Tyranosaurus: Zhouba Aztéků

• Česko Tyranosaurus Rex (více)

V roce 1521 dobyl Cortés Mexiko a podrobil si starobylou říši Aztéků. Ještě dříve ale uspořádal do těchto míst se sedmi muži výpravu, která měla za úkol najít zlato a drahé kameny. V údolí, kam skupinka směřuje, řádí pár obrovských tyranosaurů. Krvelačný domorodý šaman Xocozin každý měsíc obětuje živého člověka, aby si „hromového ještěra“ udobřil. Dělá to ale spíš proto, že se chce zmocnit vlády nad kmenem. Proto rovněž usiluje o dceru náčelníka Matlatla Ayacoatl. Když jednou dívka, která se sňatku vzpouzí, uprchne do lesa se služebnou, ještěr je dostihne, služebnou zabije a Ayacoatl zachrání Rios, člen Cortésovy výpravy. Později jsou muži zajati a náčelník, který myslel, že jeho dcera zemřela, ji spatří živou, což dobrodruhy spasí před jistou smrtí. Cortes nabídne, že jeho muži zbaví domorodce hrozby tyranosaura. Xocozin je ale chce příšeře všechny obětovat… V Cortésově skupině nevládne shoda. Někteří muži chtějí v noci uprchnout. Rios se ale neohroženě pouští do boje s příšerou… (TV Prima)

Hapretor

Joo, hovadina, laciná trapárna, ale mě to fakt bavilo - Ziering vypadá jak kokot, T-Rex jak z omalovánek a Dichen Lachman - Wau ! ()

Molerat

Chvílema jsem nevěděl jestli se mám smát nebo tupě zírat.V tomto díle mě nedokázalo nic překvapit a napnutej jsem nebyl asi nikdy.Z mrtvol teče rajčatová šťáva a Tyrannosaurus se jednu chvíli zdá menší a pak zase větší.No prostě divoká slátanina ale něco málo si zaslouží.radši jdu koukat na Tomb Raidera :) ()

Vampira

Šílenost, ale jako komedie super. A Tyranosaurus tomu nasazuje korunu. Když jsem ho viděla poprvé málem jsem spadla smíchy pod stůl. Tak mizerný triky jsem už dlouho neviděla, vedle něj jvypadá Cesta do pravěku jako Jurský park. A Cortéz má krásný modrý oči. ()

MirecRKK

mne sa ten film pacil, nasiel som ho vdaka tomu ze je tam dinosaurus a ja ich zboznujem ale tuto je praveze uplne nadbytocny a kazi dojem z filmu inac pekna myslienka v tom filme zachytena ()

Dan9K

Tenhle film a jemu podobné mají smůlu v tom, že nestojí žádné úsilí zjistit, že nebudou zrovna zářit na oscarovém večeru. Jasně, má to špatné triky, naprosto antiambiciózní zápletku, sem tam je to lehce úsměvné (abych se něčemu v tomhle snímku opravdu od srdce zasmál, to bych nesměl vidět stovky dalších tohoto typu), ale ve výsledku to není o nic blbější, než celá řada blockbusterů, které ty triky mají jakože skvělé, ale které tu svou vnitřní stupiditu dokáží lépe před většinou diváků skrýt. Zhouba Aztéků nic neskrývá a proto je snadné si do ní kopnout. Co nemůžu upřít, je fakt, že mě film držel v pozornosti po celou dobu a bavil mě, hlavní hrdinové si získali moje sympatie, dialogy mě neurážely, některé postavy (kapitán, vůdce kmene) nebyly zas tak jednorozměrné, jak by se dalo čekat. Přišlo mi to v pohodě. Film zdaleka nesplnil moje očekávání, v pozitivním slova smyslu. Byl by to i celkem dobrej gore, kdyby ty efekty nebyly až tak špatné (SPOILER: nestává se moc často, aby člověk viděl brutální smrt a vnitřní orgány krásné dívky KONEC SPOILERU). Dvě hvězdy jsou moc, jedna je málo, dám ale dvě, jelikož jsem čekal, že mě ten film bude strašně štvát, a neštval. ()

Terva

The Aztecs Summoned a Tyrannosaurus Rex........ Scénář - Richard Manning. Hudba - Gerald Brunskill. Kamera - Paul Atkins. Je to zhoubný film, ale po troše obrnění se to dá dokoukat. ()

corpsy

Nech žije parochňa Iana Zieringa. Tento chlapík snáď zoberie každú úlohu. Aj dobyvateľa Cortéza. Mám rád takéto blbovinky, pripomína mi to obdobie, keď som v 90. rokoch sledoval béčkové a céčkové opusy v podobnom štýle. CGI má to svoje, pričom T-Rex sa zrejme občas ani nedotýka zeme a ide o námet, ktorý má svoje ako také parametre. Na toto musí byť človek naladený. ()

kaposlav

To je tak na pobavenie z tej mizérie ako je to natočené, alebo skôr tie amatérske efekty. Na druhú stránku to nebolo až tak zlé :) ()

Bobik9

No, když pominu už jenom to, že celý ten nápad byla nehorázná pí*ovina, tak se to dalo dokoukat. Herci byli sice, jak z nějakého porna a efekty dinosaura byly směšné. Navíc blbeček Čokobamba (nebo jak se jmenoval) tam pořád pobíhal a řikal stále to samé. Nicméně, kdyby se ten "film" zkrátil na 40 minut, tak by to asi bylo i docela kouaktelné. ()

colapso

Další bomba od DVDedice:-) Herci v kostýmech se absolutně nehodí do prostředí ve kterém hrají(pokud se o nějakém hraní dá vůbec mluvit),rekvizity jsou k smíchu(domorodá osada,nebo mini obětní pyramida),ale hlavně rex vypadá ještě hůř něž v nejnovější verzi PC hry Turok,přes tohle všechno to má jisté kouzlo a pro všechny kteří hltají každé hloupé béčko lze film doporučit ()

S.Kok.i

Kráľ Aztékov má jeden veľký nedostatok, ktorý podľa mňa netreba konkrétne pomenúvať. Každý kto film videl, určite tuší, alebo vie, aký nedostatok mám na mysli. No aj napriek tomuto technickému hendikepu, si dovoľujem tvrdiť, že titul 30. najhorší film je pre tento počin trošku krutý a zaslúžil by si kapánek viac percent. Napr. na IMDb má 29%, čo je skoro 2,5x lepšie hodnotenie. Áno chápem, nie je to ten tip filmu, pri ktorom budete mať otvorené ústa a tlieskať od nadšenia, no zároveň to nie je ani niečo, čo by malo patriť medzi top300 odpadov Československej filmovej databázy. Aj napriek jednoduchému scenáru a viacerým mínusom, ktoré film obsahuje som sa počas celú dobu pozerania celkom bavil a myšlienkami som ani raz nevybočil. Hercov by som tiež nehádzal do jedného vreca, mne sa väčšina výkonnostne pozdávala a na môj vkus hrali v rámci možností celkom uveriteľne (vadili mi len scénky, kde niekto umieral, tie boli absolútne bez emócii). Niektorí herci si získali aj moje sympatie (čo sa mi nestalo SKORO ani pri jednej časti Final Destination), napr. krásna Dichen Lachman hrajúca postavu Ayacoatl. Za zmienku však stojí aj herec Jack McGee hrajúci postavu Gria. Scénky s nim sú takým odľahčujúcim spestrením filmu a každa jedna ma bavila. Tento komentár pôsobí možno až moc pozitívne, vzhľadom k môjmu hodnoteniu, ale pri tom počte negatívnych komentárov som nechcel byť ďalší hejter a pokúsil som sa to napísať inak. Ak chcete zistiť negatíva filmu, na to je tu ďalších cca 180 komentárov :-) Moje hodnotenie: 35%, 4/10. ()

Incantator

Základná myšlienka nie je na podobný nízkorozpočtový film vôbec zlá. Spojenie pravekých jašterov a príbehu o Cortésových conquistadoroch, ktorí na ne narazia v pralese, nedovoľuje zaspať od nudy pri jeho sledovaní (pokiaľ divák nemelie už z posledného). Tu však pozitíva v podstate končia. Zlyháva to opäť, tak ako to pri tejto kategórii filmov býva, pri realizovaní nápadu. Dinosaury sú len dva (na tyranosaurov sú primalé), aztécka civilizácia je premenená na jednu malú dedinu a aj conquistadorov je menej ako desať. Na výpravu tvorcovia asi pozabudli, hudba tiež za veľa nestojí. Tieto nedostatky sa filmári snažili kompenzovať zbytočne násilnými scénami, v ktorých dva dinosaury postupne požierajú dedinčanov i conquistadorov. Tieto scény však kvalitu filmu ešte znižujú. Scenár je predvídateľný, ale aspoň do seba väčšina vecí zapadá. V konečnom dôsledku je TYRANOSAURUS REX film, ktorí väčšina divákov dokáže jedenkrát pozrieť, pokiaľ ich očakávania nie sú privysoké (moje rozhodne neboli). (3.9.2010) ()

topi80

Film mě hodně bavil, i když to nebylo ve všech ohledech tak, jak tvůrci plánovali. Svou naivitou a lehkou imbecilností mi připomíná filmy s Vinnetouem, které tady obvykle hodnotíme dobře. Zde jde o nízkorozpočtovou maškarádu s malou skupinkou vojáků, která má jakýsi konflikt se zmalovanou polonahou partičkou, která má asi představovat indiány. Bledé tváře jsou tradičně darebácké, i když vygenerují i dva správňáky, mezi indiány se také najde špinavý zdrádce. A do toho kolem obchází jakýsi tyranosaurus se zajímavým předkusem. Navzdory všemu mě příběh zajímal a i přes spánek, jenž mě v pozdní večerní hodinu pokoušel, jsem vynaložil maximální úsilí, abych film dokoukal. A to už o něčem svědčí. Ale i tak musím souhlasit s tím, jak to zhodnotil Tommassi3, který film označil za remake legendární pohádky "Za humny je drak". ()

Laaca

Když jsem se koukal na tohle dílo, tak jsem si celou dobu myslel, že je to nějaký studentský film. Tím jsem si omlouval ty neuvěřitelně špatné triky a totální amatérismus všech na plátně. Pak mě překvapilo, když jsem později zjistil, že to byla normální profesionální produkce. Tedy - tenhle film knoukautuje příšerně špatná úroveň triků. Výprava navíc chudičká, herců jen pár, evidentně nízký rozpočet. Přitom to není úplně tak špatné - když se odhlédne od technické stránky věci, tak je to celkem sympatická vyvražďovačka titánským monstrem. Taky potěšila snaha o krvavost a o znázornění vyhřeznutých střev. Kdyby se do natáčení a hlavně do triků vrazilo víc peněz, tak by celkové hodnocení mohlo být mnohem větší. Hodnotit jako odpad by bylo nespravedlivé. Tady je alespoň vidět radost z filmařiny, něco se přeci jen podařilo, ženský jsou tam pěkný a aspoň na nás vyhřezávají ta střeva a ne taková ta slizká trapnost, kterou tak často zažíváme z českých komedií. ()

Pochtli

Bavil jsem se až do konce, ty dialogy, nesmysly, tyranosaurus jako by utekl ze hry Doom.. :oD Trocha toho sexu a bylo by to hrané péčko jak vyšité. ()

Neklan006

Totální béčková bomba. Panoramata, temperama pomalovaní Aztékové, španělští conquistadoři, krásnej digisaurus, nechybí ani zábavný katolický kněz, přinášející divochům slovo Boží. Co chcete víc? ()

Skepsis

Zábavná podívaná, velmi vtipné provedení 3d, hlavně scény požírání lidí a koně. Taky šermovačky s Tyranosaurem jsou moc veselé. A nejůchvatnější je betonový aztécký oltář s kachličkami z baumaxu a celkově veškerá aztécká výbava pořízená pravděpodobně v sanu babu nebo jiném ethno shopu. Herecké výkony procítěné, celkově hodně intimní příběh 7 španělských dobyvatelů, 6 aztéků a 2 tyranosauři! Super béčko! ()

Chizkiyahu

Matlal a Čokozin. ČOKOZIN a MATLAL. V podstatě nejlepší jména domorodců, jaké jsem kdy ve filmu slyšel a dodnes se alespoň uchechtnu, když si ty dva vybavím. Naprosto geniálně režírovaný film, kdy jsou domorodci pomalovaní domorodými německými vlajkami, Cortéz si s sebou přivede tak deset lidí a v nouzi nejvyšší je obratem milerád zradí. Titulní představitel je ještěr od kterého se odrážejí dělové koule jako pingpongové míčky. Do toho je tam pěkná ženská pro Riose, kterou navíc přehnaně neoblékali. Tento film znovu objevil Ameriku. Nebo možná ne, ale já se řehtal vydatně a to je vše, co u tohoto typu filmů hledám. Jedna hvězdička za Čokozina a Matlala, druhá za vše ostatní. ()

Mistr119

Film u mne balancuje mezi jednou a dvěma hvězdičkama. Musím uznat, že na to, jakou hrůzu jsem čekal, tak mě překvapilo, že mě děj filmu celkem vtáhnul, i když vždycky jsem si "divadlo na divadle" uvědomil, když se režie pokusila o nějaký vizuální masochistický záběr. Například, když uviděli koňskou nohu, jediné co T-Rex nesnědl, tak hláška "třeba zakopl a tu nohu si zlomil" mě fakt zabila..! :D Taky až na vymyšleného T-Rexe mě zaujalo, že se režie nechala inspirovat skutečnou událostí, že Aztékové opravdu vyřezávali srdce a dávali je jako "výkupné" bohům za lepší zítřky. ()