poster

Tyranosaurus: Zhouba Aztéků

 • Česko

  Tyranosaurus Rex

 • USA

  Tyrannosaurus Azteca

 • USA

  Aztec Rex

 • Slovensko

  Kráľ Aztékov

Akční / Sci-Fi

USA, 2007, 90 min

Scénář:

Richard Manning

Kamera:

Paul Atkins

Producenti:

David Dwiggins

Střih:

John Blizek

Scénografie:

Cameron Birnie

Kostýmy:

Lizabeth Maggini
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (172)

 • Fairbanks
  *****

  Čistá zábava!(24.3.2017)

 • joker2
  *****

  Avatar pro televizi. Úžasné CGI triky (viz poslední obrázek v galerii). A to celé se hýbe. Ano, jsme odchovaní Cestou do pravěku a Jurským parkem a nějaký ten dinosaurus hned tak nezaujme, ale tento je opravdu brutálně povedený a zároveň brutálně amatérský. Jak má správný T-Rex (T-král) být. Žádná selanka pro děti, jako Jurský park, kde jsou raptoři krotčí jak domácí mazlíčci. Ano, Spielberg sice používá známou comicsovou metodu, že to co nevidíme, rozvíjí naši představivost. A možná právě proto jsme neradi, že někdo zobrazuje naše představy o smrti v zubech plaza, ale dostáváme se pak na úroveň vášnivého čtenáře, který nenávidí filmaře za zfilmování (zachycení neboli zmrzačení) jeho představ, které měl při četbě knížky. Za mě 5 hvězdiček protože: výborný scénář (kam se hrabe Firewalker Chucka Norrise nebo Ztracený poklad Azéků s kostěným drakem) navazující na známý příběh Ztracený svět; naprosto nádherné Indiánky - tohle už nikdo nepřekoná, ani kdyby Mel Gibson natočil Apocalypto 2; výborný český dabing; správná míra nadsázky; celková uvěřitelnost příběhu (mohlo se to stát, rozhodně by to vysvětlilo Cortézovu nenávist vůči Aztékům); "retro" CGI. Osobně se mi víc líbí název Azték Rex, jako byl uváděn v americké televizi (uznávám, že HBO točí lepší filmy, ale to je "filmová televize") nebo aspoň mezinárodní název Tyrannosourus Azteca. Tyronasourus Rex ho totiž řadí do smečky průměrných filmů typu Hadi v letadle (neviděl jsem, tak mě nekamenujte). Azték Rex mu dává ten pravý nádech tajemnosti spojené s Inky, Aztéky a Máji. Pokud se vám tento komentář líbil, podpořte hodnocení tohoto skvostu trashového film z 21% o trochu výše... Bravo Vojtino a DinoRaptor. Co se týče hereckých výkonů, tak je to přehlídka hereckého cvičení "poslední slova umírajícího", kterou dovedl do dokonalosti William Shatner ve filmu Za plotem, na kterého rozhodně nemají. Ale když člověk pochopí nadsázku omezeného rozpočtu, směje se nad naivitou zpracování od začátku do konce. Kdo viděl Robot Monster a Plan 9 from Outer Space pochopí. Pro zvědavce: zkuste najít fotku hezké Indiánky na Internetu a pak se podívejte na tento film...(13.2.2010)

 • Furry_Sheep
  *****

  "Mě neznásilníš!" - "Ne, ale jak to, že mluvíš španělsky?" *** "Samice hromoještěra má zraněné oko. Možná smrtelně!"(23.2.2014)

 • skranicka
  *****

  omlouvám se, že kazím průměr filmu, ale já se celou dobu neuvěřitelně bavila :) kachličková pyramida (zjevně kulisa z divadla) s blyštivým reliéfem t-rexe, kostýmy z hračkářství, kalíšky malované dětma ve školce, umělé "peří" z papírnictví, "roh" ze zubu tyranosaura, náčelník s německou vlajkou na pažích (a na bradě a asi všude...), aztécký kmen čítající sedm lidí, indián schopný ztratit stopu tyranosaura, maximálně digitální a úplně hloupoučký párek rexů, prachmizerné animace... a hlavně hlášky a dostatečná dávka nadsázky :) podle mě nezbytný doplněk pořádné oslavy :)(29.8.2014)

 • Fenris 13
  *****

  Stejně jako Žralokonádo, je i tohle klenot světového filmu. Azték přikyvující španělskému mnichovi se slovy "Vím, říkal jsi, že přijde armáda." sledujíce přitom sedm chlápků oděných jak na LARP s oparukovaným "Cortesem" Zieringem, na to se nedá zapomenout.(20.3.2015)

 • Mr.Hlodavec
  *****

  Absolutní špička mezi céčkovými filmy. Tuhle "zhoubu (šesti) Aztéků" opravdu překoná jen málo co. Natočit dobývání Ameriky asi tak v 10 lidech, vecpat tam Tyranosaura zralého na ortopedii a zároveň i romantickou linku se stromovým sexem - na to musíte mít koule. Jestli jste fandové blbých filmů s počítačovými příšerami, tak si tenhle CGI majstrštyk opravdu nechte až někam na konec. Páč tohle je klenot.(10.3.2018)

 • kolin666
  *****

  Skupina asi šesti conquistadorů se rozhodne dobýt Mexiko. Problém jim dělá i desetičlená vesnice a ke všemu se tu objevuje tyranosaurus. Zbytek už radši nekomentuju, ale zasmál jsem :D(3.3.2018)

 • kataklysm
  *****

  Viděl jsem půl filmu. Paráda. Rozhodně to musím dokoukat.... dokoukal jsem to. musím z odpadu změnit hodnocení na 5* díky scéně, kdy se ve vypjaté scéně, kde jde o holý život, hlavní aktéři uzavřou manželství,zašukajó hned za stromem za nímž čeká kněz a hle pak zjistí že už žádné nebezpečí nehrozí, pač Tyranosaurus má pochopení pro tento obřad a první manželské klobáskování a odešel si na pláž opálit svou řiť...jo! to je něco.(2.3.2016)

 • Umělec
  *****

  Hodne vtipna zalezitost...:-)(7.10.2016)

 • Lomi5
  *****

  5***** volovi co to zaplatil.....(9.2.2019)

 • zeleznak
  *****

  Par gramu veseleho tabaku, lahev skotske a 3 baleni trhacich kapesnicku. Me rano bolely brisaky tak, ze jsem musel vynechat fitko. Tohle jeste vstoupi do dejin, van Goghovi to taky trvalo🤣.(12.4.2019)

 • Mi Nü-Chai
  ****

  Neředěné Trololo! Hernán "ta nejlevnější paruka z fundusu" Cortés a banda jeho neschopných poskoků dobývají kmen o síle cca sedmi obyvatel a jedné chýše a bojují sedvěma úžasně animovanými dinosaury - mám dojem, že první Quake měl lepší textury, než zdejší příšerky. Neuvěřitelné repliky - Proč ho držíš jako zajatce? - Napadl nás! - Ale pouze preventivně! Spletli jsme si vás s nepřáteli. střídá dýchavičná akce a všichni nehrají jak o život. Zvláštní pozornost si zaslouží triky orgánového charakteru, tolik dřevěně vypadajích nohou, kečupu a prašpatných masek i rekvizit jsem neviděla, ani nepamatuju. Výtku si však zaslouží trapná cudnost; koženkové bikini model milion let před Kristem (TM) sice pro Rusáki toprí, ale tohle je počin, který si o hrdé ukázání koz vyloženě říká. Pro dokonalý zážitek sleduje s CZ dabingem.(28.10.2014)

 • Klay
  ****

  Famózní shit. Můj "oblíbený" Pterodaktyl byl překonán!(2.3.2011)

 • Hisnuklusi
  ****

  Skvělá komedie. Smál jsem se od začátku až do konce. Akorát je blbý, že oni to asi mysleli vážně. Přes to jsem se dobře a zajímavě pobavil. Ten Rex měl docela zásadně pokaždé jiné rozměry a to mě pokaždé dostalo do kolen, ani nevim proč. Ve finále to vypadalo tak, že jsem se občas usmál nad tím, jak tam ti lidi hráli, ale skutečně netrpělivě jsem čekal, kdy se dinosaurus zase objeví a jak bude vlastně tentokrát vypadat. A pokaždé mě jeho příchod vyrazil dech. A hezká indiánka byla fakt hezká. Dokonce tam ze všech asi i hrála nejlíp. Ale ono zase. Všichni ti indiáni tam, včetně jejiho otce byli naprosto k popukání a navíc na nich bylo docela dost vidět, že se baví minimálně stejně tak dobře jako já. Horší byli španělé, jelikož tam mi ten team herců připadal, že se tam berou opravdu vážně, a o to to bylo horší.(10.3.2013)

 • offlineman
  ****

  Sice blbost, ale pobavil sem se!(29.12.2018)

 • JimMorrison
  ****

  blonďák Steve hraje španělského conquistadora... už to je hovadina na entou... a ten T.Rex? ty "efekty" bych snad udělal líp i já :-D ale pobavilo, i když to úmyslem "tvůrců" určitě nebylo(28.5.2011)

 • Asia_Power
  ***

  V tomhle filmu je tolik historických informací až se mi vzrušením chvějí stydký pysky. Konečně jsem se dozvěděla jak to bylo doopravdy s Cortésem a víte co? Byl to fakt pěknej zmrd, kterej málem bídně zahynul rukou mocnýho Aztéckýho náčelníka, co na těle nosil nakreslený německý vlajky a měl honosný jméno Matlal. Ten však se nechá ukecat hodným Španělem Ernestem a rozhodne se Cortése a spol ušetřit, přes hysterickej záchvat šamana co je obětovat chce jelikož je to kolosální zmrd co mu škube v lososovi když může vyrvat srdce z těla mrtvé panny. Má to ale háček. Španěláci se musí vykoupit tím že zabijí strašlivého homoještěra ééé pardon Hromoještěra, šest metrů vysokého TýRexe, kterej se umí schovat v hustým lese tak mocně, že ho nikdo nevidí dokud ho nemá za prdelí. Jak že se hrdinný Ernesto domluví s aztékama? Jednoduše. Mnich Sangria, co tam kdysi ztroskotal je naučil španělsky a krom této zásluhy mu poděkujte i za super chlast. Ano je to ten, co vytvořil to čůčo co všem tak chutná a koupíte ho za 30 kč 2 litry. Ernesto se zabouchne do Matlavovi dcery a ta do něj, ale prcat jí chce již zmíněnej šaman Čokozyn (kurva to jsou jména) a ten se budoucí nabíječky, co mu nechce podržet, nehodlá lehce vzdát. Takže tu máme intriky a do toho krásný počítačový duo Hromoještěra a Hromoještěřice (grafilcky minimálně jak dob PS 1 ) a jelikož nemaj mladý tak Hromoješter byl určitě Homoještěr, ha já to říkala že je teplej !! Na mě si nepřijdou. Dále tu máme týpka kterýho probudí ze spánku až ukousnutí nohy a to ještě tak, že si zívne a kouká co se vlastně děje. A mnoho dalšího uvidíte v tomto filmu, ale to už neprozradím. Jenže tahle kolosální píčovina nebeských rozměrů má své obrovské plus a to již zmíněnou dceru Matlala, která je brutálně šukézní, běhá tam celou dobu skoro nahá (skoro nahá volové, zastrčte ptáky zpátky) a pak se i svlíkne...Wooooow. A to nemluvím o větříku, kterej si celej film hraje s její bederní skorosukýnkou a když zafouká pod ní tak se ukáže krásnej zadeček a....takže celkem dobrej film to nakonec byl, ty dva kulaťoučký půlměsíce to vytáhly nahoru, takhle má vypadat zadek !!(15.5.2017)

 • Campbell
  ***

  Trenchard-Smith je děsný hovado. Jak se mu podaří vždycky poslat neherce někam do pěkného prostředí a tam je nechat improvizovat. Celý prostředí filmu mi přišlo divné postavy tam neměly co dělat, a všechno vypadalo děsně divně. Efekty zmiňovat nebudu protože narozdíl od ostatních "znalců" vím že na efektech častokrát nesejde. Já takovýhle sci-fi od Syfy channelu mám rozhodně rád a nedávám je automaticky do odpadu. Tohle je další pokus o natočení filmu s dinosaurem, no není to povedené ale je to prostě ten typ filmu na který nejspíš rychle zapomentu, tak nevidím důvod tomu nedat 3*.(6.6.2010)

 • Hapretor
  ***

  Joo, hovadina, laciná trapárna, ale mě to fakt bavilo - Ziering vypadá jak kokot, T-Rex jak z omalovánek a Dichen Lachman - Wau !(15.8.2015)

 • Martin1979
  ***

  Mně ten příběh nepřipadal až tak blbý, provedení sice pokulhávalo, ale bavil jsem se.(20.4.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace