Mrtví mezi námi

Eric Whitney

Kostýmy:

Janet Lucas Lawler
  • Lisabellla

Podprůměrný horůrek s lehoučkým nádechem tajemna. Takových námětů typu - hele, vidím mrtvolku, musím zjistit, co se jí stalo - už tu bylo mnoho a mnoho a musím podotknout, že nemálo jich je daleko lépe zpracovaných. Dávám dvě hvězdy jen proto, že se na film celkově dalo i dívat a Teri Polo je vcelku pěkná herečka.(30.1.2011)

• Cechyno4

Průměrná místy i podprůměrná duchařina. Prakticky všechno co by mělo v hororu fungovat, tu ztroskotalo. Lekačky, napětí, atmosféra. Originalitou film také nečíší. Ač obvykle nekritizuji postavy, musím napsat, že policistka mi bylo velice nesympatická. Škoda, že nebylo vidět jak nakonec dopadla ! Ztvárnění duchů bylo také velice zvláštní. Film v mých očích zachránil hlavně konec, který trochu změnil celým příběh takovým příjemným (hororovým) směrem. Jinak by mé hodnocení bylo asi o něco kritičtější. Takhle můžu říct s klidným svědomím, že divák rozhodně u filmu nudou nezemře, ale tomu kdo chce vidět opravdový horor, bych doporučil raději něco jiného.(21.11.2011)

Začátek má hodně pomalý rozjezd což má za důsledek dostavení tolik neoblíbené nudy, kterou jistě nikdo při podobných kouscích nevyhledává. Bohužel tento fakt se nemění ani po první půlhodině, kdy jediné co stojí za povšimnutí jsou vzpomínkové pasáže Teri Polo. Celé mi to přišlo, jako by se tvůrci nemohli pořád rozhodnout, kdy mají přitvrdit. Herecké výkony v tu chvíli byli tak chabé, že jsem měl sto chutí film vypnout. Obrat k lepšímu nastal teprve s příchodem ducha malého chlapce, který pobíhal po domě, nebo se vozil ve výtahu. Tady přišla na scénu detektivní část příběhu a konečně se děj trochu prokrvil. Samotné pátrání začne nabírat obrátek vstupem hlavní hrdinky do bytu rodičů mrtvého chlapce. Konečně se zde dostavila trocha té mysteriózní atmosféry, která má být hlavní náplní duchařského žánru. Od této chvíle nám začal film poodhalovat své tajemství a zápletka konečně dostala impuls k lepším zítřkům. Čím víc se blížil závěr filmu, tím víc mě začal film zajímat. Poslední patnáctiminutovka konečně ukázala směr, jakým se měl film ubírat celou dobu. Jenomže už bylo trochu pozdě, aby mě dokázal přesvědčit o vyšším hodnocení než je obyčejný průměr. Ještě se budu dlouho rozmýšlet, než si tohle pustím znovu. 50%(18.4.2010)

• tom88

Už dlho som nevidel tak tragickú ducharinu, pri ktorej som už od tretiny filmu chcel aby to skončilo. Hrozné a tragické béčko, ktoré sa silou mocou snažilo byť niečim viac ako je. Na pripečený scenár by doplatil asi každý, aj keby to mal nastarosti popredný hollywoodksy režisér. Nuda, neskutočná nuda s príšerným záverom. Ako pri pozeraní som už nič neočakával, ale ten koniec to úplne pochoval. A čo tam robil Michael Ironside? U mňa klesol. 28%(17.2.2011)

• tnp101

Docela provařené téma i zpracování, jehož zábavní charakteristika má však vzestupnou tendenci. Neznamená to, že by se z toho postupně stával kvalitnější film, ale s dokoukáním by nikdo neměl mít vážný problém. Přitom to tak ze začátku vůbec nevypadalo. Několik prvních minut jsem myslel, že se postupně unudím k smrti. Jakmile však začal film nabírat tendenci být tak hloupý, až je nechtěně zábavný, minuty začali ubíhat výrazně rychleji. Ten závěr je navíc, ačkoli se to v průběhu nezdá, docela nepředvídatelný a povedený. Přesně v té chvíli jsem dokonce začal uvažovat o třech hvězdičkách, nakonec ale zůstávám u silnějších dvou. Přece jen je to pořád dost hloupý film, přesto právě díky tomu docela zábavný. A představitelka hlavní ženské role (Teri Polo) umí opravdu vtipně brečet. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: A nyní se podíváme, jak tento film dopadl na levném Blu-ray disku, který pro nás připravila „Blu-ray edice“. Po spuštění nás jako obvykle čeká dvojice trailerů na další tituly v rámci edice, tentokrát „Tak trochu jiná love story“ a „Tunelové krysy“. Poté na nás vykoukne klasická jednoduchá hlavní nabídka, od níž se dostáváme k filmu. Obraz je prezentován v „plném“ 16:9. Ostrost i míra detailů není nějak úžasná, především s postupným doostřováním má kameraman docela problémy, celkově je však v rámci edice docela slušná. Zrno je hrubšího rázu, bohužel znehodnoceno viditelnou kompresí, jež navíc hatí kupříkladu i textury zdí a podobně. Není to něco, s čím by se nedalo žít, ale všimne si toho i méně bystrý divák. Barvy jsou dost vybledlé (nejspíš stylizace), černá je na tom ještě hůř a nízký je i kontrast, který dojem z vybledlého tónu obrazu podporuje. Jen dodám, že jsme se opět dočkali zbytečně obrovských českých titulků, kterých se ještě asi nějakou tu dobu nezbavíme. Originální zvuk je, jak už jsme zvyklí, zastoupen formou DD 5.1 a v rámci edice zní slušně. Dialogy jsou hlasité a čisté, nějakých těch malých detailů se také dočkáme a i basová složka je v tomto případě agresivnějšího rázu. Prostorovost je minimálně zvláštní, jelikož v ní slyšíme výhradně dozvuky, které měli správně zůstat v předních reproduktorech, celkově ale zvuk ujde. Samozřejmě nemůže ani ve snu konkurovat „velkým“ titulům, myslím tím samozřejmě v rámci edice. To česká stopa, opět v DD 5.1, je na tom zvukově minimálně o řád hůř. Všechno je utlumené a znehodnoceno. Samotný dabing není úplně špatný, ten zvuk však minimálně v porovnání s anglickou stopou neskutečně. Žádné bonusy na disku samozřejmě nenajdeme a tím jsme u konce. V rámci edice průměr a procentuálně 60% a v porovnání s plnohodnotnými tituly takových 30%.(14.9.2011)