poster

Gangsteři z Miami (TV film)

 • Česko

  Gansteři z Miami Beach

 • Česko

  Králové jižní pláže

 • USA

  Kings of South Beach

 • Slovensko

  Gangstri z Miami

Drama

USA, 2007, 87 min

Režie:

Tim Hunter

Scénář:

Nicholas Pileggi

Kamera:

Patrick Cady

Producenti:

Kip Konwiser

Střih:

Sunny Hodge

Scénografie:

Marc Greville-Masson

Kostýmy:

Anita Ramirez
(další profese)
 • MickeyStuma
  ***

  Že prý na základě skutečného příběhu, avšak samozřejmě s pozměněnými jmény a upraveného dějství. No, dejme tomu. Každopádně ve filmovém světě takovýchto dějových etud bylo po desetiletí natočeno skutečně spoustu. Máme tu zkrátka majitele nočního klubu vs tajného policejního agenta. A jedná se ryze o televizní film, který se svou letní atmosférou a jednoduchou televizní zábavností hodí skutečně jen k letnímu odpočinkovému večeru někde na pláži. Snímek má být také mimo jiné pohledem na kulturu celebrit koncem devadesátých let, tedy v době, kdy scénu ovládla extáze a elektronická taneční hudba. Tím by se tedy dala vysvětlit třeba přítomnost hudební celebrity známé jako Madonna. A protože se tedy jedná čistě jen o zábavný film nelze očekávat nějaké napětí. Naopak je třeba vlivem známého dějství počítat se značnou předvídavosti. Snímek tedy kypí svěžestí, letním vánkem, zábavou v nočním klubu a neustálou policejní razií. A je to také hlavně film, ke kterému se nikdo zrovna nadšeně vracet nebude.(30.8.2020)

 • Real Tom Hardy
  *

  "AT SOME POINT HE IS GOING TO TALK AND IT WILL BE ABOUT YOU." ------------- Otrasný film, otrasní herci, otrasná réžia a veľmi chabý príbeh. Ale tak čo čakať od TV filmu. Vďaka za blahodárne krátku minutáž, ktorá ma ušetrila dlhého trápenia, relatívne obstojného Donnieho a nablýskanú dravo-červenú Testarossu, plachtiacu po uliciach horúceho Miami.(24.7.2018)

 • freddy
  ***

  Nyní načínám jedenáctou stovku svých komentářů. Jak už jsem se několikrát v minulosti zmínil, je velkou výhodou, pokud od filmu téměř nic nečekáte, a já skutečně v tomto případě nic zvláštního nečekal, a díky mým nulovým očekáváním jsem si tenhle snímek dokázal docela užít, aniž bych se nudil nebo měl pocit, že tenhle film je jen pouhou ztrátou času. Uznávám, že to možná není nějaký originální nebo geniální film, ze kterého by si měl divák sednout na zadek, ale jako filmový zážitek na jeden vlahý letní večer to určitě ušlo a jestliže má očekávání byla nulová, tak nyní po zhlédnutí filmu mohu říci, že jsem výsledkem velice příjemně překvapený, protože filmy z tohoto prostředí (mafie, oganizovaný zločin, noční kluby) příliš nevyhledávám, a o to více jsem rád, že jsem nyní udělal výjimku a na tento film se podíval. Pokud se zaměřím na herecké výkony, tak rozhodně pozitivně zafungoval fakt, že žádného ze zde účinkujících herců jsem neznal, čímž jsem se mohl maximálně soustředit na děj, prostě fakt, že ve filmu účinkují neznámí herci, na mě většinou působí jen pozitivně, a stejně tak tomu bylo i v tomto filmu. Každopádně Donnie Wahlberg a Jason Gedrick zahráli hlavní role opravdu perfektně a i díky nim mohu říci, že jsem viděl film, který rozhodně patří k mírnému nadprůměru. Zvažoval jsem udělit i čtyři hvězdy, ale nakonec to nechám za lepší tři hvězdy.(20.7.2010)

 • SeBig
  *

  Nevím proč, ale na tenhle film jsem se těšil a šetřil jsem si ho na příležitost, že si to pustím doma na plazmě a hodim těžkej chillec. (i přes to hodnocení) Nakonec teda, zbrklá otřesná vizualizace a kamera, herecké výkony připomínají telenovelu a příběh je teda pěkně slabej.. takže vlastně skutek utek.(3.6.2020)

 • Olík
  **

  Králi jižní pláže jsou v tomto filmu majitel nejoblíbenějšího klubu v městě Chris (J.Gedrick) a jeho přítel a pravá ruka Andy (D.Wahlberg). Samozřejmostí oblíbeného nočního klubu jsou drogy, špinavé peníze, zbraně, mafie, dotěrná policie a spousta dalších voňavých věciček utvářejících atmosféru organizovaným zločinem nasáklého nočního Miami. Dvouhvězdičkový TV film vhodný pouze pro milovníky žánru.(20.7.2010)