jisté charisma. Na nováckou produkci velmi silný nadprůměr. Sice mě štvaly prostřihy s rozklepanými vizuály a usmíval jsem se nad detailními záběry na policejní techniky vyšetřování, ve srovnání s technikami amerických kriminálek, ale celkový dojem mi to nezkazilo. Příjemné překvapení.(9.1.2011)

Zajímavé vyšetřování, s přesahem se vztahu policie - média. Tento díl byl poněkud více v režii majora Tomečka,nicméně závěrečný psychologický přístup Olivera k pachateli potěšil jistě každého otce mladé oběti vraždy. Spoiler: Konečně nebyl pachatel odhalen předčasně castingem!(19.6.2018)

Slabší díl, především kvůli příliš brzy jasnému pachateli. Scénáristé se pokusili tento nedostatek napravit vsuvkou o sebeobětování, ta přišla ale již pozdě. I tak mě chvilku zamrazilo a závěr byl smutný více, než při "obyčejné" vraždě.(20.6.2018)

V Unhošti se každý zná s každým, jsou navzájem příbuzní a a když jeden o druhém řekne že je "vůl", třetí mu dá "na hubu", protože je to jeho švagr. Nebo tak nějak. V této epizodě šlo dokonce o loupežnou vraždu. Přestože vesničtí "burani" se chovali opravdu dost hloupě, místní myslivecký spolek patřil spíše na divoký západ a kriminalisté z města vše pochopili a lstí vyjasnili, byl tento díl opět zábavný. Snad i díky tomu "venkovskému" prostředí.(22.6.2018)

Pan doktor je sice blb, ale negativní reklama je také reklama. Zajímavě byl zakomponován moderní street sport, i když hon jako na Predátora byl trochu přehnaný.(26.6.2018)

Přijde mi trochu na škodu, jak se případ/oba dva případy vyvíjely. Rozuzlení bylo nicméně velice zajímavé. Trochu mi chyběl tradiční humor a nadhled, jen minuta ticha nestačila.(28.6.2018)

Tento díl mě rozebral, stejně tak jako byla rozkrájena oběť. Pachatele jsem objevil neobvykle rychle a bylo mi ho tentokrát opravdu líto.(2.7.2018)

Případ je v podstatě banální a jednoduchý, protože pachatel(é) policii pomáhají. I tak je vyšetřování zajímavé. Závěr je ale trochu rozpačitý.(8.8.2017)

Samotný případ a jeho vyšetřování bylo zajímavější, než odhalení pachatele.(8.8.2017)

Natáčeno na zámku v Kostelci nad Černými lesy. Hezké prostředí, fajn atmosféra a Ruda, jenž se dostal do terénu, vytěžil telefonní číslo dívky.(11.7.2018)

V podstatě všichni, až na Žlutého - cituji - "blba", chtěli dobro, ale nějak se to vymklo. Kluci kriminalisté se mile špičkují, Ruda využil známosti a babička...to se musí vidět 😊(11.7.2018)

Druhý díl po sobě, kde největší obětí je nevinné dítě. Toto citové vydírání mě opravdu dojímá. Celý případ byl velice umně a rafinovaně vystavěn, byť možná až moc na úrovni "psycho".(12.7.2018)

Jako krimi fajn, podezřelých přehršel a rozuzlení minimálně zajímavé. Ale pointa byla trochu zklamáním.(23.7.2018)

Není mnoho případů, kdy mi bylo pachatele líto.(8.8.2017)

Platy policistů nejsou nikterak horentní. Více než na čemkoli jiném je postaven tento díl seriálu. Špičkující se kolegové obratně odvádějí pozornost od závažného činu. Ani snowboard nestačí.(25.7.2018)

Nová série začala neobvykle velkým množstvím mrtvých. Hydra nakonec zvítězila.(26.7.2018)

Civilní, obyčejný příběh, kdy i bez střelby je vyšetřování zajímavé. Potěšili herci v epizodních rolích a asi nejvtipnější zatýkání.(15.8.2017)

I chlapec z dobré rodiny může skončit v Sherwoodu. Pohled do komunity prostitutů z hlaváku v kontrastu se slizkostí politika. Jen tak mít pocit, že spravedlnosti bylo učiněno za dost.(8.8.2017)

Vraha neskonale chápu, stejně jako asi mnozí. Trochu mi scházelo spičkování kolegů a závěr byl poněkud přestřelený.(8.8.2018)

Neobvyklý případ svým rozuzlením. Policisté řeší smrt dívky s nadhledem.(8.8.2017)

Pořádně zamotaný díl, kde opět nechybí kapka humoru (vložky do bot). Klára Melíšková mě ve své roli potěšila, její projev je mezi našimi herečkami unikátní. Jen jsem si na závěr říkal, jaký je rozdíl mezi právem a spravedlností...dopadl případ dobře?(9.8.2017)

Pachatel byl tentokrát dosti zřejmý až moc brzy. Navíc to scénáristé trochu přehnali s množstvím mrtvol.(13.8.2017)

Příběh jedné vášně, jež se vymkla kontrole. Pachatele jsem vytušil až ke konci, ale radost jsem z toho neměl. Námět fajn, ale trochu mimo realitu.(14.8.2017)

• Klára (S03E13) (epizoda) (2012)

Díl na téma rozmazleného fracka bohatých rodičů se příliš nepovedl. Tvůrci se nechali unést a namíchali guláš, kvality jako od pejska a kočičky. Méně střelby by neuškodilo, stejně jako hloupého chování skoro všech postav.(14.8.2017)

Prostředí epizody mi je zcela cizí, ale případ byl zajímavý, s uspokojivou pointou. Tým detektivů si zachoval nadhled a vtip.(14.8.2017)

Příjemný, spíše vyšetřovatelský díl. Dobře, že Morava byla těch zvěrstev ušetřena.(15.8.2017)

Rodinné vztahy jsou v kriminalistice vděčným tématem. V epizodě mě potěšil výskyt Františka Němce, nicméně zrovna jeho role byla taková, řekněme přeceněná.(23.8.2018)

První díl nové série začal zostra únosnem policistky, k tomu sekta, pohublý Oliver jako enfant terrible kriminálky. Naštěstí se tento guláš dal ještě pojídat, ale chyběl mi citelně humor. Uvidíme dále, ovšem na "Bižu" se netěším.(22.8.2018)

Přestože Martina Stropnického jsem nepovažoval za charismatického vedoucího týmu, začíná mi chybět. Obzvláště patrné to bylo u výslechů - v kontrastu s těmi vedenými Oliverem. Tento zamotaný případ se ukázal být nakonec poněkud naivní. Bez urážky až moc "ženský". Také humor mi přijde více nucený než v předchozích sériích.(23.8.2018)

Tento díl jistě přispěl k rozšíření rýmovníku, mně zaujali budoucí kriminalisté v "Poldovi", zde parťáci z loděnice. Bohužel nové ženské postavy jsou jedna necharismatická, druhá vyloženě směšná. Krimi příběh byl trochu na druhé koleji, byť byl zajímavý.(27.8.2018)

Nebýt závěrečné nepovedené přehnané akce, jednalo by se o fajn pěkně zamotaný případ. Budu se opakovat, ale chybí mi více humoru a nadhledu, s funkcí Olivera změnili scénáristé i jeho charakter. Alespoň, že nový patolog je vtipálek.(3.9.2018)

Tvůrci kombinovali a kombinovali, snažili se odvádět pozornost, až stačila drobnost a případ byl vyřešen. Navíc bych raději ocenil humor, než vztahy.(10.9.2018)

Přestože mám výhrady k postavě šéfové, vytratil se humor a rodinné starosti mě opravdu v této kriminálce nezasáhly, stále se dobře bavím.(17.9.2018)

Velmi zajímavý a celkem akční díl, kde se "utká" kriminálka s armádou a jejími pravidly. Ke konci sice tvůrci až moc tlačili na pilu, ale dojem zachránil nadhled a celkem slušná pointa.(3.10.2017)

Bižu odjela, Tomeček se vrátil. To je velké pozitivum. Nutno podotknout, že tento díl byl vůbec dobře a kvalitně obsazen. Navíc jsme se dočkali zajímavých zvratů v atraktivním prostředí aeroklubu.(29.10.2018)

Na závěrečný díl bych očekával bombastický případ. Dostal se mi sice na pohled atraktivní, nakonec ale vcelku banální příběh. S povděkem ovšem kvituji, že tým zůstal vcelku a tvůrci nepodlehli pokušení vyvraždit policejní oddělení.(19.11.2018)