Tyranosaurus: Zhouba Aztéků

• Česko Tyranosaurus Rex (více)

V roce 1521 dobyl Cortés Mexiko a podrobil si starobylou říši Aztéků. Ještě dříve ale uspořádal do těchto míst se sedmi muži výpravu, která měla za úkol najít zlato a drahé kameny. V údolí, kam skupinka směřuje, řádí pár obrovských tyranosaurů. Krvelačný domorodý šaman Xocozin každý měsíc obětuje živého člověka, aby si „hromového ještěra“ udobřil. Dělá to ale spíš proto, že se chce zmocnit vlády nad kmenem. Proto rovněž usiluje o dceru náčelníka Matlatla Ayacoatl. Když jednou dívka, která se sňatku vzpouzí, uprchne do lesa se služebnou, ještěr je dostihne, služebnou zabije a Ayacoatl zachrání Rios, člen Cortésovy výpravy. Později jsou muži zajati a náčelník, který myslel, že jeho dcera zemřela, ji spatří živou, což dobrodruhy spasí před jistou smrtí. Cortes nabídne, že jeho muži zbaví domorodce hrozby tyranosaura. Xocozin je ale chce příšeře všechny obětovat… V Cortésově skupině nevládne shoda. Někteří muži chtějí v noci uprchnout. Rios se ale neohroženě pouští do boje s příšerou… (TV Prima)

zdeny99

Hernán Cortés dobyl roku 1521 říši Májů, jenže jej pak čekalo veliké překvapení, a tím byl tyranosaurus.... Když se podívá člověk na zdejší obrázky, tak se dozví vše, co může od filmu očekávat. Filmové triky s počítačově vyrobenými tyranosaury (samec a samice) jsou na úrovni počítačové grafiky z poloviny 90. let. Chvílemi jsou šestimetroví, za chvíli tak dvoumetroví. Nejhůře graficky propracovanou scénou je ta, když je zabit první tyranosaurus, který spadl do propasti a napíchl se na kůly. Už jen kvůli tomuto mne zaráží, že se tvůrci za tento film nestydí. Možná se ani sami nesnažili, jelikož věděli, že tohle bude obrovský průser. A tak herci si to jen tak na place odstáli a odžvanili. Vždyť proč by ne, když aztécká osada čítá přibližně 15 lidí, kteří navíc již umí plynule španělsky. Proti nim táhne Cortéz se šesti muži. Už z toho jde poznat, že i příběh bude o ničem, a také že byl. Jen se ve spleti hluchých míst čeká na tyranosaura a to je vše. Alespoň ten druhej tyranosaurus byl docela originálně zabit. Jeho popálená tlama byla fakt hnus. Ale stejně jediné, co se mi na celém filmu líbí, je poster. [741. hodnocení, 66. komentář, 10%, 27. nejhorší film] ()

Zevon

Zatím žádný film nebyl natolik účinný, že bych jej byl nucen vypnout i přesto, že jsem se snažil se na něj dívat proti své vůli. Tu jednu hvězdu musím dát, točit takovou zhovadilost s bandou čumitelů do prázdna, to chce opravdu kus chlapa. Koukněte schválně na ty toporné výkony, já se poseru :-) ()

Wyrdas

Tak tohle bylo něco. Dinosaurus jak kdyby to natáčeli před třemi dekádami a herecké obsazení z hospody najaté pár hodin před natáčením. Ale dost mě to pobavilo, zejména šukačka mezi stromy, pár metrů od kněze a T-Rexe, který ze slušnosti odešel a nechal tak hlavní hrdiny v soukromí završit své čerstvé manželství. Paráda, ale znovu bych to už skutečně vidět nemusel. ()

G04T

Koukal jsem se, tady na ČSFD, na žebříček nejhorších filmů. Viděl jsem, že tam je film, týkající se dinosaura ("), a jelikož mám rád filmy a seriály s dinosauří tématikou, a jelikož jsem viděl, že tenhle film je podle hodnocení špatný, nedalo mi to, a koukl jsem se na něj. Tak jsem se pustil do sledování tohoto skvostu. A moje reakce na konci nebylo "WTF?!" ale spíš "Na čem to jel režisér při natáčení?" . To mi chcete říct, že v roce 1518 měli nějací lidé pušky?:DD a to není jediná hloupost, co ve filmu je . Triky jsou naprosto trapné a nechci vás strašit, ale je vysoká pravděpodobnost, že oslepnete při koukání na to, jak jde tyranosaurus útočit na lidi. Počkat... Zapomněl jsem na uvozovky u tyranosaurus. Já jen doufám, že herci kteří šli do toho filmu to mysleli ze srandy a že nebyli tak hloupí, že by do toho šli seriózně. Trapný pokus o šokování diváka ve scéně, kde týpkovi byla vidět kostra, ale pořád normálně dejchal a mluvil =DD. Ještě se mi moc líbilo jak "t-rexovi" vystřelili to oko :DDDD efekty rok 1930. To i king kong z roku 1933 má lepší efekty než toto. A teď zlatý hřeb konce! Indiánka co stojí před "t-rexem" a nabízí mu srdce :DDDDDDD. To jsem fakt nemohl :D. 1 hvězdu za to že jsem se smál u scén, které měly být vážné, teda, které se alespoň vážně tvářily. ()

DeDanu

Tyranosaurus byl zhoubou Aztéků. Tenhle film byl málem zhoubou mou. Chechtala jsem se od úvodních titulků tak strašně, že mi můj ze všech nejlepší manžel asi ve třetině filmu, z obavy o mé zdraví, rázně vypnul televizi. ()

mnx

Jednu si to zaslouží, protože se u vskutku "realistických" animací dinosaura královsky pobavíte :))) Vlastně i všechno ostatní je k smíchu, a jako nechtěná komedie to funguje dokonale. ()

Oxik49

Já mám výčitky, že jsem dal jen jednu hvězdičku. Ono po 7 lahváčích se to jevilo jako fakt zábavnej film. Co se týče T-Rexe, pamatuju realističtější potvory z dob, kdy jsem hrál Doom 2, Aztécký "kmen" asi o 6 lidech bydlí v "osadě" která sestává ze dvou nebo tří altánků z indický tržnice a v Minecraftu zbudovaného obětiště pocákaného červenou barvou. Náčelník Matla se nechá ošulovat střídavě od Španělů a od svýho šamana Šukuzina, kterej chce mj. šukuzinovat i jeho cérečku, která by ale radši nastavila charismatickýmu conquistadorovi, tady se nám utváří krásný prostor pro intriky a dějové zvraty, což nakonec vyvrcholí několika potyčkama a skončí explozí středověký miny Claymore přímo do ksichtu profesionálně zpracovanýmu CGI ještěrovi. ()

Pythonator

Mezi naprosté sračky to rozhodně nepatří. Mezi nimi je to dokonce skvost. Dá se na to dívat, dá se u toho pobavit skoro tak dobře jako u Žralokonáda a dá se vysmát těm primitivním efektům a stupidním dialogům. Jinak je to ale nečekaně snesitelné a má to dokonce sympatické postavy, ačkoli je hrají nejspíš nějací zvukaři či pornoherci. Mužům se musí zákonitě hezky dívat na spoře oděné aztécké krasavice a snít u toho o nějaké té conquistě. Jednu hvězdičku za snahu si ta kokotina určitě zaslouží, přestože tyrannosaura jako by vystřihli z nějaké postarší PC hry. ()

BLStryker

Výborný nápad vzít reálnou historickou postavu - Cortése - a vystavět na něm vskutku originální příběh, který se mohl klidně stát. Tyranosaurus je dokonale provedený, svým ztvárněním strčí s PŘEHLEDEM do kapsy dinosaury ze všech!!! Jurských parků a navíc jeho plasticko makábrózní zjev budí vskutku nebetyčnou hrůzu. Jako poslední je třeba vyzdvihnout vskutku profesionální hereckou práci všech zúčastněných, hlavně pana paruky Zyerynga. Nedokážu pochopit, proč nebyl ještě oceněn žádnou Cenou Akademie. Je to vskutku skandální ;-) ()

dede666

Jednu hvězdu za ru srandu. Doporučuji ke zhlédnutí ve skupině a nestřízliví, pobavíte se. Jen fakt doufám, že tohle nikdo nemyslel vážně. ()