Šťastný Nový rok

• slovenský

Šťastný Nový rok

Komedie / Krimi / Romantický

USA, 1987, 81 min

Claude Lelouch (původní scénář)

James Crabe

Bill Conti

Jerry Weintraub

Jane Kurson

Scénografie:

William J. Cassidy

Kostýmy:

Jodie Lynn Tillen

Příjemný nedělní film s výborným Peterem Falkem v hlavní roli.(1.8.2010)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Masky(13.4.2004)

Veliké překvapení! Rozhodně jsem nečekal, že by se mi mohla někdy nějaká krimikomedie líbit nebo mě zaujmout tak, že se u ní nebudu ani na chvíli nudit a že budu překvapený její originalitou, lehkostí a záživností. A přesně tohle všechno v sobě tahle romantická krimikomedie skýtá. A abych byl ještě upřímnější, krimikomediím a vůbec krimi filmům starším 10 let se ze zásady vyhýbám, a o to více jsem byl mile překvapený tímto počinem z roku 1987, který sice trvá jen nějakých 80 min, ale opravdu ani na okamžik nenudí. Celou dobu jsem byl navíc velmi zvědavý, jak celý příběh asi dopadne, protože hlavní hrdina se zdál po provedení loupeže býti v opravdu beznadějné situaci s vyhlídkou mnoha let ve vězení. Jak to celé skončí vám samozřejmě neprozradím, protože sám spoilery nesnáším a nejsem určitě jediný. Ale pokud chcete vidět zajímavý originální neotřelý a téměř nenudící film, tak těžko najdete vhodnější film. V hlavní roli exceluje Peter Falk, který i vystřídá během filmu dvě masky, díky čemuž se film zase dostává do trochu jiné roviny, protože byste opravdu nevěřili, že to je jen maska, tak to bylo dobře vymyšlené. Zkrátka nemohu jinak, než tuto krimikomedii označit za velmi povedenou a rozhodně za veliké překvapení. Nečekal jsem, že budu tak nadšený. Na pět hvězdiček to však bohužel nevidím, ale nadprůměrné čtyři hvězdičky udělím velice rád.(31.12.2008)

Najlepsie filmy John G. Avildsena su pre mna Rocky Brambora 1976, Zachrante Tigra, Opri se o mne a tento Stastny Novy rok. Sympaticka a dobre natocena filmarina o dvoch zlodejoch co by radi zohatli. 76 %(16.2.2019)

• Peter Falk