Tyranosaurus: Zhouba Aztéků

• Česko Tyranosaurus Rex (více)

V roce 1521 dobyl Cortés Mexiko a podrobil si starobylou říši Aztéků. Ještě dříve ale uspořádal do těchto míst se sedmi muži výpravu, která měla za úkol najít zlato a drahé kameny. V údolí, kam skupinka směřuje, řádí pár obrovských tyranosaurů. Krvelačný domorodý šaman Xocozin každý měsíc obětuje živého člověka, aby si „hromového ještěra“ udobřil. Dělá to ale spíš proto, že se chce zmocnit vlády nad kmenem. Proto rovněž usiluje o dceru náčelníka Matlatla Ayacoatl. Když jednou dívka, která se sňatku vzpouzí, uprchne do lesa se služebnou, ještěr je dostihne, služebnou zabije a Ayacoatl zachrání Rios, člen Cortésovy výpravy. Později jsou muži zajati a náčelník, který myslel, že jeho dcera zemřela, ji spatří živou, což dobrodruhy spasí před jistou smrtí. Cortes nabídne, že jeho muži zbaví domorodce hrozby tyranosaura. Xocozin je ale chce příšeře všechny obětovat… V Cortésově skupině nevládne shoda. Někteří muži chtějí v noci uprchnout. Rios se ale neohroženě pouští do boje s příšerou… (TV Prima)

curunir odpad!

,,BOH BUDE S VAMI. ALE JA NIE." __ Tyranosaurus bežne nevrhá tieň, nie je ho vôbec počuť a vidieť aj keď je len na dva metre od vás, Cortézova ,,armáda" číta asi 6 mužov vyzbrojených asi o 200 rokov mladšími puškami (to isté platí aj o plachetnici) a jedným delom, náčelník fandí vo futbale Nemecku, pyramída ako je na obrázku je naozaj len na obrázku... To je realita tohoto filmu, bohužiaľ až nehorázne krutá. Na jednu hviezdičku to nevytiahne ani jediný duchaplnejší výkon Jacka McGeea, a tiež pretože aj u iných filmov vítaná 85 minútová stopáž sa tu až neuveriteľne vlečie. A to mám inak túto filmovú sortu celkom rád. ()

Z0oMb3E odpad!

Bože táto kravina trhá oči. Osobne som tento film pozeral dva dni, ale nemal som silu ho dopozerať. Kde začať, a čo uraziť skôr. Stupídne efekty? Komicky vyzerajúci T-Rex? "Oskarové" výkony hercov? Hrozný scenár? Ja fakt neviem kde začať. Keďže producenti asi aj vedeli čo za brak točia, mohli aspoň angažovať nejaké okulahodiace exotické krásky, ale oni nie vo filme je len jedna a aj tá nič moc, nanajvýš potetovaná až strach. Efekty sú na detskej až embrionálnej úrovni nezničiteľný Tyranosaurus kráčajúci 2cm nad zemou s pohľadom, ako keď sa vraciam domou s dvoma promile v krvy. Najväčšia bomba bola keď ho nedokázala skoliť delová guľa, ako si olízol srdiečko predtým ako sa doň pustil... V pamäti mám pohľad na chlapca, ktorý si drží vlastné črevá so slovami: ...Neušiel som... Autenticita nula bodov. Film zakopať, zem vypáliť a vyasfaltovať. Toto sa nemalo dostať na svet. Odporúčam sledovať ľudom s nízkym krvným tlakom. ()

Korbitch odpad!

Ty vole! Viděno rychloposuvem a stejně jsem vše pochytil. Totální zhovadilost, ale Dichen....o můj bože, ta je!! ()

SarumanKo odpad!

Zlý film, ale bohužiaľ zlý tým najhorším možným spôsobom. Aztec Rex na prvý pohľad pôsobí, že by mohol zapadnúť do kategórie obludne nepodarených, ale geniálne zábavných céčok. Disponuje totiž slušnou zásobou perličiek, z ktorých za spomenutie stoja mrzké digitálne dinosaury, ktoré nezraníte výstrelom z dela, ale hŕstkou naostrených oštepov áno, partička príšerne prehrávajúcich conquistadorov v umelohmotných kyrysoch, ktorých modrooký vodca musí nosiť parochňu, aby aspoň čiastočne zakryl germánske rysy, nuž a samozrejme miestni domorodci pomaľovaní nemeckou trikolórou so skvostnými menami ako Matlal a Čokozin, vykonávajúci svoje obrady na vykachličkovanom oltári. Napriek všetkým týmto (a mnohým iným) chuťovkám je ten film natoľko neznesiteľný, že mi robilo problém dopozerať ho aj z púhej recesie. (0/10) ()

JohnMiller odpad!

Najhorší film aký som kedy videl (a to naozaj nezveličujem) Neverím že by tento film bol od Asylum oni síce robia béčkové a céčkové filmy ale toto bol film zetkový. Nenormálne zlý scenár film bol prakticky o ničom extrémne zlý herci (až na Williama Snowa) hrozné dialógy ktoré nedávali zmysel kulisy s papiera no bolo tam toľko zlého že by som to "ja" natočil lepšie to prisahám. Toľko sebaotporujúcich faktov som ešte nevidel. ()

CageDepp odpad!

Najít na filmu něco dobrýho asi nejde. Jenom na začátku mě hnedka dostali, když na zemi našli ukousnutou nohu koně a první co někdo řek, že si ji asi zlomil. ()

Dont odpad!

Opravdu si myslím, že když nemám peníze, neměl bych točit film, kde bude vystupovat tyranosaurus... Protože pak to přinejmenším blbě vypadá, v tomto případě to dokonce blbé i je, nejen vypadá. I když výkony herců a ty perly, které vypouštěli z úst, byly semtam úsměvné, bohužel myslím, že to nebylo záměrem režiséra. ()

rakovnik odpad!

Nádherný odpad tohoto filmu čiší na dálku. Bez peněz se opravdu nedá točit dobrodružný historický film s veleještěrem k tomu! Ubohá animace Tyranosaura, kde pro ušetření některé záběry opakovali, v každé scéně maximálně 5 lidí, ubohoučké chuďoučké kulisy, miniaturní betonová pyramidka, hrozné paruky, odpadní "herecké" výkony...no prostě odpad jako vyšitý. Jízlivě bych moh dodat, že neměli filmaři ani na oblečení indiánů, ale nakonec spoře oděná děva byla to jediné, na co se jakžtakž dalo koukat. Nejlepší scéna: dobyvatel omámený houbami se potácí po louce, pak tam přiběhne indiánka s knězem a nakonec přijde Tyranousaurka. Její kroky zní jako mlácení bucharu v továrně. Lidi před ní utíkají, Tyranosaurka za nimi jde počítačovým krokem nad terénem, lidi se schovají mezi větve stromu, chvíli bojovník mává kordem a pak si vezme indiánku. Pak hned vylezou, protože Tyranosaurka zmizela. ()

Martin741 odpad!

Ked napisem, ze toto bol scenaristicky vykal, tak ten vykal by sa mohol smrtelne urazit. Film ignoruje zaklady logiky : Tyranosaurus nevrha tien a VOBEC HO PRI CHODZI NIE JE POCUT ...... LOL. Rezisera to evidentne nemalo ... tu lamu Trenchard-Smith nepocitam, dialogy su aj v osobitnej skole na vyssej urovni a najviac ma dostala tato veta : behom filmu nebol zraneny ziadny dinosaurus ..... LOL. 0 % ()

angel74 odpad!

Kdyby tvůrci chtěli natočit něco na způsob sci-fi komedie, zřejmě bych tento film hodnotila shovívavěji. Jenže oni to všechno s největší pravděpodobností mysleli smrtelně vážně a takové plýtvání filmovým materiálem prostě musím po zásluze potrestat. Už jen proto, že tomuhle zpomalenýmu Rexovi bych utekla i já, ač jsem nikdy neměla zálibu v běhání. ()

Slavníkovec odpad!

Málokdy se stává, aby byl film tak špatný, že mu není možné přiznat byť jednu kladnou charakteristiku. Jsem šťasten, že film Tyranosaurus: Zhouba Aztéků má konec (to jest jediné pozitivum), leč předchozích 90 minut bylo utrpením. Celkové hodnocení 0 %. Kamera, speciální efekty 0/10. (TR běhající ve vzduchu, vzduchoprázdnu s precizností procházející hustým lesem, z ničeho nic se objevující, přestože při každém vražedném útoku vydává zvuk za sto lokomotiv). Výprava, kostýmy 0/10. Film se odehrával na jakém si golfovém hřišti. Pozn. hladce stižený trávník. Tábor Aztéků spíše připomínal výtvor skautů - světlušek a vlčat, ale budiž. Naprostým vrcholem je aztécký chrám. Hudba, zvuk ?/10. Hudební doprovod k dobývání Aztécké říše 5 conquistidátory jsem nereflektoval. Herecké obsazení 0/10. Napětí 0/10. Historická věrnost (oblečení, technika) 0,5/10. Celkové hodnocení 0,5 %. Film v mém seznamu 100 a jeden film, který již nikdy nechci vidět. ()

vesper001 odpad!

Chudáci Aztéci by žili šťastně až do sežrání, kdyby se jim na zahrádku nenasomrovali zlí fousatí křesťani, aby jim předali víru a naučili je chudobě a poslušnosti. Rexíci se ale ukážou jako pěkní neznabozi, a střet dvou kultur se rychle stane střetem dvou chutných chodů. Naneštěstí je tu Romeo, chrlič mouder a ctnostný jura, který když nešťouchá do ještěrek, tak toká jako tetřev. Nepomůže ani když mu scénáristi šoupnou trochu vlastního matroše. A co se triků týče… všechny fígle tvůrci ještě zmáknuté nemají, ale třeba s Majkosoft vordem válej. OMG… ()

M-arta odpad!

Mezi opadními filmy by něco takového snad mělo mít úplně samostatnou kategorii... Ten film je totiž tak špatný, až je krásný! Už sám název dává tušit, že půjde o neuvěřitelnou pitominu. Svým způsobem PERLA, za určitých okolností ideální k projekci na veselé večírky intelektuálů nebo divadelních či filmových teoretiků... (Pro chudáky praktiky možná noční můra, ale zase ... pokud by se kdokoli z nich - včetně amatérů -rozhodl natočit remake s deseti teenagery a příručním počítačem někde na táboře v lesích, má velkou šanci, že to nebude horší.) Neuvěřitelně jsem se pobavila kouzlem nechtěného a veselí trvá dodnes, i když vidím jenom plakát. Kdyby už nic, tak mi tento "poklad" pěkně rozpohyboval bránici a prodloužil život. Možná jsem divná, ale rozhodně ho chci doma ve filmotéce jako sběratelský klenot! :-D ()

noriaki odpad!

"Historický" film který si neláme hlavu s takovými prkotinami jako je dějepisná přesnost, logika, scénář, atmosféra a na herecké výkony pro jistotu zvysoka kašle. Už tisíce generací žijí Aztékové v koexistenci s obrovitými ještěry rodu Tyranosaurus Rex, nebo jak se správně aztécky říká, s hromoještěry. Za drobný úplatek jedné oběti měsíčně, je dinosaurus chrání před cizími bojovníky z vedlejšího údolí. Tak to funguje do doby, dokud mírumilovný kmen čítající celé čtyři válečníky, jednoho šamana, náčelníka a jeho dceru, nenapadne výprava dobrodruha Hernána Cortése o síle sedmi mužů. Křehká symbióza mezi indiány a ještěrem je porušena a proto se po složitých debatách, usnadněných tím že všichni Aztékové díky intenzivní výuce katolického mnicha mluví plynně španělsky, celé společenství rozhodne, že hromoještěr musí zemřít. Zatímco zápletka je přinejmenším k smíchu, všechno ostatní je k pláči. Chápu, že na efekty nebylo tolik, kolik by si režisér představoval, ale potom je otázka, proč zvolil tak ambiciózní přístup a nedržel se známé pravdy, že člověk se nejvíc bojí toho, co nevidí. Casting je jedním slovem tragický. Sedmero Španělů působí jako kdyby je někdo všechny nabral na natáčení čtyřprocentního pornofilmu a tomu odpovídá i jejich herecký projev. Obraz bídy a utrpení doplňuje mizerná kamera a stupidní dialogy. Tyranosaurus: Zhouba Aztéků je ten typ špatného filmu, který nepobaví, ale znudí, naštve a znudí znovu. ()

Natabar odpad!

To myslel někdo opravdu vážně?! Neskutečná blbost s příšernými triky. O hercích a "ději" radši ani nemluvím. Kouknout na celé toto veledílo zavání silným sebemrskačstvím. Divím se všem, co na to měli. Já tedy ne. ()

Blue.Poison odpad!

Nikdy jsem nechtěla dát filmu odpad, protože to vždycky aspoň na tu jednu * bylo. Ale tohle je vážně katastrofa. Aztékové a kreslenej Tyranosaurus - neuvěřitelně imbecilní nápad.. A eště to zpracování a dialogy.. Ne to se vážně nedá.. ()

Palvinie odpad!

Bla, bla, bla ... O čem že to bylo? No, dobře. Řekněme, že jsem se celkem zasmála, ale to prý nestačí, takže pardon. Hercům se asi zrovna nechtělo hrát, režisér měl výjimečně dobrou náladu, a tak nekritizoval a o efektech se snad radši ani nezmiňuji, stejně jako o logice filmu. Koho napadlo tohle natočit? Nikdy více! ()