poster

Brick Lane

Drama

Velká Británie / Indie, 2007, 101 min

Režie:

Sarah Gavron

Předloha:

Monica Ali (kniha)

Scénář:

Abi Morgan, Laura Jones

Kamera:

Robbie Ryan

Hudba:

Jocelyn Pook
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pierre9
  *****

  Stáva sa, že je film dobre nakrútený, s hviezdnym obsadením a napriek tomu mi je osud hlavných postáv ľahostajný. Tu to absolútne neplatilo a aj to je jeden z dôvodov, prečo som si Brick Lane vychutnal. Výborné obsadenie, silný príbeh a vynikajúco natočené... nie je čo dodať. Azda len, že treba vidieť.(4.10.2010)

 • JANARYBA
  ****

  Dívku (muslimskou Bengálku), která vyrostla v jedné z nejchudších zemí světa v Bangladéši , otec provdá do Londýna za sice vzdělaného, ale již starého a "jako prase" tlustého krajana . 16 let manžela prosí, aby se vrátlili domů, nemá tu žádné přátele a tak žije jen pro něj a své 2 dcery mezi čtyřmi stěnami bytu s občasnou vycházkou za nutnými nákupy. Poté, co manžel odejde z práce (návrat domů tím pádem v nedohlednu), dostane se k domácí práci - šití. A my sledujeme její proměnu z netečné pasivní ženy bez emocí v její pravý opak. Zdánlivě jednoduchý příběh, má mnoho rovin, na první pohled zřejmý vztah k odpornému manželovi se časem mění, do toho se prolínající důsledky z porušování tabu danými přísnou islámskou vírou, těžko cokoli popisovat, pro mě silný příběh .(20.8.2008)

 • jafuska
  ***

  i když tento film je z jiné kultury, na kterou nejsme moc zvyklý, přesto tento film měl něco do sebe, a nebyl to vyloženě špatný film, jen jiná odlišnost, ale i jiné národnosti mají své trápení zejména s láskou, když neví kudy kam, najde se možná ten pravý, a v tomto filmu to bylo zřejmé, takže milé překvapení, protože od tohoto filmu jsem moc nečekala(10.4.2010)

 • Petjaa
  ****

  Film podle knihy Ve čtvrti Brick Lane od Monicy Ali. Byla jsem zvědavá na jeho zpracování a zklamaná rozhodně nejsem, některé části z knihy tam zfilmované nejsou a kdo nečetl knihu, tak se mu film může zdát lehce divný. Ale s romantickým nádechem a smutný k slzám mi rozhodně nepřišel, podstatu jsem viděla jinde než že bych to oplakala.(13.7.2008)

 • emma53
  ****

  Nazneen mně bylo líto po celou dobu filmu a soucítila jsem s její rozporuplnou dušičkou. A i když se jedná v tomhle případě o bangladéšskou ženu, která je svázána mnoha tradicemi, potažmo i silnou vírou a těžce se dopracovává k svému vlastnímu názoru a postoji k životu, tak si myslím, že se to může stát komukoliv, v kterémkoliv jiném státě s nějakými jinými, silně zakořeněnými tradicemi. Byla jsem zamilovaná s Nazneen a sdílela s ní ty krásné chvíle, ale pochopila jsem její rozhodnutí, ke kterému muselo v tomhle směru nutně dojít. Já v podstatě ani nevím co bych měla Brick Lane vytknout, ale ta čtyřka je slaboučká jak nitka.(12.9.2016)