Přímý kontakt

• USA Direct Contact (více)

Bývalý příslušník námořní pěchoty Mike Riggins je zavřený v balkánském vězení. Jednoho dne ho tu navštíví jakýsi muž, který mu zařídí svobodu a nabídne mu sto tisíc dolarů, když z blízké vojenské základny osvobodí údajně unesenou americkou dívku Anu. Mike se úkolu ujme a dívku ze základny, kde má být držena jakýmsi gangsterem Karadžovem a jeho spojencem, generálem Dragem, skutečně vysvobodí. Jenže Riggins záhy zjistí, že dívka byla na základně dobrovolně a že pan Connelly, který Rigginse najal, nemá s americkou vládou nic společného...  To už však právě Connelly a jeho nový spojenec Drago po dívce a Rigginsovi jdou. Riggins tak musí i s Anou prchat před zástupy Dragových vojáků. Nakonec si Ana zavolá na pomoc svého milence Karadžova. Ten se sice snaží se svými lidmi uprchlíkům pomoci, je však i s doprovodem zmasakrován na blízkém stadionu, kde se uprchlíci ukryli. Riggins se s Anou ocitne v obklíčení, a tak dívku Connellymu naoko vydá. Connelly ji ihned začne nutit, aby se zřekla majetku po svém otci, známém americkém miliardáři. Ana má převést veškerý majetek na svého povedeného strýčka... (TV Prima)

Dubro

Snímok sa zúfalo snaží vyzerať ako brutal B-čko spred dvadsiatich piatich rokov (ono však keby som to videl povedzme v neskorú jeseň roku 1983, tak by mi sanica nielen spadla, ale aj odpadla), ale márna snaha. Dolph je síce obrovský, no jeho grimasy, pripomínajúce skôr nejaké chorobné tiky ako herecký prejav, celý tento cirkus posúvajú o priečku nižšie. Po celý čas som sa vrtel ako žid na hovne, rozboleli ma kríže, potom už aj hlava a dopozeral som to len zo zvedavosti, kam až s tou brutalitou a tuposťou filmári zájdu. No a nakoniec som musel konštatovať, že niektoré scénky násilia zapôsobia vcelku dobrým dojmom, no ostatok je tupý ako korčuľa. ()

Daryl.Dixon

No nic jsem od toho nečekal a i tak to byla kravina, která mě nebavila od začátku do konce, přestože se blonďatý steroid snažil působit fakt drsně, zvláště když vždy na poslední chvíli uskočil nějaké té střele, aby pak zasáhla nevinného civilistu, tak to na mě působilo spíše směšným dojmem (ne legračně směšných). Jednu hvězdu to ode mě má za to, že jsem to ve zdraví přežil. ()

Prubner

No, na jedné straně je v tomhle filmu spousta akce. Každou chvíli nějaká rvačka, přestřelka, honička nebo aspoň výbuch. Na druhé straně je ta akce většinou hodně nepřesvědčivá. Záporáci na Dolpha a jeho schovanku střílejí kulometama ze všech stran ostošest a z docela malé vzdálenosti, ale nikdy ho netrefí (no teda jednou jo, ale je to jen decentní škrábnutí). Ve skutečnosti by z něj bylo řešeto už po deseti minutách. Samotný příběh mě taky moc nepřesvědčil. Stále jsem měl pocit, že ti hoši celou věc mohli vyřídit mnohem jednodušeji a v klidu, pokud teda chtěli jenom podpis od té holky. Stačilo by za ní zajít, trochu ji profackovat a už by to bylo. ()

fricek12

Tohle je hroznej propadák. Dolph nemá charisma a ty triky nestojej za nic. Americkej mariňák? Phe, to je teda síla. Netuším, v jaké zemi se děj vlastně odehrává, když na Balkáňe jezděj v BMW a Mercedesech s německou SPZ a vybuchujou tam tatrovky slovenské armády. Že by hornouherská Jugoslávie? Nepochopitelné pěstní souboje a dialogy padouchů. Nakonec vše napraví věhlasná americká armáda. Už dost! ()

Antaeus

V prdeli na konci sveta kdesi v Zakarpatskej Rusi nášho superhrdinu naháňa slovenská armáda po krajine, ktorej meno si už nepamätám. Situácia bude vyriešená starosvetským direktom do benzínovej pumpy, čoho výsledkom sú mŕtvi zlosyni a žiadny civili. Explózia je očividne nastavená na štandardnú selekciu zlozadkov od tých ne-zlozadkov. Pre istotu však je náš superhrdina aj ostrostrelec, ktorý uzinou trafí snajpera do hlavy a to po tasení rýchlosťou, pri ktorej kobra iba pučí oči a sypí závisťou. A kľudne aj na 100 metrov! Nasleduje ďalšia scéna, po nej ďalšia a ďalšia. Rejžo sa nejak extra ani nenamáhal scény spojiť nejak vospolok, a tak si naša ústredná dvojka stihne oddýchnuť akurát na povinný se.. Ehm.. Akčné scény sú úsmevné, príbeh jednoduchý (čo mne osobne zas tak nevadilo, aspoň som ho pochopil) a tak jediné, čo ma naozaj zaujalo bola oná "princezná", ktorej "záchrana" sa odrazu mení v únos, aby sa z neho opäť stala záchrana (iba doplním, ze počas týchto zmien stále sedí po boku toho istého maníka v tom istom aute. Pecka, že?). No a ja aby som si išiel od zvedavosti všetky chlpy v nose vytrhať, čo že je to za ženštinu, že sa kamaráti s ruskou mafiou aj americkou tajnou službou? A navyše o týchto svojich kontaktoch ani netuší? To je hádanka, čo že! Ono celkovo je tu koncentrácia blbostí na minútu filmovú vysoko nad únosnou mierou. No našťastie sa film neberie zas tak vážne, čoho jednoznačným dôkazom je záverečná scéna, v ktorej figurujú okrem ústrednej dvojice aj pojmy ako "smer" a "západ" a "slnko". Film odporúčam predovšetkým ako podmaz ku ľubovoľnej činnosti. Proste ide o film, pri ktorého "kvalite" vyniknú filmy aspoň o niečo kvalitnejšie. Rovnako ako vynikne priemerná dievčina popri škaredej kamarátke.. ()

• V jednej z naháňačiek za denného svetla vchádzajú do krátkeho tunela, ale keď sa objavia na druhej strane, je zrazu tma. (Johnny.ARN)
  • Vlajka fiktívnej východoeurópskej krajiny Gorna má rumunské trikolóry s albánskym orlom. (Johnny.ARN)
  • Vozidlá majú bulharské čísla a fiktívnu vlajku Gornskej republiky. (Johnny.ARN)