Mrtví mezi námi

Scénografie:

Eric Whitney

Kostýmy:

Janet Lucas Lawler

S americkým snímkem „Mrtví mezi námi“ rozhodně nedostáváte tunu originality, ale v konečném důsledku to tolik nevadí, protože dějový vývoj je celkem fajn a rozhodně zde najdete momenty, které vás budou bavit, ať už je to díky atmosféře, o jejíž budování se tvůrci docela snaží, tak i pro zajímavé masky, které postupně dostávají více prostoru a stojí a pozornost.(14.5.2019)

Začátek má hodně pomalý rozjezd což má za důsledek dostavení tolik neoblíbené nudy, kterou jistě nikdo při podobných kouscích nevyhledává. Bohužel tento fakt se nemění ani po první půlhodině, kdy jediné co stojí za povšimnutí jsou vzpomínkové pasáže Teri Polo. Celé mi to přišlo, jako by se tvůrci nemohli pořád rozhodnout, kdy mají přitvrdit. Herecké výkony v tu chvíli byli tak chabé, že jsem měl sto chutí film vypnout. Obrat k lepšímu nastal teprve s příchodem ducha malého chlapce, který pobíhal po domě, nebo se vozil ve výtahu. Tady přišla na scénu detektivní část příběhu a konečně se děj trochu prokrvil. Samotné pátrání začne nabírat obrátek vstupem hlavní hrdinky do bytu rodičů mrtvého chlapce. Konečně se zde dostavila trocha té mysteriózní atmosféry, která má být hlavní náplní duchařského žánru. Od této chvíle nám začal film poodhalovat své tajemství a zápletka konečně dostala impuls k lepším zítřkům. Čím víc se blížil závěr filmu, tím víc mě začal film zajímat. Poslední patnáctiminutovka konečně ukázala směr, jakým se měl film ubírat celou dobu. Jenomže už bylo trochu pozdě, aby mě dokázal přesvědčit o vyšším hodnocení než je obyčejný průměr. Ještě se budu dlouho rozmýšlet, než si tohle pustím znovu. 50%(18.4.2010)

• kenileja

3/4 filmu neskutečné nudy, kdy máte chuť vlézt do obrazu a začít věci řešit nějakým normálním způsobem (když se k tomu nikdo neměl). Nicméně jsem to přetrpěl a ještě že jsem tak udělal. Protože závěr? "Konečně se něco děje!" vykřikl jsem. I přesto ale musím tvrdit, že příběh byl hloupý a nic a nikdo se nesnažil o záchranu (pravděpodobně tušili, že je to nemožné). 2* za závěr.(10.9.2011)

Film by se dal rozdělit na dvě poloviny. Ta první je naprosto příšerně nudná a nezajímavá. Jsme svědky jen několika hysterických záchvatů a spousty žvanění o ničem. Sem tam se sice zjeví nějaký ten duch, ale nepůsobí vůbec strašidelně a film v těchto chvílích nemá vůbec žádnou atmosféru. Tou dobou je film zralý na Odpad! No druhá půlka začíná pěkně tvrdit muziku a začíná se dostavovat i atmosféra a čím víc se blížíme ke konci tím víc atmosféra houstne a vrcholí závěrečnou patnáctiminutovkou, při které jsem měl pocit, že sleduji zcela jiný film. Konec rozhodně za to stojí a je i docela originální a je celkem potěšující, že film nekončí klasickým happy-endem. Nebýt první polovina tak strašně blbá mohl být film celkově o dost lepší a i mé hodnocení by bylo lepší. Takhle je to ovšem pouze sotva průměrná duchařina se zajímavým koncem. 60 %(21.5.2011)

• kiki1

Tak jo, čekala jsem od toho víc. Filmů se "strašidelným domem" znám tucet, ale tohle veledílo patří mezi ty nejhorší. Už při prvotní scéně jsem tušila, že to bude postrádat tu správnou atmosféru, a taky tomu tak bylo. Celkově to bylo v podstatě o ničem a závěr se zombíky to zabil úplně. Prostě tak pitomý, až jsem nevěděla jestli se mám smát nebo brečet. Původně jsem chtěla dát tři hvězdy a hodnotit to průměrně, ale když o tom tak přemýšlím, tohle snad ani průměr nebyl.**(31.1.2014)