Kriminálka Anděl

TV spot 6
Česko, (2008–2023), 71 h 45 min (Minutáž: 53–60 min)

David Švehlík, Marek Taclík, Martin Stropnický, Ladislav Frej st., Michal Novotný, Miloslav Mejzlík, Helena Dvořáková, Jan Skopeček, Igor Chmela (více)

Série(5) / Epizody(77)

První klapkou odstartovalo v pátek 28. března v Praze natáčení původního seriálu TV Nova s názvem Kriminálka Anděl, který chce být novým typem českého kriminálního seriálu, podívanou plnou napětí s moderními obrazovými postupy, který představí Prahu jako těkavé, rychle tepoucí, moderní kosmopolitní město, jež však má i své temné stránky. Každá z epizod seriálu přinese jedno pátrání inspirované skutečnými kriminálními případy. Na oddělení fiktivní pražské Kriminálky Anděl pracuje tým celkem pěti hlavních kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích nejzávažnějších trestných činů - loupežných přepadení, úkladných i sexuálně motivovaných vražd. Šéfuje mu nejstarší a nejzkušenější Ivan Tomeček (Martin Stropnický). Jeho kolegy jsou nováček Tomáš Benkovský (David Švehlík), praktik Oliver Hajn (Marek Taclík), dokumentarista Rudolf Uhlíř (Michal Novotný) a policejní psycholožka Jana Chládková (Helena Dvořáková). Jejich důležitým spolupracovníkem je patolog Karel Benkovský (Ladislav Frej). Celé oddělení řídí vrchní ředitel kriminálky Milan Horký (Miloslav Mejzlík). (TV Nova)

TV spot 6

kinej

Myslím si, že naše detektivní seriály nemají špatnou tradici a tak nechápu proč zde tvůrci mají zapotřebí špatně kopírovat průměrné americké seirály. Tím si sami sobě podpeisují odsudek, protože tak musí zákonitě seirál působit šíleně amatérsky. A taky že ano. Vyjma občasných solidních hereckých výkonů toto dílko působí vedle svých amerických vzorů jako špatný čtyřproužkový plagiát abibasek od vietnamců. ()

rt12

Když se nudím a v bedně není nic tak mi ,,Kriminálka Anděl" většinou zpříjemní večer. Je to jedna z mála z rolí, kde snesu Stropnického, kterému jinak jeho huhňání nerozumím a hereckému projevu nefandím. Trochu mě šokoval až nezdravě vyhublej Taclík, který úplně změnil podobu a pro mně šmrnc. Příběhy jsou slušný průměr, který se vypaří z hlavy po vypnutí telky. ()

Orlau32

Mě se seriál velmi líbí. Jednak je to podle skutečných kriminálních případů a též Martin Stropnický spolu s Davidem Švehlíkem jsou prima. Nějak mi tam nesedí Marek Taclík. Snad pro jeho špatnou artikulaci slov nebo rychlou a mnohdy nesrozumitelnou řeč. Asi ho neměl při výuce herectví pan Přeučil. 4.května 2010 Musím doplnit své horní řádky : Marek Taclík je "dršťka" a najednou jsem si na jeho mluvu zvykla. Sedí tam, pro hbitý postřeh. Je to výborný seriál a též je výborná Helena Dvořáková. Proto přidávám i 1 hvězdičku. ()

mysicka

no jasně.. není to new york, není to ani los angeles.. dokonce ani miami to není.. (kolín naštěstí taky ne..) je to prostě praha a já jsem ráda, že od dob malého pitavala se celkem dost věcí změnilo a tomuto počinu z produkce tv nova ještě šanci určitě dám.. vždyť v záplavě všech těch křehkej vztahů, ordinací, pojišťoven je anděl skoro mistrovské dílo:-) a bože, chybí mi letiště.. strašně mi chybí..:))) ()

Allien.9

Zajímavé, nápadité, originální... Ale pouze ve chvíli, pokud netušíte, co je to CSI: Miami, NY a Las Vegas. Věčně mrzutý a uzavřený Stropnický mi až moc připomíná Maca Taylora v první řadě New Yorku, ostatní jsou až moc nijací (Taclík je tu bohužel nesympatický až to tříská dveřma). A nevím proč, ale americká verze mi přijde naprosto reálná (tohle není zrovna moje parketa, takže nevím, co už je možné a co ješte ne), ale naše verze mi přijde jako naprosté sci-fi.:-D ()

Galerie (1 263)

• Točilo se v Praze: na Chodově, ve Strašnicích, Záběhlicích a na Smíchově. Pečovatelský ústav je v Michli. (sator)
  • Skládkový stroj je BOMAG BC. Bopparder Maschinenbau-Gesellschaft mbH, známější pod zkratkou BOMAG, je německá společnost vyrábějící zařízení na zhutňování zeminy, asfaltu a odpadu, stejně jako stabilizátory a recyklátory. (sator)
  • Vyšetřovací tým používá v první řadě seriálu jako služební vůz bílou Škodu Fabia první generace. V některých záběrech jde o verzi z let 1999-2004, v jiných o verzi z období 2004-2007, přestože podle registrační značky je to stále jeden a ten samý vůz. Na registrační značce 2A3 0197 je patrné, že je vyrobena z plastu a navíc opatřena modrým pruhem, který ale obsahují až značky začínající 4A0. (Martin_L)

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017