Brick Lane

Monica Ali (kniha)

Abi Morgan, Laura Jones

Robbie Ryan

Jocelyn Pook

Stáva sa, že je film dobre nakrútený, s hviezdnym obsadením a napriek tomu mi je osud hlavných postáv ľahostajný. Tu to absolútne neplatilo a aj to je jeden z dôvodov, prečo som si Brick Lane vychutnal. Výborné obsadenie, silný príbeh a vynikajúco natočené... nie je čo dodať. Azda len, že treba vidieť.(4.10.2010)

Dívku (muslimskou Bengálku), která vyrostla v jedné z nejchudších zemí světa v Bangladéši , otec provdá do Londýna za sice vzdělaného, ale již starého a "jako prase" tlustého krajana . 16 let manžela prosí, aby se vrátlili domů, nemá tu žádné přátele a tak žije jen pro něj a své 2 dcery mezi čtyřmi stěnami bytu s občasnou vycházkou za nutnými nákupy. Poté, co manžel odejde z práce (návrat domů tím pádem v nedohlednu), dostane se k domácí práci - šití. A my sledujeme její proměnu z netečné pasivní ženy bez emocí v její pravý opak. Zdánlivě jednoduchý příběh, má mnoho rovin, na první pohled zřejmý vztah k odpornému manželovi se časem mění, do toho se prolínající důsledky z porušování tabu danými přísnou islámskou vírou, těžko cokoli popisovat, pro mě silný příběh .(20.8.2008)

i když tento film je z jiné kultury, na kterou nejsme moc zvyklý, přesto tento film měl něco do sebe, a nebyl to vyloženě špatný film, jen jiná odlišnost, ale i jiné národnosti mají své trápení zejména s láskou, když neví kudy kam, najde se možná ten pravý, a v tomto filmu to bylo zřejmé, takže milé překvapení, protože od tohoto filmu jsem moc nečekala(10.4.2010)

Film podle knihy Ve čtvrti Brick Lane od Monicy Ali. Byla jsem zvědavá na jeho zpracování a zklamaná rozhodně nejsem, některé části z knihy tam zfilmované nejsou a kdo nečetl knihu, tak se mu film může zdát lehce divný. Ale s romantickým nádechem a smutný k slzám mi rozhodně nepřišel, podstatu jsem viděla jinde než že bych to oplakala.(13.7.2008)

Nazneen mně bylo líto po celou dobu filmu a soucítila jsem s její rozporuplnou dušičkou. A i když se jedná v tomhle případě o bangladéšskou ženu, která je svázána mnoha tradicemi, potažmo i silnou vírou a těžce se dopracovává k svému vlastnímu názoru a postoji k životu, tak si myslím, že se to může stát komukoliv, v kterémkoliv jiném státě s nějakými jinými, silně zakořeněnými tradicemi. Byla jsem zamilovaná s Nazneen a sdílela s ní ty krásné chvíle, ale pochopila jsem její rozhodnutí, ke kterému muselo v tomhle směru nutně dojít. Já v podstatě ani nevím co bych měla Brick Lane vytknout, ale ta čtyřka je slaboučká jak nitka.(12.9.2016)